Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vannak itt olyan személyek,...

Vannak itt olyan személyek, akik már elgondolkoztak más alternatívákon a költözés terén?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én, már régóta figyeljük az ingatlanpiacot, de nem találunk olyan lakást vagy házat, ami az anyagiakba beleférne. Párhete egy ismerősöm aszt mondta, hogy nézzünk meg más alternatívákat. Youtube, tele van rengeteg ilyen videóval. Vannak olyan személyek, itt Magyarországon is, akik konténerházakba költöztek, de jurták is egyre népszerűbbek. Az utóbbinál elgondolkoztunk. Van 15 millió forintunk, és hitelt semmilyen körülmények között nem akarunk felvenni.

Mit gondoltok erről?



2023. aug. 11. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%

Azért a konténerhaz sem olcsó. Csak olcsóbb.

Vezetékek, víz, gáz, fűtés, beton alap, telekstb stb stb az már kB 20 Misi és még lehet keveset is mondtam.

2023. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
74%

6éve vettem egy vegyesfalazatu házat 5millióert, de nekem még ehhez is hitel kellett, azt hittem jó lesz és majd rendbeteszem, 3éven át locsoltam bele a pénzt, de még így is télen majd meg akartam fagyni úgy, hogy fa+áram+gázzal is fűtök, a fűtésszezonban botrányos havi 60-80.000ment (mikor kint 0alatt van bent 20felett szeretnék akkor 80, mikor kint melegebb, akkor 60körül) el arra, hogy ne fázzak, 80négyzetméteren.

Mára gyűlölöm az egészet, párom és a kapcsolatunk is ráment erre a kifűthetettlen hideg pénznyelőre.


Most, hogy egyedül vagyok, most építettem az egyik szobába egy bunkert 10cm hungarocellből, bent leszigeteltem +hőtükör fóliával, az egész bunkiban elfér 1 ágy, 1kis szekrény ruhákkal, és a tv+xbox… az egész 130cm magas így térdelve kényelmesen elférek…

Idén amit megsporolok abból pedig van a ház mögött egy istálló, azt kezdem el átalakítani tiny house-á, 6x6méteres, galériás hálóval…könnyű szerkezetes falakkal, lehető legtöbb szigeteléssel.

Én is gondolkodtam a jurtán is, de igazából amennyiből kapok egy 6-8méter átmérőjű jurtát, annyiból olyan tinyhouse-t építek magamnak, amiben felszerelt konyha is van (asztalos vagyok)

A házat pedig úgy ahogy van csak műhelynek fogom használni.

2023. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%
Jurtára azt mondom, sok helyen lehet bérelni jurtás szállást, mindenképen keressetek és próbáljátok ki 1–1 hétre nyáron is, de főleg télen, ismerek olyat aki jurtában él, de nem mindenkinek való az az életmód, van aki csak romantikus fantáziákat épít róla, aztán szenved benne évekig mire le tudja cserélni.
2023. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi volt a hőmérséklet a házban kettes?
2023. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mobilház? Jóval komfortosabb mint egy jurta.
2023. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
23%
Mobilházban nem lakhatsz állandóan. Sok helyen figyelik ezt a hatóságnál.
2023. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
97%
Ha kint 0gok van vagy hidegebb, akkor ha hazaérek munkából 17:00ekkor tudok begyújtani a kazánba, ha becsületesen pakolom a kazánt, akkor este 10re elérem a 22fokot, de ha este 10kor abbahagyom a kazán pakolását, akkor reggelre 12-13fok van a szobákban, a fürdőben és a konyhában pedig látom a lehelletem.
2023. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
96%
Rossz nyílászárók, gyenge szigetelés. De valóban nehéz egy régi épületet felhozni.
2023. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
97%

6-os

Ez max az elitebb környékeken van így, faluhelyen sokszor abban laksz amiben akarsz, nálunk van olyan fickó aki már 40éve lakókocsiban él és az udvarában szarik…

(Fejér megye)

2023. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
97%

8-as igen, strukatúros mennyezet amit patkányok egerek és menyétek szétbarmoltak, azbesztes pala tető amin többhelyen befolyik a víz, a nyílászárókat kicseréltem, de sok helyen a mennyezeten behúz a cúg a repedeseken át, az egyik szoba pedig olyan szinten vízesedig állandóan, ha csak egy szőnyegpadlót terítek a döngölt agyagra, 2hét alatt átázik tocsogósra…

Mindezt egy hegy tetején, szóval nem tudom mi van itt a talajvízzel, lehet egy forrásra épült a házam :D


Ráadásul falu széli telek, mellettem szántó 3oldalról, a tél beköszöntével 100ával menekülnek be hozzám a patkányok, egerek, mindenki aki keresi a melegebb helyeket…

2023. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!