Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire igazságos a CSOK és...

Mennyire igazságos a CSOK és a többi családtámogatás?

Figyelt kérdés
A fidesznek hála a harminc év alattiak néhány éves munkaviszony után családiházhoz juthatnak a CSOK és a babaváróhitel segitségével. Míg akik kiesnek ezekből a támogatásokból több évtizedes munkaviszony után sem képesek öszehozni egy családiházat a támogatások miatt megemelkedett ingatlanárak miatt. Megéri azért adózni, hogy hátrányos helyzetbe kerüljek és mások jobban éljenek?

2022. aug. 28. 15:56
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
13%

Igen, akkor rakd ide a pénzed, ha 1 évig nincs rá szükséged. De ezen mi olyan bonyolult vagy súlyos feltétel? A lfsznak is van vége, nincs olyan befektetés ami sokat is hoz, meg még biztonságos is, meg még iszonyú likvid is. (A likvid az, hogy bármikor könnyen hozzáférsz a pénzedhez.) Te most valami iszonyú alap elvárásként írtál le olyan dolgot, ami nagyon nem alap, vagyis hogy egy befektetés mindegyik ilyen feltételnek megfeleljen.

Mi bonyolult ezen? Ha tudod, hogy még 1 évig nem veszel lakást, akkor berakod ide a 20 milliódat.


Amikor arról beszélünk berakod ide minden pénzed azt jól kell érteni. Nekem is mindig hever néhányszázezrem a bankszámlán közvetlen vésztartaléknak, vagy ha lenne 20 millióm most, akkor sem mind a 20-at ide raknám be, hanem pár milliót még likvidebb formába is akár. Nem 1 helyen kell tartani a pénzed.


Én is huszonéves vagyok, de 3 bankszámlám van 2 országban, 2 különböző értékpapírszámlám két brókercégnél, 1 államkincstári értékpapírszámlám, plusz még ilyenek mint revolut, wise is. És nyilván figyeltem rá, hogy ingyenes vagy közel ingyenes számlák legyenek ezek, tehát nem kerülnek sokba, csak havi néhány száz forintba összesen.

2022. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
43-as köszi a pénzügyi tanácsokat, de kérdéstől kissé elkanyarodtál. Egyébként nekem is többféle befektetéseim vannak mint neked, lekötött és gyors hozzáférésű is. Az ingatlanárak emelkedésével egyik sem tud versenyezni, továbbra is a CSOK és a babaváró hitel az ami igazságtalan előnyt teremt.
2022. aug. 28. 23:17
 43/47 anonim ***** válasza:
20%
De mégis mi az igazságtalan benne? :D azt nem tudod kifejteni igaz?
2022. aug. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
96%

A kamatok növekedésével most még nagyobb a szakadék a nagycsaládosok és a gyerektelenek vagy csak az egy gyereket nevelők között akiknek már túl magasak a kamatok ahhoz hogy hitelt vegyenek fel.

Már szinte csak a nagycsaládosok és a sok tőkével rendelkező befektetők tudnak ingatlant venni. Mindenki másnak kapufa.


Nálunk is be kellett volna vezetni azt ami Ausztriában van. Bérelhetsz lakást és később bármikor kivásárolhatod és akkor teljesen beleszámolják az addig befizetett bérleti díjakat. Ezzel a lehetőséggel bárki élhet. Egyedülálló és gyerektelen pár és nagycsaládos is.

A csokker helyett ez hasznosabb lenne és igazságosabb mert mindenki élhetne a lehetőséggel. Nem terhelné az államkasszát. Nem vesznének el a már befizetett bérleti díjak. Nem torzítaná a piaci árakat.

Ehhez eleve már ennek megfelelően kellett volna kialakítani a lakásrendszert és a jogszabályokat.

Például ehhez az is kell hogy törvény szabályozza hogy a befektetők ne rabolhassák le a teljes ingatlanpiacot mint ahogy Magyarországon csinálják már évek óta.


Csak kussban jegyzem meg hogy ezt onnan tudom hogy több Ausztriában élő és dolgozó ismerősöm is ezzel a lehetőséggel él. Azok a lakások nem drágábbak a budapesti lakásoknál és még a bérleti díj se eget verő. Engem is invitáltak már oda dolgozni és néztem hogy €500 havi díjért már kapnék agglomerációs nem túl régi építésű 30-40 négyzetméteres lakást. Mindez úgy hogy 3x annyit keresnek mint a magyar átlag. Ezek az ismerőseim falfestő és fuvarozó iparban dolgoznak. Nem mosogatnak de nem is agyonfizetett kutatóként dolgoznak hanem ugyanolyan átlag munkájuk van mint a többségnek.

2022. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Egyetértenék veled akkor, ha a csok nem épült volna be az ingatlan árakba. Mivel beépült, nincs miről beszélni.

5 éve egy CSOK képes újépítésű ingatlan budapesti agglomerációban 30 millió körül volt. Aki akkor felvette a 10+10-et a már meglévő gyerekei után, jól járt akkor is ha még 10 millió piaci hitelt kellett mellé pattintani. Ekkor egy élhető, újszerű lakás a környéken 15-17 millió között ment. Az ár pont a duplája, a különbség 15 millió.

Ma egy CSOK képes újépítésű ház 80 milliónál kezdődik a környéken, mí a fenti példában említett lakás 40 millió. Az ár a duplája, a kettő különbsége 40 millió. Felveszem a 10 millió 3 gyerekes csokot, meg a 15 millió kedvezményes hitelt, meg 5 millió piaci hitelt, meg a babavárót, eladom a feltételezhetően tehermentes 40 milliós lakásom és akkor kijön a ház hitellel úgy, hogy közben időre potyogtatnom kell a 3 gyereket. Hatalmas üzlet... És akkor feltételeztük, hogy a párnak van egy 40 milliós tehermentes ingatlana már, illetve kellően fiatalok 3 gyerek bevállalásához. Nem érzel ebben némi logikai bukfencet? Mert én igen. Nagyot. Sokkal károsabb lett a csok, mint amennyire hasznosnak szánták és a te szegénységi bizonyítványod, ha azokra haragszol, akik igénybevesznek egy támogatást, ahelyett hogy azokra haragudnál, akik kitalálták. Tudom, te az év végi 800 ezret is visszautaltad volna, meg a babavárót sem vennéd fel, ha amúgy egy piaci hitelt is felvehetsz 8%-os THM-mel...

Ha valamit adnak, fogadd el. Nem kell ettől szeretni a fideszt (megjegyzem a mai 30-as korosztály nagyrésze is szocpol gyerek), de mindenki éljen a lehetőségeivel és kész.

Nekem nem lesz 3 gyerekem sosem. Egy van és egyedül is marad. Nem hiányozna a családi kasszából az a komoly 600 ezer, ha nem kapnánk meg rá a használt csok-ot. Az illeték összege sem, ha nem kapnánk meg az illetékmentességet... És mivel marha jó keresetünk volt/van a férjemmel, nem fájna a 10 millió piaci lakáshitel sem, de őszintén? Nem vagyok én a magam ellensége. Mindenki keresi a saját boldogulását, ennyi. A köpködéstől neked nem lesz jobb.

2022. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
88%

Nem is a gyerekszaporulat a csok célja. Látták hogy szavazókat hoz és növeli az ingatlanok árait.

A pártnak stabil szavazókra van szüksége és ezzel biztosítva van. A párttagoknak ingatlanbefektetéseik vannak és ezeknek is biztosítva van az értéknövekedése.

Ami nektek nehézség az a párttagoknak nyereség.

Még a nagycsaládosok se nyertek vele később mert annyival nőttek az árak amennyi a csok.

A csok már velünk marad és hogy ez igazolva legyen a többi adatot hozzá igazítják. A KSH adott ki érdekes módon új adatokat hogy a termékenységi arányszám 2020 és 2021-ben 1.56 és 1.59-re nőtt.

Ja persze pont a válságosabb időszakban és amikor előtte 5 évig csak 1.49 volt az arányszám. Már 2016-ban nőnie kellett volna az arányszámnak ha ezt a 2015-ben bevezetett csok okozza mert a gyerek 9 hónapra születik és nem 5 évre. Valami itt nem stimmel. Biztos beleszámolják újabban az Erdélyben született gyerekeket is. Elvégre azok is magyar nemzetiségű gyerekek.

2022. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elég jól támogassák a családosokat a csókkal
2022. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!