Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire igazságos a CSOK és...

Mennyire igazságos a CSOK és a többi családtámogatás?

Figyelt kérdés
A fidesznek hála a harminc év alattiak néhány éves munkaviszony után családiházhoz juthatnak a CSOK és a babaváróhitel segitségével. Míg akik kiesnek ezekből a támogatásokból több évtizedes munkaviszony után sem képesek öszehozni egy családiházat a támogatások miatt megemelkedett ingatlanárak miatt. Megéri azért adózni, hogy hátrányos helyzetbe kerüljek és mások jobban éljenek?

2022. aug. 28. 15:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
14%

"Azok meg akik bekamuzzák, hogy 30 éves korukra 30 milliós öneröt maguk kerestek meg simán hazudnak. ”


Ez nem feltétlenül igaz, mi is összeszedtünk 30 millió önerőt 30 éves korunkra, persze ebből pár évet külföldön kellett dolgozni, de ezt a kérdező is megtehette volna például.

2022. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
17%

"az ingatlanok áremelkedése nem csak nálatok csapódik le plusz költségként"


Ez rendben van, de fogd már fel, hogy egy 2-3 gyerekes családnak nem is elég egy akkora ingatlan, mint neked egyedül vagy a pároddal.


Amúgy meg hagyjuk már ezt, a hitelek most szálltak el, eddig banknál is ilyen 2-3 százalékos kamatláb tudtál hitelt felvenni.


Nem értem, mi a lóf*szt csináltál az elmúlt állítólagos évtizedekben, hogy még egy kis 30-40 nm-es ház állt se raktad össze, még a csok előtt?

2022. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
88%

13


10 évet dolgoztam külföldön, elhiszem hogy egy pár 30 éves korára összehoz 15-20 milliót, de 30-at biztosan nem. Tisztában vagyok az albérlet, élelmiszer, biztosítás stb. árakkal, pontosan ezért szimpla kamu.


Ha ti 18 évesen fejenként 4000 eurót kerestek, és csak az egyik fél fizetéséből éltek, akkor is 48000 ezer eurót szedtek össze, ami nincs meg 20 millió se.


Csak úgy mondom, hogy 4000 eurót orvosok keresnek ott kint 10+ év tapasztalattal. Szóval 4000 eurót sehol nem keresel 18 éves korodtól kezdve.


Úgyhogy újra leírom, alapvető matematikai műveleteket végezzetek már el, mielőtt ide jöttök nagyot mondani…

2022. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
14-es van lakásom, mivel én is dolgoztam az elmúlt több mint 2 évtized alatt folyamatosan, soha nem voltam munkanélküli és hajtottam pluszmunkát is. De van egy kis különbség egy 30 milliós lakás amit sikerült összehoznom meg egy 60 milliós családi ház között ami nektek pár év alatt megvan az én adómból is. Fogadjunk, hogy emelett te vagy a legnagyobb fidesz fikázó, de a támogatásaikat csont nélkül felveszitek. Én legalább következetesen szidom a fideszt mert nekem csak károm származott abból, hogy hatalmon vannak.
2022. aug. 28. 17:11
 15/47 anonim ***** válasza:
17%

"De van egy kis különbség egy 30 milliós lakás amit sikerült összehoznom meg egy 60 milliós családi ház között ami nektek pár év alatt megvan az én adómból is"


De mi a tökömért kell neked 60 milliós nagy családi ház, ha egyedül vagy? Mondom, a mi nappali+3 szobásunk értéke kb. ennyi, te miért ekkora ingatlant kérsz számon bárkin?


A 30 milliós lakásod árából tudsz venni 40-50 nm-es kertes családi házat, probléma megoldva.


Ja, és hogy boldog legyél, én sem értek egyet a csokkal az árfelhajtó hatása miatt, mert mi is megszívtuk miatta, hiszen ha nem lett volna a csak, valszeg hitel nélkül is tudtunk volna venni, de ettől még nem értem itt a sírásod okát.


Most ilyen alapon én fizetem majd az adót, hogy a nyugdíjad finanszírozzam, te meg nem vállaltál gyereket, aki majd az enyémet finanszírozza, most erre fizessek adót, hogy neked kiosztják majd, nekem meg nem jár semmi?

2022. aug. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
6%

15-ös, te itt egy évről beszélsz.


Amúgy 1800 eurót kerestünk fejenként (rendes munka+minijob hétvégente), és így félre tudtuk rakni egyikünk fizujàt. És nyilván nem 1 évet voltunk kint.


1800X12= 21600X5= 108 ezer euró, az akkori kb. 315-ös árfolyamon számolva kb. 33 millió. Mi mondjuk 3-mal kevesebbet hoztunk haza, de talán így elég egyszerű levezetni neked, mert a matek nem erősséged.


De nem tudom, minek járnék ide anoním oldalakra hazudni? :D

2022. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
78%

“Most ilyen alapon én fizetem majd az adót, hogy a nyugdíjad finanszírozzam, te meg nem vállaltál gyereket, aki majd az enyémet finanszírozza, most erre fizessek adót, hogy neked kiosztják majd, nekem meg nem jár semmi?”


Mivel most írod másodszorra ezt a nyugdíjas baromságot, szeretném jelezni neked, hogy a kölköd orvosi ellátását, meg azt hogy anyuka otthon maradjon a gyerekkel 3 éves koráig, meg az iskoláztatását, kedvezményes tankönyv meg étkeztetését azt meg azok a gyermektelenek fizetik, akik nem vállaltak gyereket és dolgoznak ahelyett, hogy otthon ülnének éveket egy gyerekkel. Szóval a gyerekednek kutya kötelessége kitermelni az én vagy a kérdező nyugdíját, mert nekünk köszönhetően van neki ingyenes orvosi ellátás, meg családi pótlék, meg tankönyv meg a végtelenségig folytathatnám a sort. Úgyhogy te nagyon fordítva ülsz azon a döglött lovon.

2022. aug. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
18%

Véleményem szerint: rengeteg pénz megy el családtámogatásra,

de valaminek kell lennie, hiszen a gyerekek felnevelése rengeteg pénzbe kerül és bizony támogatás nélkül bizonyos rétegek vagy sehogy vagy csak szegénységbe tudnának szülni, és nem csak pl a bolti eladókra gondolok, hanem tanárok, ápolók de sorolhatnám az összes állami alkalmazottat szinte.


Megoldás lehetne, hogy mindenki bérét emeljük. Eza multik ellen való, meg inflációt okozna még jobban


lehetet volna, hogy nem az ingatlanvásárlásokat támogatják, hanem megsokszorozzák a családi pótlékot, de az meg azokat a rétegeket támogatta volna inkább akik úgymond segélyért szülnek és nem is terveznek dolgozni.


Ez a csok még a kisebbik rossz. Mert lakásra, plusz szobára stb tényleg szüksége van annak aki családot alapít. Amúgy meg most is sokkal kényelmesebb nem vállalni gyereket. Aki pénzért teszi az csalódni fog.

2022. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

17-es, "De mi a tökömért kell neked 60 milliós nagy családi ház, ha egyedül vagy? Mondom, a mi nappali+3 szobásunk értéke kb. ennyi, te miért ekkora ingatlant kérsz számon bárkin?"


Ja hát igen, ami nektek jár az miért is járna másnak is. Mellesleg sehol nem akartam nagy családi házat, de egy kis kertes ház se jön ki sehol 30 millából egy normális megyeszékhelyen. Egyébként még nem mondtam le a családalapitásról, csak én nem a fidesz elkötelezettjeként akarom leélni az életemet az ingyenhitelükkel meg a támogatásaikkal, hanem a saját erőmből, mert veletek ellentétben van tartásom.

2022. aug. 28. 18:03
 20/47 anonim ***** válasza:
6%

21. Szolnokon a nagyszüleim a városon belül, jó környéken laknak két szobás, kb. 60-70 négyzetméteres családi házban 500 négyzetméteres telken, amit direkt maguknak vettek öreg korukra. Az ára most is olyan 20 millió körül lehet, kb annyi mint egy hasonló panel a városban. Lehet nem egy Debrecen vagy Győr kaliberű a város, de legalább nem is a halál fszn van, hanem Budapesttől 1 órára.


12-15. Én sem szimpatizálok a 11. válaszolóval, főleg a stílusa miatt, de nekem is van olyan informatikus barátom, aki 30 éves korára simán félre fog tenni 30 millió forintot. A fizetése exponenciálisan nőtt, 25 évesen még 400 ezret keresett, most 29 évesen már havi nettó 1 milliót. Közben pár évet otthon lakik a szüleivel vidéken (home office-os munka), hogy még többet tudjon eltenni, a pesti albérlet árát is megspórolja.


Ja és általában mondom, a pénzt kamatoztatni is lehet, nem kell a bankszámlán rohasztani. Ha már van 20 millió félretéve, arra kapsz jelenleg 2 millió kamatot is akár 1 évben. Tehát a kamatot is számold hozzá. Nem kell 30 millió forintot félretenned, hogy legyen 30 millió forintod a kamatok miatt.

2022. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!