Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy most 40 éves panellakás...

Egy most 40 éves panellakás mennyire értékálló hosszú távon?

Figyelt kérdés

2 szobás, 44m2-es, kezdő lakás. Azt írják, hogy a panelokat 50 évre tervezték, de nem tudom, hogy ez most azt jelenti-e, hogy összedől, vagy azt, hogy komoly felújítást kell rajtuk eszközölni.

A 80-as években már jobb panelek épültek, ez is ilyen, belül jól néz ki, tiszta, nem lelakott. Külső hőszigetelés nincsen, de alacsony a rezsi.

20 évre vennék fel rá hitelt, ez ennyi idő után még érhet valamit, vagy inkább nézzék téglát?



2021. okt. 22. 16:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig többet ér a piacon egy hasonló lokációban lévő téglalakás, mint egy panel, viszont anno a tulajdonosa is többért vette. Tehát lemaradás és késés van, esésnél pedig ez esik előbb. A lakáspiacon egy-egy ciklus simán tarthat 5-6 évig is, vagy tovább.
2021. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Közelünkben levő téglák kisebb nm áron mennek mint a panel. A konvektoros fűtés miatt főleg, meg lift sincs.
2021. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül van értelme így nézni, hogy tégla lakás vagy panel lakás, mert egy jó panellakás érhet többet mint egy rossz téglalakás, míg egy jó téglalakás általában többet ér mint egy jó panellakás.
2021. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
21: igen, ez igaz. Kicsit félek is, hogy mi lesz ha 10 év múlva el akarom adni a panelt, de azért reménykedem, hogy legalább bukni nem fogok rajta és be tudom tenni az árát önerőre egy rendes lakásra.
2021. okt. 26. 17:20
 25/25 A kérdező kommentje:
Illetve házra.
2021. okt. 26. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!