Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gázak vagyunk, hogy csak egy...

Gázak vagyunk, hogy csak egy panellakást tudunk venni?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok jelenleg, a férjemmel mindkettőnknek viszonylag jól fizető szakmánk van (mérnök diplomával rendelkezünk) , viszont eddig albérletben éltünk (mindkettőnk szülei vidéken laknak, keleti régió széle) munka miatt muszáj volt Budapestre költöztünk. Most vettük meg életünk első lakását, 51 négyzetméteres panel, a budai oldalon. Sok helyen olvastam, hogy gyereket nevelni ekkora lakásban kb. öngyilkosság. Házra nem lett volna pénzünk, nagyobb lakások pedig sokkal rosszabb állapotban voltak a piacon, mint az amit most kifogtunk. A gyereknek jutna egy 13 négyzetméteres szoba, nekünk pedig egy hálófülkés nappali.

2023. júl. 18. 13:20
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Keleti országrészből származtok, szóval tudjátok, milyenek a szar körülmények, de nálatok mindenkit csúfoltak, aki nem kacsalábon forgóban lakott. A-hhaaaaa... értem.


Panelben vettetek lakást, szóval körülöttetek is panelek vannak, nyilván sok gyerekkel.

Tippelj, kik fognak a környékbeli iskolákba járni a te gyerekeddel... segítek, nem a kacsalábasok.

2023. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek ez se jön össze, szerintem királyok vagytok és gratulálok nektek, hogy sikerült.
2023. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
97%

32-es vagyok.

Ugyanez a szituáció volt nálunk is , de mire jött a második gyerek kertesbe sikerült költözni. Ja és szintén mérnök és mi is egyet szerettünk volna.

2023. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
91%

A lakástémához nem szólnék hozzá.

Az viszont borzasztó, hogy ma már minden kettyósnak lehet diplomája.

2023. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
17%

Majd, ha tologatják a fejed felet a bútorokat, akkor menjél fel és kérd ki magadnak és mond nekik, hogy nektek diplomátok van.

A szomszéd: "nekem meg baltám"

:)

2023. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
96%

Gyerekneveléshez tegyük hozzá, hogy régen egy szobában felnevelkedett 3-4 gyerek is, mégis létezik a világ. Nyilván nem az a normális, de most azt sem lehet mondani hogy a (panel) lakás nem lehet jó gyereknevelésre.


Ez a gáz nem gáz dolog meg annyira gyerekes. Most ha azt mondjuk gáz, akkor mit csinálsz? Felgyújtod? Hirtelen veszel nagyobbat?


Ha erre van pénz erre van pénz. Legalább saját, te rendelkezel vele. Ráadásul a Budai oldal azért elég "luxus" még panelban is.


Szívatáshoz tegyük hozzá ma már messze nincs a panelnak akkora lenézettsége. Főleg, hogy annyiba kerül mint egy vidéki kertes ház. Másrészt nyilván iskolában is magafajtákkal lesz együtt.

2023. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
18%

"Ráadásul a Budai oldal azért elég "luxus" még panelban is."


Ha a panel luxus, akkor ez micsoda??


[link]

2023. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

Milliók élnek panelban, és már 2 generáció felnőtt ott.

Én ugyan nem panelban, de nagy lakótelepen nőttem fel 10 emeletesben. kertben a nagyszülőknél játszottunk, otthon meg mentünk a játszóra, a kosár vagy focipályára, vagy a szomszédos rétre.

Mondjuk a mai autóforgalom mellett ezt lehet már nem engednék meg a szüleim.

2023. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Miért lenne gáz? Én ugyan nem szivesen élnék lakásban és mindegy panel vagy nem. Mert kerteshez szoktam. De ha nektek mefelel mégha nem is erre vágytatok akkor miért lenne gáz? Más véleménye meg ne érdekeljen. Fiatalon tudom hogy mas én lehettem vagy 35 mire rájöttem hogy semmit se számít nás vékeménye nem is érdekel.
2023. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
60%
Megsúgok valamit: nagyon sokan csak azért vesznek kertes házat, mert hogy lássák mások, hogy ő megteheti. Én hatalmas kertes házból költöztem 60 négyzetméteres lakásba (új építésű), 2 nagy erkéllyel. Hidd el, nincs kényelmesebb és jobb ettől, semmi részem nem vágyik vissza a kertesbe. Kényelmes, takarékosabb, könnyebb fenntartani, nincs hatalmas költséged az udvarral, nem kell minden héten a füvet nyírni, metszeni, havat lapátolni, leveleket seperni, stb.
2023. júl. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!