Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudtok megélni egyedül...

Hogy tudtok megélni egyedül minimálbérből(200-250 ezer nettó vagy ettől kevesebb) albérletben?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, végzek egy kis "kutatást", mert egyszerűen nem értem, miből élnek az emberek. Főképpen Debrecen, Hajdúszoboszló és a vonzáskörzetben lévő kisebb települések lakói érdekelnének.



Örülnék, ha leírnátok a következőket:


- Mennyit kerestek havonta nettóban és ebből kb. mennyit költötök el?Főállásban, másodállás, egyéb jövedelemkiegészítés és adókedvezmények nélkül.


- Szoktatok spórolni? Ha igen, hogyan?


- Hol laktok? (település) Saját lakás/ház vagy bérelt? Ha bérelt, mennyi a bérleti díj?


- Mit dolgoztok?


-Mit gondoltok az albérletárak, rezsi, élelmiszerárak növekedéséről, hogyan védekeztek, mit tudtok csinálni?


-25 és 35 év közöttiek akik szülőknél laknak, terveztek e saját ingatlant vásárolni, hogyan akarjátok kivitelezni minimálbérből, külső segítség nélkül?



2022. júl. 22. 16:37
1 2 3
 11/25 NTBS ***** válasza:
Aki ilyen helyzetben van nagyon nehezen él. Attól függ mennyi albérletet+rezsi.
2022. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
A minimálbér tudtommal 133 ezer nettó, és a szakmunkás 173 ezer, egyik sem 200 ezer, legfőképpen nem 250. De amúgy nem könnyű, ha albérletet vagy hitelt fizetsz, ha semmit, csak a rezsi meg kaja, egyebek, akkor 250 felett már normálisan lehet.
2022. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
12%

Pesten élek, nettó 415 körül keresek.


Hitelem van, lakáshitel.


36F incel

2023. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Mi az hogy incel?
2023. jan. 17. 14:51
 15/25 anonim ***** válasza:

Igaz nem debrecen, hanem győr, de 266 e a fizum. 110 e az alberlet, ebben benne van a rezsi, csak a net, tv, telefon ilyenek nincsenek az még egy 20as.

Vagyis a fél fizetesem.

A másik fele kajára megy, autóm nincs, egy biciklim van azzal közlekedek, mivel a buszberlet se olcsó nekem.

Apám meghalt, anyám nyugdijaskent semmit nem tud segiteni és en se neki.


Ja és persze barátnőm sincs, mivel egy ilyen adottságokkal megáldott lúzer a kutyának se kell.

32 F

2023. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Csak mellékesen tudok válaszolni, mivel héba-hóba adódtak bérléseim. Vidéki vagyok, viszont laktam hónapokig anno Pesten, kettő, azaz 2 négyzetméteres szoba bérletet találtam egy cslaádi házban. :) ("Kvázi spájz".) Tök vicces volt, ágy, falipolc, szekrény, csá... Ennnyi volt a szoba -az ágyam fölé lógattam a száradó ruhákat madzagon-, viszont a belvároshoz közel, mégis parkos, csendes helyen, és ez volt a legolcsóbb, amit talátam.


Annak idején evvel tudtam spórolni, meg a szokásos dolgok: egyszerű étkezés, stb.


Bérleményem ezen felül fősulin volt egy ideig kolesz, ami olcsóbb volt, mintha albiban laktam volna, továbbá pár hétig laktam egyszer munkásszállón is, hatodmagammal egy szobában, így az se volt drága.


Fősuli alatt hol nappalis voltam, hol levelezős, utóbbi esetben mikor babysitterkedésért kaptam bartelben szállást, mikor meg havi pár nap kolesz szoba bérlésem volt, szintén kb hatodmagammal, egyszer pótágyat szerváltak a "takarítónénik" (amikor hetedikként raktak be), akik olyan "csodásan" végezték munkájukat, hogy a hónapokig szekrényben suvasztott pótágytól kivételesen hajtetveket kaptam! (Képzeljetek ide egy ökölrázós emotikont...)


Jelenleg nem bérleményben élek, azonban a fűtésen spórolok elég sokat, mivel házban élek, és annyit fűtök, amennyit akarok (vagy amennyit nem akarok).


Azonban nem dolgozom a szakmámban, mivel diplomásként a kétszáz ezer nettót se kapnám meg jelenleg.

2023. jan. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Részvétem. Tetszett a történeted
2023. jan. 18. 06:30
 18/25 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet beleszámolni a másodállást?

Azért elég nagyot lendít a dolgon, nekem pl 190 a fő, mellékben meg 350 még jön mellé.


Saját lakásban lakom, kb 150et költök egy hónapban, így vígan félreteszek.

2023. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

És vígan is éled az életed úgy, hogy MASODÁLLÁST vállalsz azért, hogy egy nagyon jóindulattal elfogadható fizetésed legyen 2 helyről?

Magyarán aludni meg zabálni jarsz haza.


Azért nem szokas beleszámolni a másodállást, mert az nem normális dolog. Azért nem, mert semmi időd nem marad élni.

Tudom.... neked marad. Mennyi? 1 nap a 7ből? Amikor pihensz rá a következő heti etapra? Hát ez nagyon jó tényleg.

2023. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

540 nettót kicsit erős ennyire lefitymálni, de legyen. :D


Nem mondtam, hogy mi a másod, így a belémállás sem jogos, hidd el, bőven van szabadidőm a kettő mellett.


De tudomtudom, csak 8-5ig szpás lehet a teljes állás, a másod meg ejszakai műszak szintén szpás. Hát ez kvára nem talált.

2023. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!