Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gázak vagyunk, hogy csak egy...

Gázak vagyunk, hogy csak egy panellakást tudunk venni?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok jelenleg, a férjemmel mindkettőnknek viszonylag jól fizető szakmánk van (mérnök diplomával rendelkezünk) , viszont eddig albérletben éltünk (mindkettőnk szülei vidéken laknak, keleti régió széle) munka miatt muszáj volt Budapestre költöztünk. Most vettük meg életünk első lakását, 51 négyzetméteres panel, a budai oldalon. Sok helyen olvastam, hogy gyereket nevelni ekkora lakásban kb. öngyilkosság. Házra nem lett volna pénzünk, nagyobb lakások pedig sokkal rosszabb állapotban voltak a piacon, mint az amit most kifogtunk. A gyereknek jutna egy 13 négyzetméteres szoba, nekünk pedig egy hálófülkés nappali.

2023. júl. 18. 13:20
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy egy gyereknél nem akarunk többet vállalni semmiképpen.
2023. júl. 18. 13:21
 2/48 anonim ***** válasza:
96%
Bárki bármit tud vásárolni jelenleg az minden, csak nem gáz. Én meg csak egy felújítandó agglomeráció-beli tetőtéri lakást kertkapcsolattal. Na bumm. A korosztályomnak sajnos ez is csak álom marad.
2023. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdtük az egyetemet, nagyon nem ezt a perspektívát képzelte el egyikünk sem. Úgy voltunk vele, hogy jó fizetéssel, normális életterű ingatlant tudunk majd vásárolni. Aztán mire lett elég önerőnk, elszaladt mellettünk minden,pedig csak most leszünk 30 évesek.
2023. júl. 18. 13:23
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem mindenképpen ássátok el magatokat.

Most komolyan... ha nektek jó, akkor mit számít más véleménye?

Mi gyerekkel már nem szerettünk lakásban élni. És? Kismillió másik ember meg szeret. Na bumm.

2023. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Nekem sem álom a panellakás, de úgy számoltuk, hogy még mindig jobban járunk a mostani kamatok mellett is hiteltörlesztéssel, mint albérlettel. Ettől függetlenül nem vagyok teljesen elégedett a vétellel.
2023. júl. 18. 13:26
 6/48 anonim ***** válasza:
81%

"Gázak vagyunk,"

Kár volt még gyereket vállalni.

Aki arra épít, gáz-e valami, még messze áll a felnőtt gondolkodástól.

2023. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Plusz nem tudom a gyereket is a későbbiekben mennyire fognak cikizni azért, mert egy panelban lakik, ahol nincs külön szülői háló + nappali.


Étkező külön van, de akkor is. Mindketten a férjemmel nagy családi házban nőttünk fel, akik nálunk panelban laktak, emlékszem, hogy erősen szivatva voltak.

2023. júl. 18. 13:27
 8/48 A kérdező kommentje:
Arra építek, hogy mennyi bullying fogja érni a gyereket azért, mert nem kacsalábon forgó kertes házban lakunk. :)
2023. júl. 18. 13:28
 9/48 A kérdező kommentje:
Az én korosztályomban kb. mindenki kertes házban nőtt fel (ezalatt osztálytársakat értek), akik csak panelban, azok erősen szivatva voltak, hogy csórók.
2023. júl. 18. 13:29
 10/48 anonim válasza:
24%

Ha annyira jól fizető állásotok van, és gáznak tartod hogy a gyereked nem akar majd semelyik barátját hazavinni, miért nem vetettek kertest?

Nem tudom te melyik Iskolába jártál, de nálunk nem volt ilyen.

Nem azért gáz ez az egész mert gúnyolni fogják, hanem mert nem lesz gyerekkora a gyereketeknek.

Nem tud kimenni az udvarra játszani egy jót csak akkor amikor kedve tartja. Igen van park, de az nem ugyanaz.

Mérnöki Diplomával nem hiszem hogy örökké ott maradtok, de akkor meg nem értem a problèmat.

2023. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!