Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Őrültséget csináltam? Eladtam...

Őrültséget csináltam? Eladtam a megyeszékhelyi lakásom és Budapestre költöztem, de hittel kellett és a spórolt pénzemnek lőttek.

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen közalkalmazottak voltunk mindketten a párommal.

250 nettó

De pokoli belterjes, egy ember kezében van az egész, nem a végzettség v tudás hanem az számít kinek a kije. Szakmailag 0 munka volt.

Budapestre jöttünk, nagyszerű munkánk lett. Annyi, h vidéken 30p volt az út a munkába, most 50p.

Fizetés nem sokkal több 350 minden pótlékkal. Tehát kettőnknek 200al több havonta.


Viszont amikor idejöttünk csak magán bölcsöde volt, mivel évközbe jöttünk. Ami 130ezerFt volt 1 évig.

Plusz 1 évig albérletbe laktunk, ami 380ezerFt volt rezsivel.

Ahhoz, h a régi lakást eladjuk a rajta lévő 9 millió hitelt kifizettük.

Így hitel mentesen a nagy 90m2es lakásunk elment 40 millióért.


Amikor ide jöttünk Pestre 1 évig több volt a kiadás mint a hevétel.

380 lakhatás

130 bölcsi

20 bérlet

150 kaja

50 gyerek

50-90 egyéb

vidéki lakás rezsija meg kk...

Kb 900 ezer havonta

Bevétel meg 700 ezer

Így havi 200 ezer elemnt a spórolt pénzből 1 évig.

Ami minusz 2.4 millió

Közbe hitelt kifizettük ami minusz 9 millió

11.5 millió elment. Maradt 1.5 millió félretéve.

Vettünk egy 62m2 es lakás ami kisebb jóval, 60 millióért normálisabb helyen Pesten.

Így fel kellett venni 20 millió hitelt.

Régi lakásunkba 3 klíma volt,

parkos helyen, belváros közeli,

erkélyes ami parkra nézett,

zsákutcába,

Profin felújítva.

A mostani se rossz, de kell felrakarni még 2 klímát, mert 1 van. Kell új padló, festés, amper emelés


Tehát a profin felújított, vidéki, megyeszékhelyi, 90m2, parkos helyen lévő lakásból. Ami így is úgy is hitel mentes lett volna.

Lett egy hát nem 4 sávos út menti, de nem is parkos helyen lévő. Még újítgatásra szoruló 62m2 budapesti lakás. 20 millió hittel 15 évre, ami hát bőven havi 200e felett van.


A pokoli munkaból ami helyett nem volt alternatíva ha a területen maradunk.

Lett nagyon jó munka, plusz bőven lehetne más jóba is váltani.

Kicsivel több fizetés de amennyivel több annál többrt visz el a hitel. Tehát összességbrn kevesebb pénz havonta. Kb. kijövünk.

13 millió félrett pénzből meg marad 1.5 kb.


Őrültség volt?

Nyilván én nem érzem annak de pár barátunk szerint őrültség volt. Meg családtagok szerint is.



2023. júl. 1. 17:38
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Nincs nagy zaj. Csukott ablaknál nincs, nyitottnál néha van.

A másikhoz képest zajos, mert az zöld övezetbe volt és zsákutcában.


Hát a munka fontos.

Ébren töltött hétköznapok fele.

Átlag ember kb. 10 évet tölt összeadva/folyamatosan munkahelyen életében 7.5-8 órával számolva.

Találtam egy területet amit szeretek, ami érdekel és akkor a vidéki belterjesség, uram-bátyám, minden a látszat rendszer rosszá teszi.

Nyilván jobb a fejlett, demokratikus, valóban értelmiségi, hasznos szakmai munkát végző közeg. Ráadásul itt ezekből lehet válogatni, még vidéken kb. 60km-es körzetbe 3 főigazgató kezébe van minden, aztán ha véletlen nem tetszik, h a protekciósok milyen embertelenségeket csinálnak, akkor véged szakmailag.

Ennél azért jobb egy európai közeg. Budapesti olyan mint egy nyugat európai munka közeg, vidéki/megyeszékhelyi meg feudális vagy besúgó, tekintély elvű, autokrácia.


Munka mellett meg ami még fő indok volt, h természeti helyeket vidéken már nagyin untuk.

Volt 2 szabad strand, kis erdők amiket 30p besétálni, aztán ennyi. Itt meg a rengeteg hegy, szigetek, Balaton közel, Ausztria közel, 1 vagy 2 napos kimozdulásra is jó.


Uszidák is jók de 3-4x annyiba kerül mint vidéken.


Minden más szolgáltatás, kulturális program ugyan annyiba kerül. Az a különbség, h jobb minőségűek.


Amúgy vicces mert zöld övezeti nagy lakásnál meg a galambok, varjak, baglyok zajongtak folyton meg a kutyák. Bagylok vijjognak egész este az is idegesítő. Csukott ablaknál persze ott se volt zaj, ahigy itt sincs.


Pest belső része az hányinger valóban és sajnos van, h át kell menni rajta. Nem tanultam még meg rendesen lavírozni se ott.

2023. júl. 2. 14:09
 12/49 anonim ***** válasza:
22%

Azt nem tom megitélni hogy őrültséget csináltál e.

De az biztos, hogy megbántard a döntést és mot itt keresel megnyugvást, hogy valaki veregesse a válladat, hogy nincs is semmi baj, jó döntést volt ez. De hiába, akármit is mondunk a lelked mélyén mindig tudni fogod, hogy őrültséget csináltál. Még a kapcsolatotok is rá fog menni ha nagyon sokat agyalsz ezen.

2023. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Nem hiszem. Van egy 10e fős kisvárosban egy kertes házunk.

100m2-es. 2 szobában cserép kályha, minden szobába konvektor, meg egy nem inverteres klíma is van. 600m2 udvar/kert. Tisza 5 perc gyalog. "Város" szélén van.

Nem adtuk el, mert kb. 8 milliót ér. Birkák vannak a végszomszédba, sarkon 8 házzal arréb meg romák, lovat tartanak, nöket futtatnak, de amúgy nem balhésok.

Oda költözhetnénk bármikor. De hát minek...

Páromnak is van egy kis lakása Debrecenben, az zajos helyen van és egyik rokona lakik benne de nem fizet érte, oda is mehetnénk bármikor.

Sőt ez a budapesti lakás ér most 58 milliót kb. Igaz még 4 évig ha eladjuk akkor adózni kell, de még 4 év is el lehet adni. Hitel is fix kamatozású, simán lehet a tőkével végtörleszteni majd, a maradékból meg bármikor vissza tudnánk menni.


Azért mert leírom itt az eszmefuttatásom és más is hozzászólhat az nem azt jelenti, h tönkre vagyok menve.

2023. júl. 2. 14:45
 14/49 anonim ***** válasza:
43%

Jaajjj jóvanmá!! Mondom hogy csak sajnáltatod magad!

A család minden tagjának van ingatlana, van megtakarítás bőven, van jó munkátok és sír a szád? Nem vagy komplett csajszikám! :D

2023. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, hogy szeretitek-e az új helyet.
2023. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Szeretjük és szerettük a régit is.
2023. júl. 2. 19:19
 17/49 anonim ***** válasza:
31%
Nem esett még mindig le, hogy csak magadat égetted ezzel a kérdéssel ugye?
2023. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

Te már csak tudod, akinek nincs jobb dolga mint másokkal kötekedni.


Vagy most mi tévő legyek? Kérjek bocsánatot mindenkitől? Taníts nagy megmondó. Mert nem bírom tovább, h névtelenül leégtem a gyakorikerdeses emberek előtt. Azt nem értem miért nem írják ide még többen, h leégtem. Mert akkor aztán végképp bajba lennék.

2023. júl. 2. 20:55
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
De ha az a kisvárosi ház amúgy se kell nektek, miért nem adod el? 8 milliót kapásból betolhatnál a hiteltörlesztésbe.
2023. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Sok idő eladni ott.

Egyik rokon lehet beköltözik és fizet 50eFt/hó, amíg 5millió nem lesz és akkor ráíratom. Egyik elhunyt családtagom építette saját kezűleg, így talán ez a hasznosítási mód jobb lesz.

2023. júl. 3. 01:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!