Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Őrültséget csináltam? Eladtam...

Őrültséget csináltam? Eladtam a megyeszékhelyi lakásom és Budapestre költöztem, de hittel kellett és a spórolt pénzemnek lőttek.

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen közalkalmazottak voltunk mindketten a párommal.

250 nettó

De pokoli belterjes, egy ember kezében van az egész, nem a végzettség v tudás hanem az számít kinek a kije. Szakmailag 0 munka volt.

Budapestre jöttünk, nagyszerű munkánk lett. Annyi, h vidéken 30p volt az út a munkába, most 50p.

Fizetés nem sokkal több 350 minden pótlékkal. Tehát kettőnknek 200al több havonta.


Viszont amikor idejöttünk csak magán bölcsöde volt, mivel évközbe jöttünk. Ami 130ezerFt volt 1 évig.

Plusz 1 évig albérletbe laktunk, ami 380ezerFt volt rezsivel.

Ahhoz, h a régi lakást eladjuk a rajta lévő 9 millió hitelt kifizettük.

Így hitel mentesen a nagy 90m2es lakásunk elment 40 millióért.


Amikor ide jöttünk Pestre 1 évig több volt a kiadás mint a hevétel.

380 lakhatás

130 bölcsi

20 bérlet

150 kaja

50 gyerek

50-90 egyéb

vidéki lakás rezsija meg kk...

Kb 900 ezer havonta

Bevétel meg 700 ezer

Így havi 200 ezer elemnt a spórolt pénzből 1 évig.

Ami minusz 2.4 millió

Közbe hitelt kifizettük ami minusz 9 millió

11.5 millió elment. Maradt 1.5 millió félretéve.

Vettünk egy 62m2 es lakás ami kisebb jóval, 60 millióért normálisabb helyen Pesten.

Így fel kellett venni 20 millió hitelt.

Régi lakásunkba 3 klíma volt,

parkos helyen, belváros közeli,

erkélyes ami parkra nézett,

zsákutcába,

Profin felújítva.

A mostani se rossz, de kell felrakarni még 2 klímát, mert 1 van. Kell új padló, festés, amper emelés


Tehát a profin felújított, vidéki, megyeszékhelyi, 90m2, parkos helyen lévő lakásból. Ami így is úgy is hitel mentes lett volna.

Lett egy hát nem 4 sávos út menti, de nem is parkos helyen lévő. Még újítgatásra szoruló 62m2 budapesti lakás. 20 millió hittel 15 évre, ami hát bőven havi 200e felett van.


A pokoli munkaból ami helyett nem volt alternatíva ha a területen maradunk.

Lett nagyon jó munka, plusz bőven lehetne más jóba is váltani.

Kicsivel több fizetés de amennyivel több annál többrt visz el a hitel. Tehát összességbrn kevesebb pénz havonta. Kb. kijövünk.

13 millió félrett pénzből meg marad 1.5 kb.


Őrültség volt?

Nyilván én nem érzem annak de pár barátunk szerint őrültség volt. Meg családtagok szerint is.



2023. júl. 1. 17:38
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Attól, h egy bunkó vagy buta vagy primitív vagy prolinak mondható valaki még szorulhat segítségre, de attól még proli lesz.

Ez csak egy proli fejében nem fér össze.


Az, hogy tudott, hogy valaki hajléktalan és megvert rgy másik hajléktalan és piszkálja a többit, az egy szemét dolog. De attól még segíteni kell neki.


Ugyan ez a helyzet a családverő alkoholistával. Segíteni kell neki, h eljusson elvonóra stb.

De attól még meglehet a segítő véleménye, csak ez nem befolyásolja a nyújtott segítséget. Ezek mindig szakmai dilemmák.


Ahogy a neten névnélküli oldalon kárörverdő, kötekedő emberek is prolik. Attól még, ha a kis életében gázba van ami valamelyik ellátórendszerre tartozik akkor segíteni kell. De biztos levágják a segítők, h rossz a szemelyisége.

2023. júl. 4. 21:39
 32/49 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, hogy még tudja valaki követni a Kérdezőt?


Marxi értelemben, mindenki aki a kétkezi munkajával keresi a kenyerét és bért kap a munkájáért a proletáriátushoz tartozik, azaz pejorativan fogalmazva proli.


Hogyan tudsz segíteni azokon akiket lenézel?

Kerdező, a legutolsó megnyilvanulasodbol ítélve, egy megvaltás volt a régi munkatársaknak, hogy elhagytátok a csapatot.

2023. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Csak a kötekedés kedvéért írtad.


A proli jelentését kár beírni.

Többféleképpen lehet használni.

Pl. mint büdös paraszt és nem a földműves, stb.


Az, h tudom, h egy gyakoris troll vagy, nem azt jelenti, h lenézlek.

Ezt oktatják évekig amúgy az egyetemen, h valószínűleg le fogod nézni a csövest aki összerva, részegen okoskodik neked vagy a családverő iránt ellenszenvet fogsz érezni vagy a rehabilitációban résztvevő szabadult gyilkos iránt stb.

Attól még lehet hatékonyan segíteni. Pláne, h a segítség számos jogi, adminisztratív dolgot is takar, nem csak a segítő beszélgetést.


Te pl. elmész pszichológushoz, az egy ugyan olyan ember mint más, csak tanult sok technikák a személyiség formálására stb. Elmondod neki, h egyszerűen nem bírod ki, h névtelen oldalon, ismeretlen emberekkel ne kötekedj, ne okoskodj. Lehet a magánéletében a pszichológus nem szereti a kötkedő netes trollokat. De a terápián félre teszi ezt és azokat a tanult technikákat alkalmazza, amivel éppen tud segíteni neked.

2023. júl. 4. 23:40
 34/49 anonim ***** válasza:
76%

Te pl. elmész pszichológushoz (...)"


A kettőnk közül nem én vagyok az aki szakember segítségére szorul.

2023. júl. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
86%

Felteszem 280 ezer a berleti dij. Ez sok egy 3 szobas lakasert.


Jol atvertek titeket.

2023. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Csak az számít, te hogyan érzed.. a te életed, te éled…

Én most szsbadultam meg a hitelemtől fél éve, így jelenleg a ház teljes rezsije 35000ft… ennyi a kötelező havi kiadásom ha a kaját most nem számolom bele, a munkahelyem pedig a kert végében van :D

Én soha többrt nem vennék fel hotelt… hihetettlenül szabaddá váltam.

2023. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Na és mit kezdesz a szabadsággal? Ugyan azt csinálod mint eddig?
2023. júl. 19. 15:12
 38/49 A kérdező kommentje:

3-11-13 ker.

Bútorozott, gépesített, klímás.

3 szobás.

Csenedesebb utcában lévő.

Szép állapotú, igényes.

Ennyi volt a követelmény.

300 körül mennek.

350 volt egy ami megtetszett azt vettük ki, 350+rezsi.

De csak 1 évig laktunk ott, amíg eladtuk a vidékit és megvettük a fővárosit. Abban annyit jellecsinálni, h amper emelés, új világítások, új biztonsági ajtó, 3 klíma beszereltetés, teljes festés, teljes laminált padló burkolás mindenhová kivéve wc es fürdő. 2 millióFt.


Jelen állás szerint engem előléptetnek most, így 500 lesz a nettom, heti 30 óra munkával.

Páromnak 350 a nettója és a vállalkozásával 300-600 ezer a bevétele pluszba. 1.1-1.4 millió. Több mint duplája mint vidéken de ez nem egyből lett így.

2023. júl. 19. 15:22
 39/49 anonim ***** válasza:
72%
Bástya, ha ennyire fasza lett az életed, akkor miért győzködöd itt magad, hogy jó döntés volt?
2023. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

37#

Szabadsággal azt kezdem, hogy kisfiam társaságában voltunk most 2hetet Tenerifén, télen pedig megyünk 3hetet Thaiföldre.

De nekem annyira tetszik Tenerife, hogy komolyan gondolkodom az odaköltözésen is.

2023. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!