Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gázak vagyunk, hogy csak egy...

Gázak vagyunk, hogy csak egy panellakást tudunk venni?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok jelenleg, a férjemmel mindkettőnknek viszonylag jól fizető szakmánk van (mérnök diplomával rendelkezünk) , viszont eddig albérletben éltünk (mindkettőnk szülei vidéken laknak, keleti régió széle) munka miatt muszáj volt Budapestre költöztünk. Most vettük meg életünk első lakását, 51 négyzetméteres panel, a budai oldalon. Sok helyen olvastam, hogy gyereket nevelni ekkora lakásban kb. öngyilkosság. Házra nem lett volna pénzünk, nagyobb lakások pedig sokkal rosszabb állapotban voltak a piacon, mint az amit most kifogtunk. A gyereknek jutna egy 13 négyzetméteres szoba, nekünk pedig egy hálófülkés nappali.

2023. júl. 18. 13:20
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%

Én panel negyedben éltem gyerekként és imádtam. 12 voltam, amikor családi házba költöztünk. Mivel a körzetes suliba jártam, 90% szintén panellakó volt. Miért szivattak volna? Ez volt a többség.

Egyébként meg az, hogy megvetettek egy panellakást, nem jelenti azt, hogy egy életet ott kell leélni. A hiteletek inflálódni fog, a piac változik, a fizetésetek jobb esetben növekszik. Ha jön más igény és lehetőség, akkor elköltöztök, ennyi.

2023. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim válasza:
84%
Közel a 30-hoz, gyerekvállalás előtt és ezt a kérdést diplomásként Te teljesen komolyan gondolod? Nyugaton egyáltalán nem szokás megvásárolni az ingatlanokat, bérlakásokban laknak évtizedeket- gyakorlatilag a fenntartható lakásprogramok erről is fognak szólni; ökoházak, újrahasznosított tiny házak és bérház programok-persze 15perces okosvárosokkal és sok-sok zöld köztérrel. Miért is lenne ,,gáz", hogy most 40millkóért a fővárosban vesztek egy garzonnál kicsit tágasabb panelt? Nem ez a gáz, hanem ami az országban kultúrharcként meg szoc/egpolitika címén hangzik. Az gáz, meg az is, hogy agykutatók 160 ezerért nyomják a high tech országban és a tanárokkal együtt egy k_baszott szobát nem tudnak havonta lassan kifizetni, ez meg picsafüst se hozzá képest. Ráadásul a gyerekek minden teret kinőnek, kimehettetek volna ennyi pénzért egy kádárkockás zsákfaluba akár 200nm-re is, ahol lehetne túrni netezés helyett a földet és 5 évente egy kisebb vagyonért cserélni valamit a lakásban/lakáson- az biztos, hogy a gyermeknek nem csak nagyobb tere, de nagyobb szabadsága és közvetlenebb ökoselfe is inkább kialakulhatott volna, ugyanakkor a gyerekek a szabad tereket is kinövik, tehát teljesen felesleges ennek relevanciájában lamentálni. A panel önmagában egy zárt tér amely az egyéni intimitásnak nagyon kis teret ad, bár kisgyermekkel nem lesz feltétlen kényelmes, akkor lesz csak extra zavaró ha jobb híján beszorultok, mint biztonsági térbe és a nyomás hatására valamelyikőtök meg érzelmileg kiszorul az únión kívülre> na ezt a átmeneti kivonulást/szeparációt panel légtérben egyszerűen lehetetlen feloldani, szerintem ez inkább félelmetes mint bármi más.
2023. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Mert kertes házak amiket néztünk 120 milliónál kezdődnek (1 óránál többet gyerek mellett nem akarunk utazásra szánni) és összesen volt 20 millió önerőnk amire vettünk fel 19 millió hitelt. Mivel a hiteltörlesztésnek is vannak szabályai (eltörlésztés esetén pl. 6 évig nem eshet be X milla alá a fennmaradó tartozás), így 10 évig tuti itt kell laknunk (végtörleszteni akarunk eladás előtt), és a jelenlegi gazdasági helyzetet elnézve, ki tudja, hogy 10 év múlva ha ezt eladjuk, ráfizetve kapunk e valamit. Barátainknak is az a legnagyobb problémája, akik szülői segítséggel pár évvel ezelőtt jutottak lakáshoz, hogy mennének kertes házba, de olyan állapotúak vannak, annyi pénzért, hogy nem éri meg nekik tovább mozdulni.
2023. júl. 18. 13:42
 14/48 A kérdező kommentje:

12


Nekem semmi bajom nem lenne az albérlettel sem, ha nem ilyen rendszerben működne, ahogy itthon. Viszont itthon gyerekkel albiban maradni egyenlő az öngyilkossággal, lévén, ha menned kell tovább, kisgyerekeseknek nem adnak ki albérletet kb.

2023. júl. 18. 13:43
 15/48 A kérdező kommentje:

Zsákfaluba meg mehetnénk éhenhalni, kasszás fizuért... Teljesen megérné... Ja nem.


Egy nagyon rossz energetikával rendelkező ház rezsijét pedig zsákfaluban is fizetni kell. Nem hiába költözik el onnan mindenki, aki fiatal.

2023. júl. 18. 13:46
 16/48 A kérdező kommentje:
Keleti országrészből jövünk, nem kell bemutatni, nem hiába maradtunk Budapesten. Attól még mert mérnök melónk van, nem lehet teljesen remoteból dolgozni a mi területünkön, vidéken pedig nem is kapnánk meg fejenként a bruttó 800-at.
2023. júl. 18. 13:48
 17/48 anonim ***** válasza:
94%

Arra építek, hogy mennyi bullying fogja érni a gyereket azért, mert nem kacsalábon forgó kertes házban lakunk. :)


Ha te egyetemet végeztél, megeszem a kalapom.

2023. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Egyetemet végeztem, és mint írtam, nálunk szivatva voltak azok, akik csak panelban laktak, pláne ha még a tesójával egy szobán is osztoztak.


Valamint már így is többektől megkaptuk, hogy gyereket nevelni lakásban kínzás.

2023. júl. 18. 13:58
 19/48 anonim ***** válasza:
80%
Basszus, téged komolyan az zavar, hogy mit szól Jóskapista, hogy nincs külön hálószoba? Nem az, hogy ez így kb. élhetetlen?
2023. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Ezért tettem fel a kérdést, hogy mennyire élhetetlen. De jelenleg nem tudtunk nagyobb lakást megengedni magunknak biztonsággal. Eladósítani pedig nem akartuk magunkat.
2023. júl. 18. 14:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!