Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház/lakás részletfizetésre....

Ház/lakás részletfizetésre. Hallottatok már ilyesmiről? 🤖💯💢

Figyelt kérdés
Egy ingatlanostól hallottam, hogy manapság már az is "divat", hogy a házat tulajdonostól meg lehet venni részletfizetésre. Találtam is pár ilyen hirdetést. Csak sehol nem találtam pl. hogy milyen feltételekkel, mennyi egy havi részlet, azt meddig kell fizetni. Van-e így rajta "kamat"? Vagy tulajdonképpen miért éri meg így eladni a házat? Van már ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalatotok/ismeretetek?

2023. márc. 12. 21:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Ez csak az ingatlanos dumája lehet.Ki az az őrült ingatlan eladó,aki hosszú éveken át vár a pénzére ?
2023. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy hány éves vagy, hogy minden mesét elhiszel??!
2023. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
Technikailag ugyan ugy lehetséges mintha banktól vennél fel kölcsönt. Gondolom azért jelent meg mert a bankok jelenleg elég rosz feltételekkel adnak hitelt.
2023. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

"az is "divat", hogy a házat tulajdonostól meg lehet venni részletfizetésre."


Házi feladat:

Ha egy normális helyen lévő normális családi ház pl. 100 millió Ft,

akkor a minimálbéren lévő vevő havi 100ezer Ft megspórolása mellett, hány év alatt tudja kifizetni?

A tulajnak, vagy az örökösének, vagy már csak az unokának??!

(Miközben a ház ára -az inflációt is figyelembe véve- évi 2 millió FDt-al emelkedik??!


Kérdező! Számold ki.

2023. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Első!


Nem vár hosszú éveken keresztül a pénzére, pont hogy hosszú éveken keresztül folyamatosan kapja azt részletfizetés esetén.

2023. márc. 12. 21:56
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
* Ft-al
2023. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

5.


És hová postázod neki, mert addig nem tud másik házat venni??

2023. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem 100 millió, 30-40 körül nagyon szép családi házakat lehet venni, 100 millióból már villát vehet az ember.
2023. márc. 12. 21:58
 9/34 anonim válasza:
89%

[link]


Voalá!!!!

2023. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Ha elterjedne a ház/lakás részletfizetésre, az jelentősen demokratizálná az ingatlanpiacot, mert sokkal több ember vehetne lakást úgy.


„És hová postázod neki? Mert addig nem tud másik házat venni.”


És ha, mondjuk, az állam árulna így ingatlanokat?

2023. márc. 12. 22:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!