Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy esett a választásod arra...

Hogy esett a választásod arra a településre/városrészre, ahol jelenleg élsz?

Figyelt kérdés
Természetesen azoktól kérdezem, akik már nem szülőkkel élnek, hanem önállóan (saját ingatlanban vagy albérletben). Volt bármi kötődésed az adott településhez/városrészhez (pl. munka, család), vagy valamiért annyira megtetszett (akár egy falu az előző lakhelyedtől távol), hogy minden álmod lett az odaköltözés? Ha kérhetem, írjatok megyét és azt is, hogy falu vagy város!

2022. máj. 19. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott nőttek fel, kertvárosi rész, azóta dinamikusan fejlődik. Házépítésre adtuk a fejünket a férjemmel és ott találtunk is szuper telket
2022. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már csak ott volt építési telek elfogadható áron. Még nem költöztünk be. Építkezés folyamatban. GY-M-S. Szigetköz.
2022. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Itt nőttem fel és nem engedtek messzire.:)

Pest belváros.

Én Budára akartam menni, csak 5 megállóra tőlük, mert ott is találtam jó lakásokat, amikor ez aktuális volt, de erőszakoskodtak velem emiatt.

2022. máj. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott volt munka.
2022. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeink Budapesten tanultak egyetemen, itt nősültek, itt vettek lakást, mi pedig idős szülőkként követtük őket. Nem is lakunk egymástól távol a "nagy" Budapesten belül, saját lakásban.
2022. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem volna Győrhöz közelebb menni, Szabadhegy vagy Kismegyer lett volna a cél. Sajnos itt kb 40 millió körül mozog egy csendes utcában lévő telek, nekem pedig ennyi a ház költségvetése.

2. helyen Likócs vagy Győrszentiván régi része szerepelt , de itt is kb 30 körül van egy telek.

Végül Pannonhalma melletti faluban Pázmándfalun vettem telket. Ezen a környéken nőtem fel, így túl sok újdonság nem ért, és azért kamaszkoromban züllöttünk itt is sokat. Töltéstaván is nézelődtem, de az a +7-8 km miatt nem akartam ~8 millióval többet kifizetni a telekre. Ugyan az a buszjáratunk, ha dolgozni megyek keresztül megyek Töltéstaván, ez nekem nap 2x6 percet jelent kocsival, busszal kb. 2x10. Azért lett Pázmándfalu, mert mikor vettem, csak itt volt telek normális helyen. Ekkor Győrságon és Péren nézelődtem még. Azóta persze mindkét faluban kimértek újakat, de már mindegy.

Pázmándfalu: Csendes, nyugodt falu, Pannonhalmai vár a panoráma képe szinte mindenkinek. Én a leendő teraszomról nézve szemben vagyok vele :)). Új utak, új járda szinte mindenhol, optikai net, orvos, fogorvos, posta, óvoda helyben, 2 játszótér. Általános iskolásokat suli busz hozza-viszi. Pannonhalmán most épült egy uszoda, nagyon komoly edző terem van új gépekkel, köredzések, szaunával és szolival kiegészítve. Van egy orvosi központ (olyasmi mint a Kardirex, csak sokkal nagyobb), benzinkút, és állítólag egy nagy bevásárló központ fog épülni ami olyasmi lesz mint Győrben a Family center vagy Duna center. Ezek a helyek 3-5 km-re vannak tőlem kocsival.

2022. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt volt a párom családjának egy háza amiben nem lakott senki, be tudtunk költözni.

Amúgy szeretnénk maradni de nem valószínű hogy fogunk tudni.

2022. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi okok miatt eladtam a budapesti nagy lakásomat és vidékre költöztem.

A szempontjaim, ami szerint új otthont kerestem:

- cigánymentes hely legyen

- közel legyen Bp-hez, mert a munkám odakötött és jó legyen a tömegközlekedés

- jó statikai állapotú, egyszintes ház legyen garázzsal, számomra elfogadható áron.

Meg is találtam a házamat Pest m-ben, Bp-től 35 km-re (30 perc Bp centruma vonattal) és 1 percet nem bántam meg.

2022. máj. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegedre jöttem egyetemre egy ennél kisebb városból. Megtetszett és itt maradtam, pedig gondolkoztam előtte még, hogy felmegyek Pestre lakni.


Kintebbi részen a lakótelepen vettem családi segítséggel panellakást. Azért itt, mert úgy elszálltak az árak, hogy másra nem volt pénzünk. 1 évvel korábban ugyanannyi pénzből még belvárosi lakást is lehetett venni. De még mindig szerencsés vagyok, a legtöbb korombeli huszonéves meg egyáltalán nem tud lakást venni.

2022. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Budapest egyik külső kerületében éltem 24 évig, most azzal a kerülettel szomszédos agglomerációban lakom. Egyszerűen itt olcsóbb volt, illetve a családból volt már korábban ideköltöző rokon.
2022. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!