Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a fene van a bérbeadó...

Mi a fene van a bérbeadó lakástulajokkal, miért féltik ennyire a lakásukat?

Figyelt kérdés

Hosszútávra bérelnék ki lakást/családi házat. De nem én laknék benne, hanem tovább adnám, rövidtávra. Én szerződésben garanciát is vállalok az ingatlan állapotának megtartására. De akárhány kiadó lakást hívok, mindenki elutasít, hogy így nem adja ki, csak olyannak, aki ott lakik. Most neki nem mindegy ki lakik a lakásban? Az a lényeg, hogy fizetve legyen és az állapota megmaradjon. Nem? Mi a biztosíték, hogy egy a tulajok által áhított hosszútávú bérlő, nem éli le a lakást? Semmi!

De még az ingatlanügynökök is elutasítanak azzal, hogy "Hát szerintem a tulaj így nem fog belemenni" Egy ingatlanügynök ne feltételezgessen, hanem ha rátermedt és jó ingatlanos, akkor rábeszéli a tulajt, hogy van egy ilyen lehetőség és az neki miért lenne jó. Hajlandó lennék pl. magasabb bérleti díjat fizetni. Plusz minden vendég után takarítunk, így többször le van ellenőrizve a lakása.

Ha valaki ennyire félti a lakását, akkor vitrinben kellene tartania és nem kiadni.

Miért ennyire bizalmatlanok az emberek az Airbnb-vel, miért utasítják el ennyire? Milyen bizalomgerjesztő szöveget kellene mondanom a tulajoknak vagy a dolgozni nem akaró ingatlanügynököknek?



2023. máj. 10. 18:29
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kamu kérdés és provokátor vagy :D


Mármint ennyire senki nem lehet sötét.

Más f@szával a csalánt könnyű verni.


Ennyi erővel kölcsönkérheted más autóját is,hogy bérbead rövid távra

2023. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
#41 Ne adj neki ötleteket, mert aztán itt olvashatjuk a következő siránkozását az autótulajdonosokról, hogy miért is nem adják neki oda a kocsijukat!
2023. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

#42


Az a különbség, hogy a rákos holló hirdeti, hogy ő kiadja a lakását.

2023. máj. 12. 22:00
 44/49 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Mi az a rákos holló?
2023. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy azért nem adja ki neked senki a lakását mert swéd cserediák vagy?

Az anyanyelved ezt tükrözi.

2023. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Külföldön, számos országban nagyon jól müködik az Airbnb.

De Magyarországon ki kell nyírni ezt is.

2023. máj. 13. 12:46
 47/49 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem egy tulajjal, azt mondja gondolkodik rajta. Aztán visszahívott, havi 160-ért hirdette a putriját, azt mondja, figyeld: 450 alatt semmiképp.

Hát mi a fene van már vele? Ő akarna nyerészkedni én rajtam! Nem is hozna annyit az a lakás.

Ez is biztos félti a lakását, ezért 160-ért már nem adja ki, de 450-ért már igen. Miért akkor nem teszik tönkre a lakást ha én 450-et fizetek a tulajnak (természetesen számla nélkül, zsebbe)

2023. máj. 13. 14:25
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani kérdező,de neked egy tárolót se adnék ki.
2023. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
100%

Hát, hallod, azt az energiát, amit itt elfecséreltél, ingatlanok keresésére is fordíthattad volna :-)


Lakás tulaj vagyok és két módon adnám ki air bnb/rövid távon:

1. Saját magam.

2. Ezzel foglalkozó céggel szerződve, amely a bevétel 30-40 százalékát eltenné jutalékként, de a maradék jó esetben több lenne, mint amit hosszú távú bérbeadásért kapnék.


Esetleg egy olyan személynek átadnám, akit régen ismerek és megbízom, de idegennek télleg nem.


A Peter Jones nak jó ötletei voltak, de ami működött 10-15 éve, az ma már nem feltétlenül. Egy tíz éves ötletet árulni harmincezres belépőjű előadásokon. Khmmm.


Na szóval. Alapíts egyéni vállalkozást és próbáld meg úgy. Adószámmal, hivatalos úton, nyereséget vagy százalékot kínálva a tulajnak a forgalom után.


Szívesen.

2023. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!