Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Őrültséget csináltam? Eladtam...

Őrültséget csináltam? Eladtam a megyeszékhelyi lakásom és Budapestre költöztem, de hittel kellett és a spórolt pénzemnek lőttek.

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen közalkalmazottak voltunk mindketten a párommal.

250 nettó

De pokoli belterjes, egy ember kezében van az egész, nem a végzettség v tudás hanem az számít kinek a kije. Szakmailag 0 munka volt.

Budapestre jöttünk, nagyszerű munkánk lett. Annyi, h vidéken 30p volt az út a munkába, most 50p.

Fizetés nem sokkal több 350 minden pótlékkal. Tehát kettőnknek 200al több havonta.


Viszont amikor idejöttünk csak magán bölcsöde volt, mivel évközbe jöttünk. Ami 130ezerFt volt 1 évig.

Plusz 1 évig albérletbe laktunk, ami 380ezerFt volt rezsivel.

Ahhoz, h a régi lakást eladjuk a rajta lévő 9 millió hitelt kifizettük.

Így hitel mentesen a nagy 90m2es lakásunk elment 40 millióért.


Amikor ide jöttünk Pestre 1 évig több volt a kiadás mint a hevétel.

380 lakhatás

130 bölcsi

20 bérlet

150 kaja

50 gyerek

50-90 egyéb

vidéki lakás rezsija meg kk...

Kb 900 ezer havonta

Bevétel meg 700 ezer

Így havi 200 ezer elemnt a spórolt pénzből 1 évig.

Ami minusz 2.4 millió

Közbe hitelt kifizettük ami minusz 9 millió

11.5 millió elment. Maradt 1.5 millió félretéve.

Vettünk egy 62m2 es lakás ami kisebb jóval, 60 millióért normálisabb helyen Pesten.

Így fel kellett venni 20 millió hitelt.

Régi lakásunkba 3 klíma volt,

parkos helyen, belváros közeli,

erkélyes ami parkra nézett,

zsákutcába,

Profin felújítva.

A mostani se rossz, de kell felrakarni még 2 klímát, mert 1 van. Kell új padló, festés, amper emelés


Tehát a profin felújított, vidéki, megyeszékhelyi, 90m2, parkos helyen lévő lakásból. Ami így is úgy is hitel mentes lett volna.

Lett egy hát nem 4 sávos út menti, de nem is parkos helyen lévő. Még újítgatásra szoruló 62m2 budapesti lakás. 20 millió hittel 15 évre, ami hát bőven havi 200e felett van.


A pokoli munkaból ami helyett nem volt alternatíva ha a területen maradunk.

Lett nagyon jó munka, plusz bőven lehetne más jóba is váltani.

Kicsivel több fizetés de amennyivel több annál többrt visz el a hitel. Tehát összességbrn kevesebb pénz havonta. Kb. kijövünk.

13 millió félrett pénzből meg marad 1.5 kb.


Őrültség volt?

Nyilván én nem érzem annak de pár barátunk szerint őrültség volt. Meg családtagok szerint is.



2023. júl. 1. 17:38
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
85%
Videken élek szóval én megertem a költözést. Az én szakmákban is töredéke a munkalehetosegek száma a Budapesthez képest.
2023. júl. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
83%

Én csak azt nem értem, hogyha szerinted jó döntést hoztatok, akkor miért merül fel benned, hogy esetleg mégsem?

Igen. Ha drágább helyre költözöl és nincs rá pénzed, az lemondásokkal jár, milyen meglepő.

Ennyi erővel elköltözhettetek volna, Mucsaröcsögére is, mert ott kacsalábon forgó palotát kapsz ennyiből. Az, hogy hosszútávon jobb lesz-e (nem csak munka, anyagi, hanem általában életminőség szempontjából), majd kiderül.

DE! A f*szméregetésnek és az egymás zsebében turkálásnak semmi értelme, ezeket az értekezéseket a baráti társaságban rövidre kell zárni. Így döntöttetek, nektek megéri, kész, pont.

Sokan élnek lakáshitellel. Azt továbbra sem értem, hogy mi került 380 ezerbe a lakhatásotokon, amikor tudtátok, hogy ez átmeneti, de ti tudjátok... Nekem ez alapján kicsit úgy tűnik, mintha többnek szeretnétek mutatni magatokat a külvilág felé, mint amit valójában megtehetnétek ilyen bevételekkel, de így ismeretlenül könnyű ítélni.

2023. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
91%

A szüleim (még a 90-es évek közepén)csináltak valami hasonlót. Vidéki kisváros elit részén 12 éve épült szintes családi ház, éppen full jól termő gyümölcsfák. Stb. Eladtak mindent és Pestre költöztek munkahely miatt. (mondjuk anyum vidéken nem dolgozott, apum igen, csak 1-2 év alatt a bevétele a harmadára esett vissza, és rövid távon esélye sem volt több bevételre akkor)

Azt a lakás/ház színvonal esést sosem heverték ki. Szenvedtek a belvárosi lakásban. Jobbra váltani könnyű, de jobból visszalépni na az lelkileg nehéz.

2023. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

"380ezer" semmi extra

330ezerFt + rezsi

1 évig


Így kerestünk:

3. 11. 13. kerület

2 szoba + nappali

bútorozott és gépesített

klímás

Annyi, h jó állapotú, nem nagymama bútorok, nem dohos, nem 4 sávos út mellett.

Konkrétan ezekkel a felvételekkel 250 alatt nem volt. 250-350 között néztünk és akkornazt találtuk.

Panel se volt kizárva de ilyen oanel nincs 250 alatt.

Kellett a gyerekszoba és a nappali a gyerek miatt.

2023. júl. 3. 10:32
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
Értem, csak amikor az a cél, hogy 1-2 éven belül lakást veszünk, akkor nem biztos, hogy érdemes erre ennyit költeni és felélni a megtakarításokat ahelyett, hogy egy kisebb, de élhető helyen lévőt kerestetek volna max fele ennyiért. Nekem ez pazarlás és hülye döntés, ha ezzel 2,5 millát megspórolhattunk volna. De ahány élet, annyi döntés. A lényeg, hogy nektek megérte.
2023. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
18%

Mai headline, leépitik a közalkalmazottak.

Nah, akkor mit csináltok?

Ott, Budapesten is kénytelenek lesztek "rangon alul" munkát elvállalni.

Eredmény: futottatok egy kört és semmivel sem vagytok előrébb.

2023. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Nyilván egy se marad. Igaz proli?

Mióta rang a közalkalmazott? Azt se tudod mibe köss bele.

Alulfizetett munka, ahol a társadalom legkiegettebb embereivel is foglalkozni kell sokszor, meg azokkal akiknek semmije nincs stb.. Inkább hivatás, nem rang.

Párom el tudna menni bármikor privamár szférába 2x ennyi fizetésért. Vidéken ilyen lehetőség nem volt. Amúgy van vele, h majd lehet elmegy de még örül, h tud a diplomájával dolgozni.

2023. júl. 3. 19:18
 28/49 anonim ***** válasza:
91%

#27 Szerintem jól döntöttetek összességében. Lehetett volna persze ügyesebben intézni, de helyismeret nélkül néha nehéz átlátni, hogy mi a legjobb döntés. Ahogy egyre többet lesztek Budapesten, egyre jobban kiismeritek magatokat, úgy lesz egyre “olcsóbb” itt élni.


A másik, hogy nem mindenki azonos háttérrel hoz döntéseket.


Pl. mikor mi az USA-ba költöztünk egy évre majdnem feléltük a megtakarításunkat, mert utaztunk, egészségesen táplálkoztunk, arra számítottunk, hogy sokan fognak látogatni, így nagy lakást béreltünk (aztán covid) stb.


Mire hazaértünk, alig maradt 4 millió forintunk úgy, hogy nem tudtuk biztosra megkapjuk-e az illetékre a részletfizetést.


De nyilván ezt azért mertük megtenni, mert iszonyú stabil a szülői hátterünk (hátterem), anyuméknak nem okozott volna gondot “baj esetén” kisegíteni minket. Ahogy nálatok is látszik. Persze sok a 380 ezer forint, meg utólag nem tudod, hogy jó döntés volt-e. Lehetett volna olcsóbban is kijönni, és iszonyú ijesztő, mikor ott állsz és azt számolod, hogy biztos kijössz-e a pénzedből. Sőt én amíg nem takarítottunk meg még 3 milliót, iszonyú feszült is voltam, tökre átérzem. De azért látszólag elég stabil hátteretek van ahhoz, hogy baj esetén ne kerüljetek az utcára, és a hitel összege inflálódni fog (gondolom valami fixet vettetek fel), és ezzel együtt egyre könnyebb lesz.

2023. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%
#27 A prolizás meg „a társadalom legkiégettebb embereivel foglalkozás” valahogy nem illik össze...
2023. júl. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
89%

#29 Thx!


D'accord!

2023. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!