Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire igazságos a CSOK és...

Mennyire igazságos a CSOK és a többi családtámogatás?

Figyelt kérdés
A fidesznek hála a harminc év alattiak néhány éves munkaviszony után családiházhoz juthatnak a CSOK és a babaváróhitel segitségével. Míg akik kiesnek ezekből a támogatásokból több évtizedes munkaviszony után sem képesek öszehozni egy családiházat a támogatások miatt megemelkedett ingatlanárak miatt. Megéri azért adózni, hogy hátrányos helyzetbe kerüljek és mások jobban éljenek?

2022. aug. 28. 15:56
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
22-es, ahol én lakok nincs 30 millióért még egy normális panel lakás sem, nemhogy kertes ház. Nem széndékkozom Szolnokra költözni, mert nem ott van a családom, ismerőseim, barátaim és a munkahelyem sem. 20 millióra 2 milló kamatot jó esetben csak 5 éves lekötéssel kapsz, annál kevesebb időre lekötve csak a töredékét. Ja és hát igen, eleve miért lenne egy támogatás igazságos akkor, ha ugyanannyit kaphat az akinek másfélmilla a nettója mint akinek 300 ezer.
2022. aug. 28. 18:24
 22/47 anonim ***** válasza:
36%

12-es, megbuktál matekból jól sejtem? :)


Kemény 125ezret kell havonta félrerakni neked és a párodnak is ahhoz, hogy összejöjjön 10 év alatt annyi, mint nekünk, nem milliós összeget.


Mondjuk ennyi ésszel nem csodálom, hogy nem sikerül ennyit sem :)

2022. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
19%
Szupi a csók, meg a babaváro is. A kormány segit a fiataloknak.
2022. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
15%

"a kölköd orvosi ellátását, meg azt hogy anyuka otthon maradjon a gyerekkel 3 éves koráig, meg az iskoláztatását, kedvezményes tankönyv meg étkeztetését azt meg azok a gyermektelenek fizetik, akik nem vállaltak gyereket és dolgoznak ahelyett, hogy otthon ülnének éveket egy gyerekkel"


Ne harahudj, de honnan tudod, hogy azért, mert kb. 4 évig nem dolgozom, ezen kívül nem fizetem be életem során sokszorosát a te adódnak? Vagy bármelyik gyermektelenének?

2022. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
22%

Ja, amúgy visszatérve az eredeti kérdéshez, én sem értek egyet a csokkal az árfelhajtó hatása miatt, és igen, igazságtalannak tartom, de felvettem, mert nyilván attól, hogy nem értek vele egyet, még nem lesznek olcsóbbak nekem sem a lakások.


De most ilyen alapon nagyon sok mindennel nem értek egyet, pl. miért nincs megadóztatva az, ha valakinek több lakása van? Na, hát az is igazságtalan, hogy más megkapja 20 évesen a nagymama lakását, én még semmit nem kaptam.


Vagy miért látjuk el ingyen azokat, akik végigdohányozzák az életüket? Aztán én fizetem a kemoterápuájukat meg a tüdőműtétjüket, miért? A zabagép cukorbetegek és szívbetegek ellátása miért az én adómból megy?

2022. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
42%

"Ne harahudj, de honnan tudod, hogy azért, mert kb. 4 évig nem dolgozom, ezen kívül nem fizetem be életem során sokszorosát a te adódnak? Vagy bármelyik gyermektelenének?"


Engem abszolút nem érdekel, hogy te mit fizetsz be meg mit nem, de te a gyermekteleneknek köszönheted, hogy a kölköd ingyen jár iskolába, ingyen van az egészségügyi ellátás, tankönyv, hogy 4 évig otthon ücsörögsz stb., nem írom le újra, mert elég egyértelmű volt. Amíg te otthon vagy, addig a gyermektelen ugyanúgy dolgozik, adózik, hogy a te gyereked 18 éves koráig hozzájusson az alapvető szolgáltatásokhoz, te pedig otthon maradhass vele. Tehát bármennyire is szeretnéd a társadalmat 2 részre osztani, azért mert szültél 1 gyereket, te semmivel nem vagy több, mint az aki nem. Sőt. Leírom ismét: te ezt azért teheted meg, mert vannak gyermektelenek, akik akkor is dolgoznak, míg te 4 évig otthon ücsörögsz. Ezért van biztosítva a gyermeked ellátása 18 éves koráig. Ezt nyugodtan fogadd el tényként, mert ez így van.

2022. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
21%
Aki otthon marad a gyerekkel, az saját magának fizette be korábban adó formájában azt az összeget, amit kap, nem te gyerektelen senki fizeti neki :) csak úgy mondom
2022. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
17%

"Ja hát igen, ami nektek jár az miért is járna másnak is."


Ja, hát családi ház szimplán csokkal másnak sem jár, ahhoz villantani kell még vagy 40-50 milliót egy 30-as párnak is.


Mellesleg, nem az ebben a lényeg, hogy jár vagy sem, szimplán a logika a fontos, hogy úgy csinálsz, mintha egy gyereket vállaló párnak nem ugyanúgy tennie kellene a 65 milliós házért, mint neked a 30 milliósért.


Amúgy meg vedd fel te is a csokot, ha szerinted az olyan sokat ér, miért nem használod ki te is, ha olyan könnyű vele lak@shoz jutni?

2022. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
72%

"ahol én lakok nincs 30 millióért még egy normális panel lakás sem, nemhogy kertes ház"


És hol laksz te?


Azt mondod, megyeszékhelyen, most rákerestem kíváncsiságból, a legdrágább megyeszékhelyen, Debrecenben is van vagy 100 eladó családi ház 30 millió alatt, teljesen jó állapotúak is.


Pl. ez, csak egyet linkelek hirtelem

2022. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
67%

"Aki otthon marad a gyerekkel, az saját magának fizette be korábban adó formájában azt az összeget, amit kap, nem te gyerektelen senki fizeti neki :) csak úgy mondom"


El vagy tévedve kiscsillag. Az az adó amit te fizetsz addig míg nincs gyereked, az arra nem elég, hogy te 1 évig otthon ücsörögj, nemhogy 4 évig, a kölködről már nem is beszélve 18 éves koráig. Szóval de, te a gyermektelennek köszönheted hogy otthon maradhatsz, a gyereked pedig ingyen ellátást kap 18 éves koráig. A te gyerekednek pedig kutya kötelessége 18 éves kora után megtermelni az én nyugdíjamat :)

2022. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!