Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudtok megélni egyedül...

Hogy tudtok megélni egyedül minimálbérből(200-250 ezer nettó vagy ettől kevesebb) albérletben?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, végzek egy kis "kutatást", mert egyszerűen nem értem, miből élnek az emberek. Főképpen Debrecen, Hajdúszoboszló és a vonzáskörzetben lévő kisebb települések lakói érdekelnének.



Örülnék, ha leírnátok a következőket:


- Mennyit kerestek havonta nettóban és ebből kb. mennyit költötök el?Főállásban, másodállás, egyéb jövedelemkiegészítés és adókedvezmények nélkül.


- Szoktatok spórolni? Ha igen, hogyan?


- Hol laktok? (település) Saját lakás/ház vagy bérelt? Ha bérelt, mennyi a bérleti díj?


- Mit dolgoztok?


-Mit gondoltok az albérletárak, rezsi, élelmiszerárak növekedéséről, hogyan védekeztek, mit tudtok csinálni?


-25 és 35 év közöttiek akik szülőknél laknak, terveztek e saját ingatlant vásárolni, hogyan akarjátok kivitelezni minimálbérből, külső segítség nélkül?



2022. júl. 22. 16:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ja értem szal 190 a főállás vagyis 8 óra per nap.

Emellett mivel rengeteg a szabadidőd (ellentmondás, mert 8 óra meló per nap mellett már nincs sok szabadidő de mindegy) vállalsz egy 350 ezres mellékállást. Vagyis dupla annyit keresel FELTEHETŐLEG fele annyi idő alatt mint a főállásoddal. ;)


Nem fitymáltam le az összefizetésedet, azt mondtam elfogadható fizetesed van ha a 2t összeadod!

Mert ez nem igaz? Vagy mi a gond?

2023. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A munkaviszony nem jelent minden esetben 8 óra tényleges elfoglaltságot. A munkaviszonyra megkapom a 190et, nyilván olyan munka, a fizuból is gondolhatod, hogy csak bszni kell a rezet, ezért nem is fizetnek érte rendesen.

Eközben 5000-s óradíjjal dolgozom, heti kb 18-20 órát, ami a tenyleges munkavégzés (mármint ami érteket is teremt).


Nem gondolom, hogy le lennék terhelve, de te biztosan megmagyaráod, hogy miért is zabálni meg aludni járok haza. Főleg úgy, hogy otthon dolgozom, HO-ban. Lol.

2023. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Mit kell tanulni egy ilyen fő és másodálláshoz otthonról végzősdihez?
2023. jan. 18. 15:13
 24/25 anonim ***** válasza:
33%
Tényleg érdekekes az a másodállás akkor...majdnem kétszer annyit keresel kötetlenül és mégsem azzal foglalkozol inkább többet, hanem valami portán lehúzol napi 8 órát és az után(?) keresed a nagy lóvét. Miféle tevékenységért fizet valaki 5000 Ftos óradíjat egy olyan embernek, aki nem tud olyan főállást kapni, ahol ugyanazt vagy hasonló tudást legalább annyira megfizetnék...
2023. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
22%

Nem portás vagyok, és egy kicsit túlságosan is elment a kérdés afelé, hogy én miből-hogyan-mit-miért-mennyiért dolgozom.


Jeleztem, hogy így is lehet.


Tovább nincs kedvem magyarázkodni nektek.

2023. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!