Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a fene van a bérbeadó...

Mi a fene van a bérbeadó lakástulajokkal, miért féltik ennyire a lakásukat?

Figyelt kérdés

Hosszútávra bérelnék ki lakást/családi házat. De nem én laknék benne, hanem tovább adnám, rövidtávra. Én szerződésben garanciát is vállalok az ingatlan állapotának megtartására. De akárhány kiadó lakást hívok, mindenki elutasít, hogy így nem adja ki, csak olyannak, aki ott lakik. Most neki nem mindegy ki lakik a lakásban? Az a lényeg, hogy fizetve legyen és az állapota megmaradjon. Nem? Mi a biztosíték, hogy egy a tulajok által áhított hosszútávú bérlő, nem éli le a lakást? Semmi!

De még az ingatlanügynökök is elutasítanak azzal, hogy "Hát szerintem a tulaj így nem fog belemenni" Egy ingatlanügynök ne feltételezgessen, hanem ha rátermedt és jó ingatlanos, akkor rábeszéli a tulajt, hogy van egy ilyen lehetőség és az neki miért lenne jó. Hajlandó lennék pl. magasabb bérleti díjat fizetni. Plusz minden vendég után takarítunk, így többször le van ellenőrizve a lakása.

Ha valaki ennyire félti a lakását, akkor vitrinben kellene tartania és nem kiadni.

Miért ennyire bizalmatlanok az emberek az Airbnb-vel, miért utasítják el ennyire? Milyen bizalomgerjesztő szöveget kellene mondanom a tulajoknak vagy a dolgozni nem akaró ingatlanügynököknek?



2023. máj. 10. 18:29
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

#19


A hosszútávú bérlő aki benne lakik is szétverheti a 90 milliós lakásod. Akkor mi lenne?

2023. máj. 11. 08:30
 22/49 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Tudod a hosszútávú bérlő, akit én választok kevesebb eséllyel veri szét mint a részeg turisták
2023. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy garanciát vállalsz az eredeti állapot fenntartására, jól hangzik, de ha esetleg tényleg több milliós kár keletkezik, mi a biztosíték arra, hogy tényleg ki is tudod fizetni? Ezért írják sokan, hogy pár milliós ügyvédi letét a garancia, hogy lenne miből kifizetned. Ez egyszerű és jogos óvatosság, amit nem róhatnál fel a tulajdonosnak. Az emberek féltik a tulajonukat és óvatosak, az, hogy nem akarnak kockázatot vállalni egy esetleges nagyobb kár miatt, teljesen ésszerű viselkedés. Én is pl. saját magam választom ki a bérlőimet, és eddig a megérzéseim és a jelöltekkel folytatott beszélgetések nem csaptak be. 10 év alatt összesen 2 bérlőm volt, mind rendes és időben fizetett. Az emberek szeretik tudni, ki lakik az ingatlanukban. Aki meg Airbnb-zni akar, az - ahogy más is írta - megteszi maga, nemmást kér fel rá, és ő tudja, milyen kockázatot vállal.
2023. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 Omnifix2 ***** válasza:
100%

A hozáállásoddal van a baj, a kommentjeidből ki is derül:

-Azt hiszed, hogy fizetsz 10-20%-kal többet, kizárod a tulajt a bizniszből és utána azt csinálsz, amit akarsz az ő tulajdonával.

-Tegyük fel, leég a lakás. Erre egy ilyen fószer, mint te, egyszerűen lelép, nem fogja eladni a saját lakását azért, hogy a tulajt kifizesse, inkább marad a hárítás és a pereskedés.

-Ha a házban megy a bulizás, ereszd el a hajam, satöbbi, a tulajt fogják basztatni a lakók, nem téged, hoznak egy olyan határozatot, miszerint nem lehet ilyen módon kiadni a lakást. Ő viszi a bőrét a vásárra.

-Azt képzeled, hogy tulajé a felelősség, a haszon pedig a tiéd!

Szállj le a földre, vegyél egy lakást, és add ki ilyen magadfélének.

2023. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nincs 1 millója sem, csak ötlete.

Bár ez a biznisz 8-10 éve futott igazán.

Most már az önkormányzatok is lehúzzák a sápot rendesen.

2023. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

Teszem azt, leég a lakás, vagy arra ott van a lakásbiztosítás.

Ha jelentősebb kár keletkezik, arra ott van az Airbnb biztosítás.

Az emberek fejében van a baj, hogy itt már mindenki csak pénzt akar, kockázatotvállalni meg semmit.


Vagy csinálni se kelljen a pénzért semmit. Ott vannak pl. azok a gyász ingatlanügynökök. Dolgozni egyik se akar. Érdeklődöm egy ismert, neves ingatlanirodában, hogy fel tudnának-e kutatni nekem egy ilyen lakást, ők mégis csak több tulajdonossal állnak kapcsolatban, foglalkoznak kiadó lakásokkal is. Egy eladó lakásnál, ahol mondjuk a tulaj nem tudja eladni az áhított árért, s nem is sürgős neki, mondhatni nem kenyérre kell neki a lóvé, az ingatlanügynök rá tudná beszélni, hogy van egy ilyen lehetőség. De nem. Érdeklődöm, az ingatlanos, csak egy vállrándítással és egyetlen szóval lerázott, "nincs". Egy tökös ingatlanos, aki rátermedt is az azt monja, felkutat egyet, rábeszéli a tulajokat stb. Na ezekből van kevés. Úgy vannak vele, ne ő találja meg a lakást, hanem a lakás találja meg őt, ő meg csak leszedi a jutalékot a semmire.

Sokszor amikor érdeklődöm, nagyon bunkón utasítanak el a tulajok, az ingatlanosok úgyszintén, nagyjából hogy mit is képzelek én?

Még az a csicska gyász Mlinárik is letiltott, ismerem személyesen is, egy nagyon beképzelt fickó, 300 colos kijelzőn is alig fér el az arca. Pedig ő meg a haverja adták az ötletet.

2023. máj. 11. 10:52
 27/49 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Akkor miért nem veszel egy lakást erre a célra?
2023. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

#27


Mi a rákból vegyek? Mikor egy erre a célra alkalmas lakásnak cca. 10 millió csak a beugrója. 10 millióm honnét legyen? 4 millióm van összesen erre a célra, abból ki tudom fizetni a 2 hónapos kauciókat, az engedélyeztetés miatti 1 hónapos minuszt, ami alatt az üres lakást fizetem.

2023. máj. 11. 11:12
 29/49 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Akkor az legyen az önerő kérj uzsorastol meg önerőre, a maradék legyen banki hitel. Ne légy gyáva merj kockáztatni!
2023. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor kockáztasd azt a 4 milliódat, ne más tulajdonát.
2023. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!