Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A CSOK és a babaváró eltörlésé...

A CSOK és a babaváró eltörlésével vajon csökkenni fognak az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 11:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A legjobban azok jártak, akik Fővárosban, nagyvárosban vettek ingatlant. Budapesten örökölni most egy lepukkant panelt is kb 40M ft értéket jelent. De, ha valami vidéki faluban örökölsz házat, amit a kutya sem vesz meg, jobb esetben még nincs szétlopva, örül ha eladja az ember pár millióért.


Nekem van személyes ismerősöm, aki pont mikor alacsonyak voltak az árak akkor adták el a budapesti lakásukat, az árából vidéken vettek egy kertest. A vidéki ház szinte most semmit sem ér, Budapesten meg a gyerekük most albérletben él. Szóval vannak szerencsétlen esetek is, azt kell értékelni amink van.

2022. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Azt kell értékelni ami van? A fiataloknak akkor azt kell értékelniük, hogy nincs ingatlanuk és nem is lesz soha? :D Ez a duma tipikus ilyen beletörödés.
2022. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

A fiatalok miért ne örökölnének ugyanúgy, mint a felmenői, hacsak nem voltak olyan ősei, akik felélték mindenüket?


Szerinted korábban 10 év alatt félrerakták az emberek a 10-20 milliós lakások tőkéit? Eddig is szülői segítséggel, vagy örökölt tőkével vásároltak. Egy 20-30 évesnek jó eséllyel élnek a szülei, nincs abban semmi, hogy nincs még saját ingatlanja.

2022. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Fiatal vagyok, jól kereső , lenne is egy elég nagy önrészem lakáshoz de nem ugrok bele. Ilyen is van ám. Egyszerű az oka, számomra nem ér egy kelet európai panel 40 misit. Kész. Inkabb valószínűleg kiélem a kalandvagyam és kiprobalom magam külföldön
2022. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Igazad van, külföldi munkásszálló, vagy vadidegenekkel bérelni többedmagaddal egy apartmant sokkal jobb. :-D
2022. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
92%

19. Régen a szegény rétegből rengetegen jutottak lakáshoz, amikor fillérekért kiárusították és elkótyavetyélték a tanácsi lakásokat a 90-es években. Szerinted honnan van rengeteg nyugdíjasnak, 100-200 ezres nyugdíj mellett 30-50-80 milliót érő saját lakása? Szóval az nem igaz, hogy régen a szegények ne jutottak volna lakáshoz. De még a nem nyugdíjas korú idősebbek (50-60 évesek) között is tipikus, hogy ugyanilyen drága lakása van és közben keres 200-300 ezret maximum.


23. Sok családban a nagyszülői örökséget továbbadják a szülők a gyerekeknek. Meghal mama, a szülőknek van már hol laknia sajátban, úgyhogy pl. eladják és az árát odaadják kettéosztva a saját két gyereküknek, ha úgy érzik és ha nincs máshol szükségük a pénzre. Szóval nem kell megvárni a szülők halálát, hogy örökségből legyen valakinek ingatlanja. Persze tudom sok családban ez nem történik meg, de sokban pedig igen.


A másik, hogy most néhány év alatt nagyon gyorsan kinőtték a lakáshitelesek az egykori hitelüket mind fizetésben, mind a lakásuk értékében. Aki 10 éve vett 10 millióért egy lakást, abból mondjuk 6-8 millió hitelre, a lakás ér most 30-50 milliót, meg már a fizetéséből sem annyi megy el hitelre, arányaiban, mint akkor. Mert a törlesztő nem változott, de közben meg a fizetések is 2-3x-osára nőttek. Viszont ez nem fog még egyszer megtörténni, tehát aki most vesz lakást az ezt már nem fogja átélni.


25. Nem mindenki mosogatónak vagy gyári munkásnak megy külföldre. Én is éltem és dolgoztam külföldön és a cég biztosított szállást, ahol képzeld egyedül lakhattam saját magam a szálláson. Vagy képzeld el, hogy valakinek piacképes szakmája van, amiben külföldön is el tud helyezkedni és nem az ottani minimálbért keresi majd.

2022. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

24#

"Egyszerű az oka, számomra nem ér egy kelet európai panel 40 misit."


Abszolút egyetértek veled.

Egyszerűen ennyit nem érnek ezek a lepukkant kelet európai panelok.


Lehet azt mondani,hogy minden annyit ér amit adnak érte,de nem.


Ennyiért nyugat európában is kapsz lakást,csak ott jobbak a fizetések.

2022. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha lakást pont nem is kapsz egy magyar panel áráért nyugaton, de jelzem nyugaton még mindig 2% körüli a lakáshitelek kamata. Szóval ott még mindig megéri hitelt felvenni és nem a dupláját kell majd a végén visszafizetned. A legtöbb országban az önerő elvárás is alacsonyabb a magyar 20%-nál.
2022. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Sziasztok!



Na azóta kiderült hogy idén kivezetésre kerülnek a fentebb említett támogatások. 😁😁

Mit is mondjak… én orvos vagyok ( 28 éves), szépen rakom le a pénzt havonta de hitel nélkül nekem sem fog menni, pedig ügyeletekkel együtt egyáltalán nincs okom a panaszkra.

Hitelt meg ilyen kamatok mellett nem fogok felvenni.

Valaki írta hogy eljött a rent generation kora, eléggé elgondolkodtató és szomorú.

2023. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Ja, annyit még hozzá akartam tenni, hogy legalább a lakások árai már elkezdtek lefelé mozdulni.😊
2023. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!