Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Összeomlott már az ingatlanpiac?

Összeomlott már az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés
Az ingatlanirodákban csak a légy zümmögését hallani? Akik árulják azoknál már érdeklődők sincsenek?
2023. febr. 12. 19:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

20*

Van egy ilyen kollégám,mint akiről beszélsz.

Évekkel ezelőtt a kollégám hitelre vásárolt egy 17 éves autót.

Majd megházasodott falusiCsok+Babaváró+hitelek

És a feleségével házat építenek

( előtte kettejüknek együtt nem volt 1 millió forintjuk)

2023. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azon csámcsog, hogy mikor fog végre olcsón lakást venni.

Most hiába indult meg egy picit lefelé az ára, ez megint csak a befektetőknek jó. 2 éve még "sz@rért-h0gyért" adott a bank hitelt. Most pedig a kamatok miatt brutálisan megugrott a hitelek ára.

-Hiába vársz, nem lesz olyan, hogy MOST megéri, ez csak utólag fog kiderülni.

-Ha mégis drasztikusan leesne az ingatlanok ára, akkor a gazdaság is olyan szinten gatyán lesz, hogy csak azoknak lesz "töke" ingatlant vinni, akiknek több lábon álló biztos tartaléka van.

2023. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha 25,7 % volt a januári inflacio [pénzromlás ?] és emelett is esett az érték, még ha minimálisan is, akkor azért az már elég jelentős értékvesztés nem?
2023. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez az értékvesztés téma is.


Mert tök jó, mindenki örül, hogy az apa férfi az infláció meg nő és ezzel az ingatlan értéke csökken.


De hiába csökken az értéke, ha mellette a fizetésed pont ugyanúgy nem emelkedik és a fizetésedre pont ugyanúgy kihat az infláció és egyéb tényezők.


Hiába marad 40 millió egy panel vagy megy le az ára 35-re, ha közben megnőnek a kiadásaid, kétszer annyid megy el csak a kajára, nő az albérleti díjtól kezdve minden, fogynak a megtakarításaid, az elszálló kamatok miatt feleannyi hitelt sem tudsz felvenni akkor pont ugyanúgy nem lesz lakásod.

2023. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

A beosztottjaim az utóbbi években 1,5-2 millió önerővel építkeztek, mivel a babavárót csak 80% ba fogadták el önerőnek így kell többnyire plusz hitelt is felvenniük... + csok és 28+2 meg a lakashitel, es hipp hopp már be is költöztek.

én meg csok nélkül 50% önerőbel áltam neki, 18 éves kocsim van. De majd meglátjuk ki mire jut 10 év múlva. Szeeintem az ilyen csokosok jó részét a nagyszülők fogják etetni...

2023. febr. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom egyebkent de ha van az embernek 40misije és vesz mondjuk egy panelt kiadni. Havi szinten mondjuk kiadja 180ert, évi 2 misit hoz. Ha pár évig csorognak le az árak vagy stagnalnak vegyesen akkor ez a 2 Misi 5 százalék hozam 40 Misivel. Ugyanez mondjuk premium allampapirban 16 százalékot fizet jelenleg ami tobb mint 6 Misi. Persze mindenki azt csinál amit maga jónak lat de sztem pár évig lesz jobb is mind az ingatlan. Aztan majd kiderul persze.
2023. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

#25: Igen, na pont erről beszéltem a 19-20-as hozzászólásomba. Hogy a legutolsó utáni, semmi vagyonnal nem rendelkező emberek egyszerre hozzá tudtak jutni nagyobb összegekhez és bolond módon nekiálltak olyan dolgokat venni, amihez korábban közük nem volt. És nem 10 meg nem 100 ember. Hanem több tíz vagy százezer. Aztán csodálkozunk ha leköveti a piac :D.


#26: Nem vagyok tisztában az albérlet árakkal. De hogy Budapesten kívül máshol 180-ért te nem nagyon adsz ki panelt, abba szinte biztos vagyok :D

Egy 40 ezres városban lakom, itt az 55-60 négyzetméteres paneleket adják 130 ezerért havonta.

Ez a "veszek egy lakást kiadni" ez messze nem akkora biznisz, mint amit a sok 10 iq-s ember gondol. 40 milliós befektetéssel keresel nagyon maximum 2 milliót egy évben, amit amúgy pörgethetsz is vissza 3 évente felújításba... Szóval talán 5%-ot hoz egy lakás évente.

És így hogy ekkorák a kamatok, illetve ilyen "alacsony" a hozama, sokan máshová teszik inkább a pénzüket. Ezért is van talán csökkenőben a kereslet a lakásokra. Jelenleg egy szimpla állampapírban is jobb helyen van a befektetésed mint egy lakásban amit kiadásra szánsz. Úgyhogy szerintem elég nagy befektetői réteg esik most ki a keresletből.

2023. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
Mi kb három hete vettünk végre házat. 88 millióról 76-ra le tudtuk alkudni. 7 hónapja hirdették, megunták a dolgot, mert az egyetlenek voltunk, akik eddig ajánlatot tettek. Értékbecslő 82 millióra becsülte, tehát nagyon jól jártunk, semmit nem kell rajta csinálni. Szerintem lassan lesznek már elég jó árért jó házak, csak a hitelképesség lesz kérdés sok embernél.
2023. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

#28 tudom elég intim kérdés.

De hány évesek vagytok?

Honnan a ....-ból van ennyi pénzetek?

Mit dolgoztok?


23 éves vagyok és 0-24 dolgozok (igaz saját vállalkozás), tanulok, párom úgy szintén (28 éves) még se gondolom azt hogy bármikor is lesz ennyi pénzünk házra... Talán 40-50éves korunkra kifizetjuk majd a hitelt egyenlőre még nem vettünk fel félek nem lesz más esély ha csak nem későn akarok szülni...pedig nem akarok idős anyuka lenni :(

2023. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
57%

29:

Bár a kérdés nem nekem szólt, a legtöbb átlagbérből élő embernek úgy van ennyi pénze, hogy elad egy vagy két lakást és cseréli egy magasabb értékűre. Én két lakást vettem az előző válság idején Budapesten, mindkettő mélyen 10 millió alatt volt. A két lakás együtt most 80-90 milliót ér.

2023. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!