Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház/lakás részletfizetésre....

Ház/lakás részletfizetésre. Hallottatok már ilyesmiről? 🤖💯💢

Figyelt kérdés
Egy ingatlanostól hallottam, hogy manapság már az is "divat", hogy a házat tulajdonostól meg lehet venni részletfizetésre. Találtam is pár ilyen hirdetést. Csak sehol nem találtam pl. hogy milyen feltételekkel, mennyi egy havi részlet, azt meddig kell fizetni. Van-e így rajta "kamat"? Vagy tulajdonképpen miért éri meg így eladni a házat? Van már ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalatotok/ismeretetek?

2023. márc. 12. 21:37
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
De amit belinkeltél, ott nem mutatnak olyan házakat, amelyeket részletre meg lehetne vásárolni.
2023. márc. 12. 22:07
 12/34 anonim válasza:
90%
2023. márc. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
92%
Többet tényleg nem találtam neked csak ezt!
2023. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Mondjuk az, hogy 2017 óta hirdetik, de még nem vette meg senki, az azért jelent valamit...
2023. márc. 12. 22:19
 15/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Ezeket a "hiteleseket" ki fogja megmenteni?
2023. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket a "hiteleseket" ki fogja megmenteni?"

És az eladókat?

2023. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező

Ez egy reklámkérdés, hogy népszerűsítsétek ezt a lakásvásárlási formát?

lehet részletre venni lakást magánembertől is. Mindig is lehetett.

A kérdés az, hogy akar-e így eladni lakást valaki.

Jelenleg a lakáspiacon több a vásárló, mint az eladó ingatlan, tehát az eladónak egyszerűen nem kell részletre eladnia az ingatlanát.

Abban a percben ha több lesz az eladó ingatlan mint akik képesek azt egy összegben, banki hitelből kifizetni - máris elterjed ez a formája az ingatlanvásárlásnak.

A részletfizetés nagyon kockázatos. Mert ha beengedi valaki a lakásába a vevőt anélkül, hogy kifizette volna, onnantól nem fogja tudni kitenni akkor sem ha nem fizeti tovább a részleteket. Közben kinek lesz a tulajdonában a lakás? Amíg az utolsó részletet ki nem fizetik addig maradjon az eladó tulajdona? A vevő akkor hogyan csináljon a lakással bármit? Az eladó hogyan vegyen másik lakást közben úgy, hogy ne kelljen az egész ár után illetéket fizetnie?

Jelenleg két esetben van a tulajdonos felé részletfizetésnek realitása. Az egyik ha túl drága az ingatlan és ezért nem tudja a teljes árért egyben eladni a tulaj - a másik meg ha nem talál rá vevőt azon az áron amit szeretne, mert nincs fizetőképes vásárló ott ahol az ingatlan van.

Ez utóbbi volt rokonoméknál akik 5 éve így adták el a házukat. Abba az utcába nem volt másképpen vevő csak amennyit a CSOK-ra kaptak volna, ami a ház értékéhez képest nagyon kevés volt. Ezért bevállalták, hogy havonta X összeg törlesztésével adják el. Rá is fizettek, mert egy fél év után a részletfizetések kezdtek elmaradozni, csak sokszori telefonálásra, havi csúszásokkal történt meg, majd egyáltalán nem fizettek többet. Egy rakás pénzt vesztettek és nem tudják beszedni, mivel a ház már át lett íratva a másik család nevére és külön pereskedés kellene a pénz beszedéséhez - ami elvinné a megszerezhető tartozást.

Ha találsz olyan eladót aki hajlandó így megkötni a szerződést akkor meg lehet csinálni. lehetett régebben is.

2023. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

#17 Szerintem fején találtad a szöget.


Szerintem ez az a kérdező aki évek óta nem tud egy szaros panelt sem megvenni ezért folyamatosan árzuhanást meg részletfizetést vizionál.

2023. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, akinek annyira nincsen pénze, hogy a hitelt felvegye, annak magánember sem fog lakást adni ingyen.
2023. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha egyéb irànt eladhatatlan az ingatlan akkor megy bele ilyenbe az eladó. Jellemzően 2-3 milliós vályogviskókról van szó rossz helyen. Igen kamatot is fizetsz. Mindent ügyvéddel lepapirozva.
2023. márc. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!