Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek is rossz ötlet...

Szerintetek is rossz ötlet lakást vennem?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnék 23M Ft-ig egy felújított garzont venni a belső kerületek egyikében. Ebben az árkategóriában a 7. és 8. kerület jöhet szóba. Laktam a keletinél, számomra nem volt problémás a környék.


Kb heti 1 alkalommal aludnék ott, mivel nem budapesti vagyok, csak ott van a munkahelyem és néha bejárok. Egy kedves barátnőm nagyon nem javasolja sem a 8. kerületet, sem a lakásvásárlást, mondván, hogy gyűjtsek még vagy várjak vele, amíg biztosabb lesz az életem.


A lakást hitelre venném, 20% önerővel. A tranzakció után is maradna a számlámon 1-2M Ft, szóval nem az egészet költeném el. A lakáshitel törlesztőjének kifizetése után maradna legalább 500 000 Ft nettó munkabérem havonta.


Fix, bejelentett munkahelyem van és a kiszemelt lakás mellett van egy másik, tehermentes lakásom is egy megyeszékhelyen, ami jelenleg hosszú távra ki van adva, de airbnbztettem is.


A budapesti tartózkodásaim idejére akár bérelhetnék is egy szobát valahol, olcsóbban jönnék ki, ez tény, viszont úgy gondolom, hogy az új lakás meg fogja tartani az árát és jól esne, ha pesten is lenne hova hazamennem.


Úgy érzem, hogy van rá pénzem, a törlesztő nem fog földhöz vágni, a pénzem nem fog elfogyni és hosszú távon nem fogok vele pénzt veszíteni. A párommal közös életet tervezünk, de nyilván nem a budapesti egyszobás lakásban, viszont addig még van pár év. Ő még többet keres mint én, ezért ha pár év múlva aktuális lenne egy nagyobb, közös lakás vásárlása, akkor ahhoz is rendelkezésre fog állni az önerőnk és a garzon hitele mellett is hitelképesek leszünk. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hogy ez a vásárlás valóban akkora blődségnek hangzik? A 8. kerületben tényleg nagyon necces vásárolni? A földszinti lakások tényleg problémásak betörés szempontjából?


2021. nov. 25. 23:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

#20

Nem utcáról, hanem a földszintről közelíthető meg, ez látszik az elrendezésén, meg a bejárati ajtó átsejlő emeleti korlátokból. Az emeleti ablak nyílik az utcára.

Az Erzsébet krt. kapualjai, udvarai tele vannak ilyenekkel.

A fővárosban, különösen a belvárosi részeken sehol nincs síri csend, még az emeleteken sem. Akinek a csendre fokozott igénye van, annak hiba ott keresgélnie, mert neki külvárosi mellékutcákban, kertvárosi részen, vagy vidéken kell szétnéznie.

2021. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%

Erzsébet körút 58, és a Liszt Ferenc téren készült a fénykép.

Á, nem átverés...

2021. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Illetve Jókai tér.
2021. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
2021. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Az rbnbt nem minden tarsashazban engedelyezik. Ha ebben gondolkodsz nezz utana ennek is.
2021. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a környéken laktam egy ideig, a Péterfy és a Nefelejcs utca átlagos, de a Versen yutca szerintem ezeknél rosszabb.

A VIII. kerület összetettebb, ott körbe kell nézni a környéken. Sok új társasházat építenek most, így tisztulnak az utcák, de messze van még, hogy mindenhol jó környék legyen, és gondolom a 23 millióból nem jön ki a felújított.

(A körúton belül nagyon szép, de ha jól sejtem nem erre a környékre gondoltál.)

2021. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
*nem jön ki a felújított = felújított/új építésű házban egy lakás
2021. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Fixáltasd a törlesztőt 20 évre.
2021. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!