Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a fene van a bérbeadó...

Mi a fene van a bérbeadó lakástulajokkal, miért féltik ennyire a lakásukat?

Figyelt kérdés

Hosszútávra bérelnék ki lakást/családi házat. De nem én laknék benne, hanem tovább adnám, rövidtávra. Én szerződésben garanciát is vállalok az ingatlan állapotának megtartására. De akárhány kiadó lakást hívok, mindenki elutasít, hogy így nem adja ki, csak olyannak, aki ott lakik. Most neki nem mindegy ki lakik a lakásban? Az a lényeg, hogy fizetve legyen és az állapota megmaradjon. Nem? Mi a biztosíték, hogy egy a tulajok által áhított hosszútávú bérlő, nem éli le a lakást? Semmi!

De még az ingatlanügynökök is elutasítanak azzal, hogy "Hát szerintem a tulaj így nem fog belemenni" Egy ingatlanügynök ne feltételezgessen, hanem ha rátermedt és jó ingatlanos, akkor rábeszéli a tulajt, hogy van egy ilyen lehetőség és az neki miért lenne jó. Hajlandó lennék pl. magasabb bérleti díjat fizetni. Plusz minden vendég után takarítunk, így többször le van ellenőrizve a lakása.

Ha valaki ennyire félti a lakását, akkor vitrinben kellene tartania és nem kiadni.

Miért ennyire bizalmatlanok az emberek az Airbnb-vel, miért utasítják el ennyire? Milyen bizalomgerjesztő szöveget kellene mondanom a tulajoknak vagy a dolgozni nem akaró ingatlanügynököknek?



2023. máj. 10. 18:29
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%

Te Pesten élsz?

Mert sajnos valóban a legcsövesebb turisták jönnek ide, mert "itt mindet szabad".

A Dunapart már tele van a legcsóróbb dél amerikai turistákkal is.

Olcsó pia, olcsó nők, mi kell még?

Attól hogy drága, az még nem ment meg attól hogy hárman kiveszik, egy óra múlva tízen vannak.

A közös képviselő biztos hogy nem fog ilyen f.aszsággal foglalkozni hogy hivogatják, nem gondnok.

2023. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba teszel le kéthavi kauciót, a mai szakember meg anyagárak mellett az konkrétan semmire sem elég. Egy lakást nagyon helyben lehet hagyni, pláne ha csak pár napot van ott a turista, és pont nem érdekli semmi, sőt a személyazonossága is kétséges. Ezt tényleg csak nagy pénzért lehet bevállalni. Vegyél lakást és meglátod mit jelent.
2023. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem a saját kecódat használod ilyenre, az ember okkal feltételezi, hogy ha gebasz van és mondjuk 15-20-60 milliós kárt okozol, akkor nem igen lehet behajtani rajtad se.

Szóval vegyél egy sajátot és azt adogasd ki striciknek meg random külföldieknek, akiken szintén nem hajtasz be semmit.

Esetleg ajánld fel, hogy kár esetére ügyvédi vagy bírói letétbe helyezel a szerződéskötéskor mondjuk 20 misit, ami a ház visszaadásáig ott is marad. Csak megint kérdés, hogy ha ez belefér, akkor miért nem veszel sajátot.

Ha meg nem fér bele, mégis miből fizetnéd ki a kárt?

2023. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mit nem értesz ezen?

1. A TULAJDONOS akarja eldönteni hogy kit enged be a saját lakásába. EZT nem akarja átadni egy idegennek. Miért tenné?

2. Aki hosszútávra keres bérlőt az azért teszi mert nem akarja hogy naponta váltogassák egymást benne az emberek. Stabil bérlőt akar és nem hotelt.

3. Ő akarja a saját lakásának kiadásából a hasznot beszedni és nem azt akarja hogy valaki más szerezzen belőle hasznot. Ha te kiveszed és utána másoknak kiadod akkor nyilván azért mert többet kérsz el a lakásért. Miért adnák ezt oda neked? ha valakit nem zavar az átjáróház a lakásában az kiadja maga rövidtávon bérlőknek és akkor ő szedi be tőlük a pénzt.

Komolyan olyan ez a kérdés mintha meglepne, hogy az emberek miért maguk akarják elkölteni a fizetésüket és miért nem adják neked oda, hogy te abból tőzsdézz.

2023. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

#14


Ugyan már! A tulajnak az az érdeke, hogy fizetve legyen havonta amennyiért kiadja, meg hogy meg legyen tartva a lakás abban az állapotban, ahogy átadta. Nekem is ez az érdekem, tehát egy irányba toljuk a szekeret. Közben az, hogy én mit csinálok a lakásban vagy kit engedek be oda, az őt ne érdekelje. Akkor ilyen alapon vendéget se hívhatok?

Most is ezt mondom, aki ennyire félti a lakását, az ne kiadja, hanem tartsa vitrinbe!

2023. máj. 11. 06:07
 16/49 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Én kiadók neked, két havi kaució sem kell, viszont le kéne tenned ügyvédi letétbe 10 milliót, amit minden évben novelunk az aktuális évi inflációnak megfelelő összeggel. Ha érdekel keress meg.
2023. máj. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, erre mondják hogy más bőrét viszed a vásárra. Te mit kockáztatsz, pár százezret, amit letettél kaucióba. Ez nem így működik. Valóban, 10 milla letétbe helyezésével már reálisabb lenne a helyzet, ahogy előző mondja. Plusz hozzátenném hogy akkor is piaci ár fölött kéne fizetned a tulajnak havonta, mivel kiadni egy jó lakást nem nagy művészet piaci áron. Kell hogy a tulajnak is megérje, hogy vállalja a hercehurcát veled. Ehhez a letét nem elég, piaci ár fölött kell veled keresnie.

Másik megoldás, ami eszembe jutott, ha egy hosszú távra kiadhatatlan lakásban gondolkozol, pl. szuterénben, amit normális ember ki se venne, de egy pár napot itt töltő részeg angol turistának meg pont tök mindegy hogy szuterén vagy sem.

2023. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

#16


Hát hol élsz te? 10 millió kauciót XD 2 max. 3 havi kauciót! Ha 10 millióm lenne, akkor leraknám az önerőt, azt csinálnám sajáttal.

2023. máj. 11. 08:22
 19/49 Lilluci27 ***** válasza:
96%
Körülbelül 90 milliót ér a lakásom ha a kedves vendeigeid szetverik akkor valamiből fel kell újítani. Nyugi ha minden rendben leszvisszakpod (úgyse lesz gond), na Mikó kötünk üzletet?;)
2023. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

#17


Én is kockáztatok, mivel ha nem megy a lakás, nem tudom nyereséggel kiadni, max csak pár napokra, akkor veszteséggel fizetem a bérleti díjat. Plusz még ha a határozott idejű szerződést lemondom idő előtt, akkor még a kauciót se kapom vissza. Ha azt számoljuk, ez így együtt már több millió ft, mert már a legutolsó lukért is 3-400 ezret kérnek havonta. Mindenki úgy van vele, hogy csak a pénz jöjjön, de kockázatot vállalni senki nem akar!

2023. máj. 11. 08:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!