Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz ezzel a sok fiatallal?...

Mi lesz ezzel a sok fiatallal? Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?A lakáshitelek az egekben! Aki nem gazdag családba születik, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Az olló egyre nyílik, a tehetősek és a szegények között. Hogy lesz saját lakásuk? Mindenki albérletbe megy talán? Vagy marad a MAMAHOTEL?

Elképesztő ez!



2023. máj. 27. 21:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/242 anonim ***** válasza:
5%

"Rengeteg a támogatás, ott a Csók meg a Babaváró is segítségnek"


:D


Ja, nagy segítség 10 millió forint, mikor egy csoknak megfelelő otthon 40-60 millió, akkor 3 gyerek mellett már csak a maradék 30-50 milliót+a, kamatát kell kicsengetni, pofonegyszerű 😃


Pedig támogatják a fiatalokat.

A Fidesz támogassa őket. Adokedvezmény, babaváró, csók meg minden van.

2023. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/242 anonim ***** válasza:
7%

"nagy segítség 10 millió forint, mikor egy csoknak megfelelő otthon 40-60 millió, akkor 3 gyerek mellett már csak a maradék 30-50 milliót+a, kamatát kell kicsengetni"

A 90-es években milyen támogatásokra számíthattak a fiatalok?

2023. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/242 anonim ***** válasza:
100%
42. Arányaiban olcsóbbak voltak az ingatlanok, plusz előtte árusították ki az önkormányzati/állami lakásvagyont a piaci ár alatt és nagyon sokan úgy szerezték a kezdő lakásukat.
2023. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/242 anonim ***** válasza:
100%

Amikor indult a csok, akkoriban jó volt ám a 10milla, a párok úgy jöttek ki a bankból hogy a valagukat a földhöz verték, annyira örvendtek...

Azóta eltelt kb. 6-8év, és háromszorozódtak az ingatlanárak. Evégett aki csok-ot kap azért nem tud venni mert kevés, a többiek azért mert annyit se kapnak, aki nem kap az meg irigykedik a többiekre mert miért legyen jobb neked mint nekem.

Eredmény: Senkinek nem jó semmi, leszámítva a néhány gazdag tőkést akik tovább gazdagodnak, megélhetést üzletté alakítva.

2023. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/242 anonim ***** válasza:
22%

"Ja, nagy segítség 10 millió forint, mikor egy csoknak megfelelő otthon 40-60 millió, akkor 3 gyerek mellett már csak a maradék 30-50 milliót+a, kamatát kell kicsengetni, pofonegyszerű 😃"


Jahh, aki meg nem veszi igénybe egyiket sem, annak meg az egészet.


34# értékelési %a nagyjából jellemzi is az ismeretségi körömből, milyen arányban rendelkeznek a családok házzal vagy lakással. Kb ~40% nak van, a többi 60% nem is erőltette meg magát, hogy legyen neki!

Kifogásokat mindenki szereti sorolni ..., De akinek nincs még, az mit tesz/tett azért, hogy legyen neki?

Az a baj a magyarsággal, hogy itt a miért nem lehet hozzá állás a jellemző!

2023. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/242 anonim ***** válasza:
100%

#43 Hát ezaz, 90 után a tanácsi lakásokat bagóért odaadták ajándékba, jól meggazdagodtak belőle, ezért van olyan sok albérlet, önkormányzati lakás meg elenyésző. Gyakorlatilag a mai fiatalok megélhetési kárára gazdagodtak a 90-es évek ajándékozottjai.

Visszamenőleg lenne indokolt az akkori szerződések felülvizsgálata, és utólagos visszavonása, megszüntetése. Persze ebből nem lesz semmi, mert jónéhány politikus is így -a mai fiatalok vesztére- vagyonosodott túl, és ugyebár a korrupció ma is magas, nemcsak akkoriban!

2023. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/242 anonim ***** válasza:
75%

"Amikor indult a csok, akkoriban jó volt ám a 10milla, a párok úgy jöttek ki a bankból hogy a valagukat a földhöz verték, annyira örvendtek... Senkinek nem jó semmi, leszámítva a néhány gazdag tőkést"

Nem csak nekik, hanem azoknak is jó, akik akkor ugrottak bele a csok-ba amikor indult, és azóta már akár 3-4 gyerekük is. :)

2023. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/242 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülállóként 30 évesen nem tudok tervezni a jövőre, én férfi létemre nem költöztem külön, mert nem fogok mást gazdagítani az albérlettel. A testvérem többre vitte, mert Ő sosem ragaszkodott komoly, elérhetetlen dolgokhoz, megismerkedett 3 éve a mostani férjével, aki akkor már benne volt a ház felújítós projektben, megtudta venni a házat, és a családjuk közösen megcsinálta a generált, egyedül a tetőhöz kellett ácsot hívni. Kis városban is van élet, nyugodtság, szabadságérzet, csak én nem tudok elvonatkoztatni a városi élettől, egyrészt itt nőttem fel, ismerem a helyet.
2023. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/242 A kérdező kommentje:

Nem tudom mások hogy vesznek lakást, de én örülök, ha a fizetésemből minden napi kajára, bérletre és lakbérre, rezsire (albérletben), telik úgy, hogy a hónap végén 0-án vagyok.


Tehát így a remény saját lakásra, egyenlő a nullával. Hitelt nem tudok felvenni, önerőm nincs, 0 Ft-om van, de a lakáshitelek is az egekben vannak.


....és gondolom, nem én vagyok egyedül ezzel! A társadalmi nyomás pedig mindenkit frusztráltá tesz....mert ugyebár telnek az évek....valamit azért illő lenne felmutatni és semmim nincs! Mint, ahogy írtam, örülök, ha hó végén 0-án vagyok. Csak a megélhetésért dolgozom!

2023. máj. 28. 22:28
 50/242 anonim ***** válasza:
15%
48. A testvéred "többre vitte", mert ő nő, te pedig férfi. Egy nő tud találni olyan férfit, akinek már van ingatlanja és a férfit nem érdekli, hogy a nőnek is van-e. Ellenben egy férfi esélyeit baromira rontja a nőknél, ha még otthon él/nincs saját ingatlanja.
2023. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!