Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire igazságos a CSOK és...

Mennyire igazságos a CSOK és a többi családtámogatás?

Figyelt kérdés
A fidesznek hála a harminc év alattiak néhány éves munkaviszony után családiházhoz juthatnak a CSOK és a babaváróhitel segitségével. Míg akik kiesnek ezekből a támogatásokból több évtizedes munkaviszony után sem képesek öszehozni egy családiházat a támogatások miatt megemelkedett ingatlanárak miatt. Megéri azért adózni, hogy hátrányos helyzetbe kerüljek és mások jobban éljenek?

2022. aug. 28. 15:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
66%

31


Mondjuk Veszprém a legdrágább megyeszékhely (ahol én is lakom) nem Debrecen, de lényegtelen. Itt mutass nekem 30 millióért eladó családi házat ami 10 év múlva is ház lesz. Csak mert az 50 nm-es panelokat árulják itt 35-ért...

2022. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
19%

"Az az adó amit te fizetsz addig míg nincs gyereked, az arra nem elég, hogy te 1 évig otthon ücsörögj, nemhogy 4 évig"


Honnan tudod, mennyi adót fizetünk? Én pl. 11 évet dolgoztam a gyerekek előtt, és biztos, hogy sokszor annyi adót fizettem be, mint pl. egy gyermektelen minimálbéres, szóval inkább én finanszírozom a minimálbéreseket, nem ök az én gyerekem :D

2022. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
11%

“ Az az adó amit te fizetsz addig míg nincs gyereked, az arra nem elég, hogy te 1 évig otthon ücsörögj”


Gondolom te vagy az, aki képtelen volt kiszámolni, hogy 125ezer*2*12*10= 30 millió :)


Nem csodálom, hogy ezt sem sikerült kiszámolnod és te komolyan azt hiszed, hogy te a minimálbéres kis fizucskádból fizeted azt, hogy valaki a gyerekkel 1 évig otthon vagy :)


Nem szégyen ha nem tudsz valamit, de legalább ne égetnéd magad vele kiscsillag :)

2022. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Debrecen a legdrágább megyeszékhely:

[link]

Debrecenben 35 nm-es másfeles panel nincs 25 millió alatt és az még kompletten felújitandó.

2022. aug. 28. 20:22
 35/47 anonim ***** válasza:
7%

Egy normális világban egy dolgozó család tud gyermeket vállalni. És nem egy garzonba, vagy nem 50 éves korukig várva.

Lehet vitatkozni, hogy mi lenne a fair megoldás, de sok ember keres mai árakon 2-300 ezret, tanult emberek is, ebből lehetetlen lenne csok meg gyed stb nélkül gyereket nevelni. Ha pedig a gyerek a felső osztály kiváltsága ott a nemzet halálra van ítélve. Szóval valami kell, és amennyibe ma egy gyerek felnevelése kerül azt mondom nem igazságtalan (persze lehetne biztos jobb). mondom ezt úgy hogy második gyereket várjuk, és nem vettünk fel csokot, mert a feltételeket akkor nem akartuk vállalni.

2022. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
37-es, A csok pont a 2-300 ezret keresőknek vállalhatatlan mivel nem tudnak akkora önrészt előállitani amiből bármit is venni tudnának. A gazdagoknak segitség, de pont nem őket kellene támogatni.
2022. aug. 28. 20:27
 37/47 anonim ***** válasza:
0%
Mondja az, aki gyerek nélkül sem volt képes önerőt összegyűjteni és ingatlant venni :) na ez a ciki
2022. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
7%
#38, vállalható a csok is, legalább valamilyen szinten, plusz a babaváró, gyed stb mindenkinek elérhető, aki gyerekes családra vágyik. Ezek nélkül sokkal több embernek lenne reménytelen. Olyat lehetne, hogy milliós fizetéseknél ne járjon, de a mi kormányunk úgymond igazságos, nem pedig fair.
2022. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
60%

23. Ne csináld már... Azt hittem mindenki egyformán tisztában van az állampapír kamatokkal. Most itt van az 1 éves diszkont kincstárjegy, aminek a kamata 9,5% és te is meg tudod venni.

[link]

Beraksz most 1 milliót, kapsz rá 100 ezer kamatot. Beraksz most 10 milliót kapsz rá 1 millió kamatot. 1 év múlva.


A másik: Nyilván mindenki ott akar venni lakást/házat, ahová köti valami, csak hát ha túl drága városba születtél, akkor ott nem fogsz tudni. Én Szolnokra születtem, Szegeden jártam egyetemre és ott élek most, de Pesthez is sok minden köt (a barátaim fele ott lakik és sokat járok fel oda), szóval tudok válogatni hol lakjak, nem csak 1 városhoz kötnek dolgok.

2022. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
41-es, ezek mind lekötést igénylő befektetések, tehát ha idő előtt kiveszem a pénzt mert szükségem van rá akkor vagy bukóval tudom kivenni, vagy minimális hozamuk van csak.
2022. aug. 28. 22:36
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!