Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Őrültséget csináltam? Eladtam...

Őrültséget csináltam? Eladtam a megyeszékhelyi lakásom és Budapestre költöztem, de hittel kellett és a spórolt pénzemnek lőttek.

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen közalkalmazottak voltunk mindketten a párommal.

250 nettó

De pokoli belterjes, egy ember kezében van az egész, nem a végzettség v tudás hanem az számít kinek a kije. Szakmailag 0 munka volt.

Budapestre jöttünk, nagyszerű munkánk lett. Annyi, h vidéken 30p volt az út a munkába, most 50p.

Fizetés nem sokkal több 350 minden pótlékkal. Tehát kettőnknek 200al több havonta.


Viszont amikor idejöttünk csak magán bölcsöde volt, mivel évközbe jöttünk. Ami 130ezerFt volt 1 évig.

Plusz 1 évig albérletbe laktunk, ami 380ezerFt volt rezsivel.

Ahhoz, h a régi lakást eladjuk a rajta lévő 9 millió hitelt kifizettük.

Így hitel mentesen a nagy 90m2es lakásunk elment 40 millióért.


Amikor ide jöttünk Pestre 1 évig több volt a kiadás mint a hevétel.

380 lakhatás

130 bölcsi

20 bérlet

150 kaja

50 gyerek

50-90 egyéb

vidéki lakás rezsija meg kk...

Kb 900 ezer havonta

Bevétel meg 700 ezer

Így havi 200 ezer elemnt a spórolt pénzből 1 évig.

Ami minusz 2.4 millió

Közbe hitelt kifizettük ami minusz 9 millió

11.5 millió elment. Maradt 1.5 millió félretéve.

Vettünk egy 62m2 es lakás ami kisebb jóval, 60 millióért normálisabb helyen Pesten.

Így fel kellett venni 20 millió hitelt.

Régi lakásunkba 3 klíma volt,

parkos helyen, belváros közeli,

erkélyes ami parkra nézett,

zsákutcába,

Profin felújítva.

A mostani se rossz, de kell felrakarni még 2 klímát, mert 1 van. Kell új padló, festés, amper emelés


Tehát a profin felújított, vidéki, megyeszékhelyi, 90m2, parkos helyen lévő lakásból. Ami így is úgy is hitel mentes lett volna.

Lett egy hát nem 4 sávos út menti, de nem is parkos helyen lévő. Még újítgatásra szoruló 62m2 budapesti lakás. 20 millió hittel 15 évre, ami hát bőven havi 200e felett van.


A pokoli munkaból ami helyett nem volt alternatíva ha a területen maradunk.

Lett nagyon jó munka, plusz bőven lehetne más jóba is váltani.

Kicsivel több fizetés de amennyivel több annál többrt visz el a hitel. Tehát összességbrn kevesebb pénz havonta. Kb. kijövünk.

13 millió félrett pénzből meg marad 1.5 kb.


Őrültség volt?

Nyilván én nem érzem annak de pár barátunk szerint őrültség volt. Meg családtagok szerint is.



2023. júl. 1. 17:38
1 2 3 4 5
 1/49 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Csak az számit amit te gondolsz. Nehogy már rosszul érezd magad azért mert másnak más a véleménye.
2023. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
27%
Szóljon ha valaki végigolvasta!
2023. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez ilyen...bármikor eladhatod, az értékét jobban tartja. Ne sajnáld a pénzt.
2023. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
92%

Eleinte sokkoló, hogy nincs pénzed, meg most úgy tűnik óriási visszalépés. De ha nem egy, hanem öt éves távlatban gondolkodsz, akkor rendben lesztek.


A fizetésetek is valószínűleg fog nőni szépen, a recesszió alatt valószínűleg jobb helyzetben lesztek, mintha maradtatok volna. Budapestre felköltözni nektek most majdnem olyan nehéz, mint külföldre költözni. Lesz, amikor utálni fogod, sokat fogsz bizonytalankodni, de egy 2-3 év múlva könnyebb lesz.

2023. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen szubjektív, én nem léptem volna meg, de ebben neked kell döntened, nem a barátaidnak.
2023. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit őrültség, de jól tetted.

És Hogy miért?

Budapesten mindig ismétlem MINDIG lesz munka.

Ha csak egy étteremben krumplit pucolni is de lesz. Egyetemek, szórakozási lehetőség, óriási parkok, a Duna. Osszessegeben jól döntöttetek.

Viszont az a 350 nettó nagyon karcsú.

Ha birtok fizetni mindent, és nem kell hovegen azon gondolkodni hogy kenyér vagy számla, akkor igen. Jól döntöttetek.

2023. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
87%

Bukfenceket látok benne inkább. Pl. hogy a lakhatás 380 ezer ft volt HAVONTA??? Hova költöztetek bakker? Erre tényleg szükség volt? Kicsit összehúztátok volna a gatyaszárat egy kisebb, rosszabb lakásban, de egy rakás pénzetek megmaradt volna. A bölcsit megértem, de amint lehet, állami helyet kell pályázni, plusz az oviban ez a költség már azért sokkal kisebb lesz, szóval átmeneti kiadás. A hitelt ki lehet váltani, ha jön kedvezőbb konstrukció.

Szóval összességében a módot hülyeségnek tartom, ahogy csináltátok, igen. Az ötletet nem. Az ingatlan tartja a piaci értékét, ti pedig szorult helyzetben is könnyebben találtok munkát Budapest környezetében. A lakás helye meg hát... egyéni igények kérdése. Én gyűlöltem Budapesten élni, nem tudtam megszokni, sőt... Csak nőtt a hányingerem évről évre. Ahol megtudtam volna szokni, arra meg sosem lett volna elég pénzünk. Az agglomerációban jól érezzük magunkat. Én szeretem a nyugalmat, a teret, a zöldet, a csendet. Hihetetlen életminőség javulást hozott a költözés. Mellesleg így sem maradt túl sok pénzünk, hiszen lakásról váltottunk családiházra. Ha te úgy érzed jól döntöttetek, az a lényeg.

2023. júl. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Ahol laktunk megyeszékhelyen, egyetemi város.

Volt minden. Több uszoda, mozi, plázák, színház, edzőtermek stb.


Viszont

közszférás munkában nem jó, minden a protekció, uram bátyám, semmi szakmaiság. Teljesen fel van töltve protekciósokkal, akiknek se szakirányú végzettség se semmi. Nyilván aki meg dolgozni akarna azt próbálják kicsinálni. Minden a látszat.

Konkrétan az egész város, összes intézményben és a környező kisvárosokban is.

Alapítványok kb. nincsenek, ami van az pár fős, megy az okoskodás a pénzzel és ennyi...

Fizu meg diplomával 250 nettó, szolgáltatás árak meg ugyan az mjnt Budapesten.


Budapesten meg teljesen szakmai közeg. Jó hozzáállás.

Több hasonló helyre van rálátásom és nagyon durva a különbség. Tényleg szakmai munka van, tényleg számít a tudás. Fizu nem sokkal de több.


Páromnak van egy vállalkozása is munka mellett. Most volt benne szünet ugaz. Vidéken népszerű volt de az a fajta szolgaltatás amit csinált, speciális tanfolyamokat tartott elérte a maximális érdeklődő számot pár év alatt. Majd kiderül, de gondolom itt több lesz az érdeklődő.


Vidéken az a baj, h akinek jó munkája van, az is ha megkérdezed hova tuda elmenni ha válatni szeretne vagy kellene nem tudja megmondani. Bedolgozzalák magukat, akit kell kicsinálnak, megcsinálják vagy befúródnak a belterjes körbe. Ha ez megvan akkor kész. Aztán ha csaak megneszelik, h valami lehet a céggel vagy főnök váltás akkor megőrülnek, teljesen összeomlanak. Igaz gyűlölik a főnököt de ha új jön akkor az feltöltu a helyeket a saját besúgóival, csicskáival, persze staktudás lényegtelen és ilyenkor a régiek kiesnek. De mivel protekcióval kerültek be és nem értenek semmihez megőrülnek, h most mi lesz.

Konkrétan van diolomás státuszon műkörmös, érettségis, meg teljesen más területről jövő, de nem egy kettő.

Az a furcsa, h Budapesten egyáltalán nem tapasztalom ezt.


De vidéki embereknek ez a természetes.

Ezért nem értik, h fullos, panorámás 90m2 lakást, miért cseréltük le 60m2esre meg 15millió hitelre.

2023. júl. 1. 23:08
 9/49 anonim ***** válasza:
64%
jól döntöttél. Még kétmillió ember lakik itt. A környékeden néhány ezer
2023. júl. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
87%

Ezért nem értik, h fullos, panorámás 90m2 lakást, miért cseréltük le 60m2esre meg 15millió hitelre."


Én sem értem. Valahogy úgy tűnik, mintha mindent a munkáért adtad volna fel.

Ha a nagy zajban (forgalom, utcai zajok) és a 15 M hitellel tudsz aludni akkor rendben van.

Én nem tudnék illetve nem tudtam. Mi is megyeszékhelyen laktunk hasonló lakásban mint a tiétek. Eladtuk és az árán épitkeztünk. Sokkal csendesebb környezetben élünk most, a levegő is tisztább.

2023. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!