Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosokat miért nem...

Az ingatlanosokat miért nem szeretik? Mind a vevő mind az eladó szempontjából.

Figyelt kérdés
2022. szept. 9. 07:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi megbíztunk egyet, mert sürgős volt és pici baba mellett nem akartunk foglalkozni vele. 3 nap alatt eladta a lakásunkat (meg sem hírdette, ő hozta a vevőt) és a szerződéskötésnél is segített masszírozni a vevőt, hogy nekünk is megfelelő egyezségre jussunk, hiszen érdeke a szerződéskötés. Mi pozitívan jöttünk ki a szituból, nagyon hamar tovább tudtunk költözni így, szóval én nem sajnálom tőle a sikerdíjat, amiben megállapodtunk.

A telefonálgatós kóklereket nem szeretem. Aki nem tud magának ügyfeleket szerezni mondjuk ajánlás alapján (mi így találtuk a miénket), az már alapból sokat elmond. És azt sem szeretem, ha mondjuk vevőként megnézek egy házat és 10 kérdésemből kettőre tud válaszolni az ingatlanos. Az ilyen minek van ott?? Kapásból kirúgnám...

Volt olyan is, akinél megtaláltuk a tulaj hírdetését is egy teljesen más felületen. A nagy oldalakon ingatlanos hírdette, de sosem ért rá megmutatni a házat. A tulajdonos a hívás napján fogadott minket és be is mártottuk az ingatlanosát, hogy marha gyorsan cserélje le, mert ha rajta múlik ebből sosem lesz eladás.

Szóval nagyon híg a piac sajnos és a tapasztslataim alapján több a kókler, mint a normális.

2022. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi lakást szerettünk volna venni Budapesten. Bementünk két ingatlanirodába. Eleve azt mondták,hogy amennyiért mi akarunk ott, ahol szeretnénk, erre esély sincs. De majd Ők küldenek folyamatosan ingatlanokat. Küldtek. 30 milliót szántunk rá, kb 35 volt a legolcsóbb amit átküldtek.

Aztán...ha rákérdeztünk egy eladó lakásra az ingatlanos rögtön rávágta hogy az már nincs meg, de tud hasonlót..ami még véletlenül se volt az. Egyszerűen "csaliként" fenn hagytak olyan lakásokat amik népszerűek voltak de már eladták.

Vevőként mindegy lenne elvileg hogy vásárolok, az eladó fizeti az ingatlanost. Mégsem volt az. Teljesen más adatokat adott meg a lakásról az ingatlanos mint a tulajdonos, mert Ő is hirdette, amit csak alapos keresgélés mellet vettünk észre. Alapvető eltérések voltak, pl. panelprogramosként hirdette ami nem volt az, házközponti fűtésesként ami távfűtéses volt. Ez azért bosszantó mert nagyobb távolságról mentünk nézni, tehát olyanra nem fordítottunk időt ami eleve tárgytalan. Végül olyan lakást vettünk amit ingatlanos árult. Lebonyolítottuk akadálymentesen, Vele nem volt gondunk.

2022. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 zsu666 válasza:
32%
Magyarországon az ingatlanközvetítésnek sajnos nincs kultúrája, egyik oldalról sem. Én 6 évig csináltam, tudnék sztorikat mesélni az időpontra el nem jövő érdeklődőről, aki még csak a telefont sem veszi fel, a vidékről a fővárosba feljövő családról, akiknek egy komplett napi programot állítottam össze 7 ingatlannal, és olyan bunkón vislekedtek, hogy sokszor nekem égett a bőr a képemről az eladók előtt. Természetesen lehet szídni az ingatlanost, de azért lássuk a másik oldalt is. És higyjétek el, azért a havi 1 eladásért, ami esetleg - manapság már nem - fedezné a megélhetési költségeit, elég sokat kell ám rohangálni. Merthogy ki kell ám termelni a többi költséget is, telefon, benzin, hirdetések, stb. Az eladók sokszor irreális elvárásokat támasztanak, hiszen teljesen érthető, hogy másként lát egy olyan lakást, amiben évek, sokszor évtizedek óta lakik. Az ingatlanos látja azt is, amit ő nem, mert ő már megszokta, az ingatlanos meg friss, vevői szemmel nézi. Mégsem fogadja el az ingatlanos véleményét, hanem ragaszkodik a saját elképzeléséhez, és csodálkozik, és természetesen az ingatlanost hibáztatja, ha nincs vevő.
2022. szept. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!