Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Összeomlott már az ingatlanpiac?

Összeomlott már az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés
Az ingatlanirodákban csak a légy zümmögését hallani? Akik árulják azoknál már érdeklődők sincsenek?
2023. febr. 12. 19:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
39%

Szerencsére nem. :-)

A mi környékünkön még most is megadják a kért árat a vevők. De itt többségében jó állapotú társasházak és kertesházak vannak (Budapest).

2023. febr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
86%

10% körüli az átlagos inflációval kompenzált csökkenés. De ettől még valahol stagnál, valahol csökken, valahol pedig növekedett. A 3 átlaga pedig negatív lett szerencsére.


meghosszabbították a csokot, a bankok 9-10% THM re adnak hitelt. Viszonylag nagy a vissza esés az újépítésűeknél, de nem halnak éhen a kivitelezők.


idén mindenki inflació követő béremelésért sír, meg egyéb fix kompenzációért. Minimál bér is 15%ot emelkedett. Így a berek átlagosan 2xes mértékben növekednek idén, a korábbi évekhez viszonyítva. Tehát nem, hogy olcsósodbak a dolgok, hanem minden többe fog kerülni! A bérköltség a cégek kiadásainak min felet felemészti, a profitot meg szinten fogják tartani.

2023. febr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Lilluci27 ***** válasza:
30%
nem
2023. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon helyes, azért az a világ röheje,hogy egy 50m2 felújítandó panelért 45-50 milliókat elkértek

(Kelet Európában).

Soha nem értek annyit.


Én évek óta mondogatom,hogy vond le az ingatlan árából a 10+10 millió forintot és megkapod az ingatlan, reális piaci árát.

2023. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk mintha még nőne is ....

(Borsod megye) Miskolcon lakom agglomerációba vágynék.

De amíg egy értelmes családiház ongán 40M-50Mft-t alatt nincs addig csak vágyom tovább :)

Egyszerűen agyrém, 30milio környékén lepukkant teljesen felújítandó házak vannak azért szerintem a Miskolci agglomeráció nem a világ közepe sőt nyugat magyarországiak nagy részt lenézik. Még is hasonló áron mozognak a házak, annyi különbséggel hogy itt lassan kioregszik a "vár"megye... Meg egyre több lesz a C típusú nagyszerű lesz vegyünk házat 40milliókért hogy 50 év múlva kis grófo forma legyen a szomszéd bácsi .

De nem baj, megszavaztuk!😁

Őszintén nem tudom mit kéne csinálni mire össze jött 20millio addigra még 20 millió kéne de ha megint neki állok gyűjteni akkor meg a 40milliot potolhatom még 20 millióval?

Aztán vegyen fel az ember hitelt hogy hamarabb meglegyen a ház, úgy is a célja ennek az országnak utolsó bőrt is lenyúzzák az emberről....de még hasba is rúgnak.

Egy szóval ez a lufi sose fog leejteni stagnálni fog, aztán újra megy felfelé ez nem azaz ország hogy engedjen bárki is ha az én tehenem beteg, a szomszédé is legyen az!

Magyarul ha én kifizettem X 10milliot a házért nehogy már más mert később veszi olcsóbban tegye ... A piac saját magát duzzasztja itt olcsóbb soha semmi nem lesz. Szerencse, na az maximum.

2023. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
81%

Fogalmam sincs, hogy mi lesz sztem élő ember nem is tudja. Bármi lehet.


Ennek ellenére linkelek pár cikket ahol már ingatlan áresésről számoltak be.

Mondjuk az idei januárban a pénzromlás (infláció 25 % felett van), ha még ezen felül vminek csökken is az értéke az komoly érték romlás.

Mondjuk a tranczakció számok 30-50 %ot estek ami brutális.


- Megindult az ingatlanárak csökkenése


A trend azonban az év második felére megállt, az áremelkedés üteme lassult, a negyedik negyedévben pedig már sok helyen csökkenést is tapasztalt az Otthon Centrum. Országos átlagban a használt lakások árai 4, a házak árai pedig 5 százalékkal mérséklődtek 2022 III. negyedévéhez képest.


A számottevő kereslet elsősorban az energiahatékony ingatlanok iránt tapasztalható, míg a rossz energiafelhasználású ingatlanok iránti igény nagymértékben visszaesett, így ezek csak jelentős, akár 20 százalékos árkedvezménnyel fognak gazdára találni.


Link: [link]


- Több helyen is árcsökkenést mértek a legnagyobb ingatlanközvetítők


Országos átlagban a használt lakások árai 4, a házak árai pedig 5 százalékkal mérséklődtek 2022 III. negyedévéhez képest. A változás a fővárost is elérte, ám meglepő módon nem a házak, hanem a lakások árában érezhető a fordulat, a használt tégla lakások ára 3,5 százalékkal, a paneleké 2,5 százalékkal csökkent Budapesten.


A külső pesti kerületekben átlagosan 6,5 százalékos visszaesés volt mérhető az előző negyedévhez viszonyítva.


Link: [link]


- De tessék globális piacról is van hír, hogy ne csak hazai legyen:


Bajban a globális ingatlanpiac? - Mélyrepülésben a nyugati lakásárak


Az elmúlt négy hónap alatt összesen 4,3 százalékkal csökkentek lakásárak Angliában, az elemzők szerint azonban még közel sincs itt a vége a lejtmenetnek. A szakemberek ezen felül további 5 és 12 százalék közötti visszaesést prognosztizálnak 2023-ra.


Link: [link]

2023. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk a megindult a csökkenés az ELŐZŐ ÉVHEZ KÉPEST nem feltétlenül jelent áresést, csak azt hogy a növekedés aránya lett kisebb.


Mondjuk ha egyik évben megugrik az ingatlanok ára 30%-ot a következő évben meg csak 20%-al nő, akkor lehet örülni, hogy 10% csökkenés van, közben meg mégis csak drágább.

2023. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
11%

A trend megtört szerintem akkor is, hogy évről évre csak nőni tud.


3-6 % árcsökkenés, 25,7 % januári inflacio mellett azért nem kevés.



Aztán persze kitudja mit hoz a jövő.

2023. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
76%

Leszögezem, nem vagyok közgazdász és ingatlanos, csak véleményt írok.


Elég magas kamatokra adnak a bankok hiteleket, aki eddig akart csokozni, meg ilyen támogatás, olyan támogatás meg a kis tököm, az már megtette. És ez volt a baj. Kvázi 0 önerővel boldog boldogtalan hozzájutott a 10 milliókhoz, mellé rohantak a bankba még rádurrantottak egy 30 milliós hitelt, és mentek vásárolni. Egész egyszerűen hirtelen marha sok pénze lett az embereknek (nyilván nem saját) az elmúlt pár évben. És ezt követte le az ingatlanpiac is. És olyan emberek mentek 50-60-7

2023. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldtem.


És olyan emberek mentek 50-60-70 milliós lakásokat meg házakat venni, akiknek most nyilván túlzok de 3 Forintja nem volt otthon... Egy panelt nem tudtak volna ketten összekaparni, de ha már itt vannak a támogatások, akkor már álmodjunk nagyot meg toljuk rá a hitelt is. Aztán mindenki tovább nyújtózkodott, mint ameddig a takarója ér.


Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy az új lakóparkokban, meg új építésű lakások alatt, amik tényleg minimum 40 de inkább 50 milliós áron mennek, parkolnak alattuk a 700 ezer meg alig 1 millió Forintos 20 éves fostalicska autók...


Na ezek talán kezdenek most kikopni és csökken a kereslet.

Én nem akarok senkit bántani. Mert nyilván mindenki szeretne szép házban és helyen lakni. De azért embereknek fel kéne ismerni, mi az ami összeegyeztethető az életszínvonalukkal és a keresetükkel, meg mi az ami nem. Ha nincs pénzem egy 30 négyzetméteres garzonra se, akkor ne akarjak már 110 négyzetméteres házat épülni...


Semmi gond nincs azzal, ha valakinél van 30 millió önerő, és erre felvesz egy 10-es vagy 20-as hitelt.

De amikor többszázezer ember ölébe hullik egyszerre sok pénz támogatások által és mellé a hitel lehetősége, mindenki megvadul és ez így hat a gazdaságra. Nő a vásárlóerő, leköveti a piac.

2023. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!