Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház/lakás részletfizetésre....

Ház/lakás részletfizetésre. Hallottatok már ilyesmiről? 🤖💯💢

Figyelt kérdés
Egy ingatlanostól hallottam, hogy manapság már az is "divat", hogy a házat tulajdonostól meg lehet venni részletfizetésre. Találtam is pár ilyen hirdetést. Csak sehol nem találtam pl. hogy milyen feltételekkel, mennyi egy havi részlet, azt meddig kell fizetni. Van-e így rajta "kamat"? Vagy tulajdonképpen miért éri meg így eladni a házat? Van már ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalatotok/ismeretetek?

2023. márc. 12. 21:37
1 2 3 4
 21/34 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Van ilyen bemész a bankban és felveszel hitelt
2023. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

Én ezzel úgy vagyok, hogy a bankok nem hülyék, és nem kérnek hatalmas teljesíthetetlen dolgokat! 2 Minimál béren lévő pár is kap lakáshitelt, ha megvan az önerő.


Nem is értem azokat az eladókat akik ilyenbe belemennek...


Egyébként annyira nem vagyok szőrös szívű, így 3 részletbe bele megyek én is:

10% foglaló = 6 millió

70% adásvételkor = 42 millió

20% kiköltözéskor = 12 millió

2023. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
88%

Rokonok között szokott ilyen lenni.


Pl. Együtt örökölnek, és az egyik 1-2 év alatt kivásárolja a másik tulajt. Általában, akit kivásárolnak, az nagyon jófej módon viselkedik, hiszen a másik tulaj vehetne fel elméletben hitelt is, és akkor egyben oda tudná adni a pénzt, de helyette általában a “normál áron” adja el, és nem is jut időben a pénzéhez.

2023. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
93%
Igen max rokonok között. Vagy ha találsz egy debillt aki nincs gyámság alatt.
2023. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Amiket tapasztaltam ismeretségi körömben az örökösödési viták folyamán, meg a saját családomban is, arra jutottam, hogy egy rokonnál rosszabb nem létezik, ha sok pénzről van szó. Persze az öröklési pontig szuper a kapcsolat, mindenben is lehet rájuk számítani.


Saját példáim:

- öcsém lakik a szülői házban a feleségével, 5 milliót kéne még nekem fizetniük, de helyette inkább vettek tavaly 17 millióért egy autót, 3x voltak külföldön nyaralni. És idén pedig befizették az előleget egy 10 millás kocsira, úgy hogy a másik marad. Összesen kéne ennyit fizetniük, mivel az örökségem többi részét még korábban anyámtól megkaptam...


- Anyám élettársának a gyerekei néhány éve közölték az apjukkal adja el a házát, mert ők is elszeretnék kezdeni valamiből az életüket..., azóta is érdekes a viszony.


- Egy ismerősön az anyja házára jelzálogot rakatott, aztán nem fizette a hitelt és most egy 20m2-es tákolmányban él.


- Egy közelebbi ismerősöm jóhiszeműen előre rá íratta a gyerekeire a házát, most pereskedik, mert azok meg ki akarják tenni.

2023. márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

#25 Nekem hasonló a helyzet mint nálad, testvérem lakik "otthon" családostul anyámmal. Miközben nekem 10+ év albérletezés és szívás mellett kellett saját lakást vennem.


Igyekszem nem előre gondolkozni, de azért hogy ebből hogyan fogok én valaha is bármi pénzt látni. Főleg, hogy náluk még pénz sincsen.

2023. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Divat. Pl Ároktőn meg hasonló legalja cigu helyeken, ahol alapból 2-3 millióért hirdetnek házakat, és még annyiért sem kellenek a kutyának se. Ilyen helyeken belemegy a tulaj a részletfizetésbe is. Havi 60-200.000 ft. Ez megbeszélés kérdése.


Normális helyen viszont nincs ilyen. Inkább vár fizetőképes vevőre a tulaj. Pl egy 10 milliós házat havi 100.000ft részletre adni, úgy, hogy már az első részletnél beteszed a pitsád nem túl jó üzlet a tulajnak. Ha nem fizetsz akkor küzdhet jó sokat azért, hogy ki tudjon tenni. Ha fizetsz is, több mint 8 év,mire kifizeted. 8 év múlva az a 10 milliós ház lehet 25 milliót érne...

Magyarázd már el, miért jó neki hogy részletre adja.

2023. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
92%

Mi is így adtunk el egy házat, kamatot sem kértünk. Mivel üresen maradt, a helyi őslakosok nagyjából egy hét alatt tégláig bontották volna. Szerencsére találtunk egy helyi házaspárt, akik megvették. Így mi is jól jártunk és ők is. Így még motiváltabbak is voltak a fizetéssel, mert annak a tudatában fizettek, hogy az övék lesz és nem csak egy albira folyik el a pénz.

Nagyobb értékű háznál szerintem nem éri meg, de egy olyannál, aminél örülsz, ha menekülsz, simán megéri!

2023. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
78%

Általában olyan olcsóbb ingatlanoknál szokott ez előfordulni, amire nincs a piacnak igénye.

Pl én örököltem rgy házat egy bakonyban eldugott szép, de totálisan félreeső faluban, 7éven át hirdettem de nem kellett a kutyának sem, egy helyi rádzoruló család keresett egyszer meg, hogy kiadnám e albérletbe, nemet mondtam, de csak mert tudtam, hogy van ilyen is, még 2évig fizetnek kőkemény 30.000ft-t.

Fix havi 30000ről írtunk szerződést 8 évvel ezelőtt 3.6milliós vételárra., de mondom előtte 7évig hirdetve volt, 2008ban még eredetileg 1.2millióért hirdettem, az ingatlanos emeltette időnként meg a vételárat.

2023. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom, olyasmi lehet ez, mint a lízingelés.

A tulajdonjog nem megy át a vevőre, csak akkor, amikor az utolsó részletet is kifizette.

2023. márc. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!