Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gázak vagyunk, hogy csak egy...

Gázak vagyunk, hogy csak egy panellakást tudunk venni?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok jelenleg, a férjemmel mindkettőnknek viszonylag jól fizető szakmánk van (mérnök diplomával rendelkezünk) , viszont eddig albérletben éltünk (mindkettőnk szülei vidéken laknak, keleti régió széle) munka miatt muszáj volt Budapestre költöztünk. Most vettük meg életünk első lakását, 51 négyzetméteres panel, a budai oldalon. Sok helyen olvastam, hogy gyereket nevelni ekkora lakásban kb. öngyilkosság. Házra nem lett volna pénzünk, nagyobb lakások pedig sokkal rosszabb állapotban voltak a piacon, mint az amit most kifogtunk. A gyereknek jutna egy 13 négyzetméteres szoba, nekünk pedig egy hálófülkés nappali.

2023. júl. 18. 13:20
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

" hogy mennyi bullying fogja érni a gyereket azért"


Semennyi.

2023. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
95%
37-es , lehet, hogy a költő kert luxus, de a kevesebb néha több.
2023. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit lejjebb kéne adnod a másoknak való megfelelésedből és jobban örülni annak, ami megadatott.
2023. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
84%
1+3-asban lakunk, 2 gyerkőccel. Mellettünk van az iskola. Az iskolások több mint a fele panelos. Ott a park, játszótér, focipálya, boltok....szerintem nem gáz. Itt bele tudok akkorát rugni a labdába, hogy nem megy át a szomszédba, meg nem foglalja el a kert felét az autó.
2023. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Az a gáz, hogy ez egyáltalán eszedbe jut.


Én egy 15 lakásos társasházban laktam 14 éves koromig, igaz nem panel, hanem zsaluzott beton technológiával épült a ház. Imádtam ott lakni, majdnem minden lakásban lakott korosztályomba lévő gyerek. Bandáztunk egymásnál folyamatosan. A hátsó mini udvaron fociztunk, tollasoztunk, nyári estéken szalonnát sütöttük. Mindig volt haver, barát aki meghallgatott, aki segített vagy viszont. Bölcsis korunktól ismertük egymást. Aztán anyámék vettek egy telket, és építetek rá egy családi házat, egy külvárosi kertes övezetben. Gyűlöltem. Hazaérve a suliból nem volt többé olyan hogy kimegyek a folyosóra, lépcsőházba és bandázok, hanem maradt a csend. Hétvégén meg a fűnyírás, gereblyézés, sövénynyírás. Soha senki nem cikizett amíg lakásban laktunk, mondjuk mást se. Fel sem merült, hogy különbséget tegyünk egymás között ezen az alapon, hogy ki hol lakik.

2023. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne valami magánsuliba írasd a gyereket és nem lesz gond. Ott lehet kinéznék a vidéki kastély-tulajdonosok gyerekei.
2023. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

Számomra kissé ellentmondásos a kérdés/a kérdező döntése. Egy ingatlanvásárlás mindig úgy működik hogy van egy listád amely az elképzeléseidet tükrözi, mint névleges érték, továbbá van egy tűréshatár -bátorkodom ezzel a fogalommal is élni, ha már egyszer mérnök a kérdező- amelyen belül vásárolsz ingatlant.

Azt írod, nem vagy elégedett a vásárlással. De miért, ha egyszer benne volt a tűréshatárban, akkor miért nem jó?!

2023. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
100%
Szerintem senki nem fogja emiatt lenézni, főleg, hogy Budapesten elég sokan élnek panellakásban. Egy gyereknek viszont sokkal jobb egy udvaros ház, több a kikapcsolódás. Én sajnos egy évet éltem csak gyerekkoromban kertes házban, a panellakást viszont úgy ahogyan van, utálom. Az udvaros házat gondozni kell, de legalább az ember nem unatkozik, és egy gyereknek a játszási lehetőségei is többek (pl. hinta, medence, kisebb bunker építése, teraszra kiülés, napozás), később pedig be lehet vonni a ház körüli munkákba.
2023. aug. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!