Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy most 40 éves panellakás...

Egy most 40 éves panellakás mennyire értékálló hosszú távon?

Figyelt kérdés

2 szobás, 44m2-es, kezdő lakás. Azt írják, hogy a panelokat 50 évre tervezték, de nem tudom, hogy ez most azt jelenti-e, hogy összedől, vagy azt, hogy komoly felújítást kell rajtuk eszközölni.

A 80-as években már jobb panelek épültek, ez is ilyen, belül jól néz ki, tiszta, nem lelakott. Külső hőszigetelés nincsen, de alacsony a rezsi.

20 évre vennék fel rá hitelt, ez ennyi idő után még érhet valamit, vagy inkább nézzék téglát?



2021. okt. 22. 16:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
97%
Hát pedig ennyi. De télen nyáron fizetek.legutóbbi számlám 5461 forint. Nyáron 3 ezer valamennyi szokott lenni. Szigetelt a ház és egyedi mérős.
2021. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
84%

Panel lakások belül elavultak ez nem kérdés, de folyamatosan újítják fel mostani albérletemben hideg meleg víz fővezeték cserélve, szellőző cserélve, szennyvíz cserélve, műanyag ablakok kívülről szigetelték az épületet, radiátor egyedi mérős. De a tulajoknak lakáson belül is fel kellene újítani pl az elektromos hálózatot, mert az nem a mai igényekre tervezték.

Az időjárástól tönkre tudnak menni elrohad a szerkezetük, de nem tartanak még ott és ha szigetelik akkor ez megvédi őket.

Ha gond lenne akkor már lenne 1-2 hír róla ahol mondjuk összedőlt vagy hasonló. Kb 800 ezer panel lakás épült az országban, évente 20-30 ezer lakást építenek így esély se lenne egy lecserélni ennyi idő alatt új lakásokra.

2021. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igazából az lett volna a kérdés lényege, hogy 30 év múlva pl. el tudom-e vajon jó áron adni, vagy az akkori 70 éves épület már túl öreg lesz ehhez, sokat veszít az értékéből? Legyen bármilyen szép is a lakásom.
2021. okt. 23. 01:13
 14/25 anonim ***** válasza:
97%
Eltudod. Lakás mindig kell, olcsóbb nem igen lesz. Inkább a hely felújítás, lakóközösség számít
2021. okt. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
Nyugodj meg amennyiért most megveszed,annyiért biztos el tudod majd adni!Inkább az értékük növekedni fog,mert amíg állnak biztos lesz rájuk kereslet!Nem olyan rosszak azok a panelek!Nem csak itt,de szerteszét kelet európában rengeteget építettek belőlük!Sőt néhol nyugaton is!Én kertesből jöttem panelba de semmi gond,jól érzem magam itt,jól ellátott környék minden itt van a közelben,kell ennél több?Akinek igen az vegyen kertest meg egy csomó plusz melót a nyakába.
2021. okt. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A hitelt hamarabb is vissza tudod fizetni, főleg ha van eszed és fix törlesztőset veszel föl. Én is panelban lakom és egyszer tovább szeretnék költözni, öregen inkább luxusabb körülmények között laknék. Pl. eladás után megvennék egy kb 10-20 éves lakást, ami már nem az új árán megy, de még szuperjó, pl nem spórolták ki belőle az anyagot. Már csak azért is, hogy az utódaimra ne egy nagyon öreg ingatlant hagyjak.
2021. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme ilyen 30+ éves távlatokban aggódni. Egyszerűen azért, mert senki nem tudja megmondani, mi lesz 30 év múlva. Nem csak a panelokkal, hanem úgy alapvetően a világgal, gazdasági helyzettel.
2021. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Az új építésű házakban egy csomószor spórolnak ott ahol lehet. Van hogy a cég is megszűnik pár évvel később, hogy semmit ne tudjanak rajtuk behajtani.


Szerintem 30 évet előre megjósolni nem lehet egyáltalán még talán 5-10 évet lehet valamilyen szinten jósolni. Elég csak 10 évet visszanézni és látod mekkora fejlődés ment végbe a világban.


Ház építés terén is rengeteg új dolog jelent már meg pl robot egy egész családi ház falait felhúzza, képesek kinyomtatni egész házakat a helyszínen vagy vannak panelekből álló családi házak amik jelenleg még drágák, de idővel olcsóbbak lesznek.

Régebben kisebb megyeszékhelyen volt pár műszaki bolt azt vetted ami ott volt és olyan áron ma már bármit megrendelhetsz és bárhova elviszik neked amit akarsz. Most meg boltba sem kell járnod mert kihozzák.

Munkában is megjelent a home office terjedése és kérdés mi lesz belőle vannak helyek ahol az egész irodákat zártak be mert az emberek otthonról tudnak dolgozni. 20 év múlva mit fogunk dolgozni?

2021. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem kell félned, hogy összedől vagy lakhatatlanná válik. Ha a kérdésed arra vonatkozik, hogy a mai árát tartja-e örökre, akkor egyértelműen nem a válasz.

A magyarok többsége nem szeret(ne) panelben lakni, ez általában szükségmegoldás. (Igen, tudom hogy van aki szeret, de most általánosságban beszélek.)

Nagyon jól megfigyelhető, hogy ha áremelkedés van a piacon, akkor mindig utoljára a panelek ára indul felfele, ha pedig áresés, akkor mindig a panelek értéke kezd először csökkenni.

2021. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
19 ez igaz, de végső soron mégsincs lemaradás, csak késés, nem? Sok cikk volt arról, hogy 2008 - 2013 között esett, aztán ma már beérte a téglalakásokat.
2021. okt. 26. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!