Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vannak itt olyan személyek,...

Vannak itt olyan személyek, akik már elgondolkoztak más alternatívákon a költözés terén?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én, már régóta figyeljük az ingatlanpiacot, de nem találunk olyan lakást vagy házat, ami az anyagiakba beleférne. Párhete egy ismerősöm aszt mondta, hogy nézzünk meg más alternatívákat. Youtube, tele van rengeteg ilyen videóval. Vannak olyan személyek, itt Magyarországon is, akik konténerházakba költöztek, de jurták is egyre népszerűbbek. Az utóbbinál elgondolkoztunk. Van 15 millió forintunk, és hitelt semmilyen körülmények között nem akarunk felvenni.

Mit gondoltok erről?



2023. aug. 11. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
31%

A közművesítésnek az építkezéshez semmi köze nincs egymáshoz.

Víz villany csatornát minden megkötés nélkül lehet kérni, és be is kötik, persze 1-1,5 millióért cserébe, a gáz 0 ft.

Egyedül a gázt nem érdemes megigényelni, mert 5 éven belül rá kell kötni egy gázkazánt. Csak főzéshez nem lehet szerződést kötni, ha átléped az 5 évet és nincs kazán ki kell fizetni a csonk költségeit.


Alternatív megoldás a legtöbb zártkertben:

Víz : fúrt vagy ásott kútból

szennyvíz: szennygödörbe, amit szeptifossal kezelnek és kiszívatják időnként belőle a vizet a kert végébe. 100/100 ezt csinálja!

Villany : minden zártkerti telek előtt elmegy a vezeték, csak be kell köttetni. Legrosszabb esetben is 32A-t tudnak adni, az meg bőven elég egy családi háznak.

Fűtés: vegyes kazán (+puffer) és/vagy klíma

2023. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
83%

Értsétek már meg, tök mindegy hogy miből van a ház, téglából, ytongból, pozdorjából vagy sátorlapból, az a drága, ami benne van!


Víz- és hőszigetelés, párazárás, klíma, hőszivattyú, H-tarifa, vízvezeték, szennyvíz csatorna, elektromos hálózat, hideg/meleg burkolatok, nyílászárók. Ezek kerülnek sokba ettől lesz komfortos és élhető egy ház, nem a fal anyagától!!!


Megfordíthatnák úgy is a kérdést, a felsorolt sok tíz millió forintnyi értéket te beépítenéd-e egy jurtába? Egy olyan dologba, aminek pár év az élettartama (jurta: vándorló népek ideiglenes szállása).

2023. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
24%

"Víz villany csatornát minden megkötés nélkül lehet kérni, és be is kötik, persze 1-1,5 millióért cserébe, a gáz 0 ft."


Ez 100%-ban igaz BELTERÜLETEN. A jurtádat viszont csak külterületen húzhatod fel. Most csak a villany 1 millió Ft / 150 méter légvezeték.

2023. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
68%

"A közművesítésnek az építkezéshez semmi köze nincs egymáshoz."


Jaaa, hát akkor marha jó ötlet ráhúzni egy akár tizenmilliós telekre egy 100 ezer forintos sátrat, aztán bekötni mindent meg berendezni milliókból. Váó, nagy biznisz.

Totál nem értem ezt az egészet, kiengeded a kert végébe a sz..rodat, meg bekötöd a vizet meg az áramot és akkor ez a jurtás romantika? :)

2023. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
81%

#42 Hagyd rájuk! Olyan jól elvitatkoznak azon, hogy papírba csomagolják a kaját vagy alufóliába, miközben ami sokba kerül az maga a kaja. :)

Az elején leírtuk többen, hogy nem a falak kerülnek sokba, hanem a többi. Azt is, hogy pont ezért nem kerül 2-szer annyiba egy 2-szer akkora ház, de látod, nekik nem ez számít.

Minden megoldásnak van előnye is meg hátránya is. Mindenki eldöntheti, hogy neki melyik lesz a legjobb. Szerencsére nem olyan világban élünk ahol mindenki ugyanazt akarja.

2023. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
23%

“A jurtádat viszont csak külterületen húzhatod fel.“

Ez pl kapásból nem igaz, mint érvelsz is, a jurta “csak egy sátor”

És mivel “csak egy sátor” belterületen is teljesen nyugodtan felhúzhatom.

Nyilván nem kapsz rá lakhatásit, de ha pl veszel egy lepusztult vályogházat és mellé telepítesz egy jurtát, akkor pont nem is kell semmi.

2023. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
36%

És igen, a telkemre értettem, hogy egész életemre vettem… ha 15 év mulva át kell építenem a jurtámat, mert elhasználódik, akkor átépítem… ezt nem érted meg… jelenleg is 3db lakójurtám van, ebből kettő jelenleg szétszerelt állapotban.


De még mindig nem értem, hogy azért mert NEKED. Em tetszik a jurtás élet, miért kell mindenáron megakarnod győzni mindenkit, hogy a jurta szar?

2023. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

"És igen, a telkemre értettem, hogy egész életemre vettem… ha 15 év mulva át kell építenem a jurtámat, mert elhasználódik, akkor átépítem"


Áhá, tehát akkor nem egész életedre vetted, remek.

És még egyszer: nem a sátrad a drága. Hanem mindem más benne. A házban sem a téglafalak a drágák... De ezt már kb. nyolcvanszor leírtuk.


"De még mindig nem értem, hogy azért mert NEKED. Em tetszik a jurtás élet, miért kell mindenáron megakarnod győzni mindenkit, hogy a jurta szar?"


Nem téged győzködlek, felőlem egy összetekert újságpapírban vagy egy gödörben is lakhatsz. A kérdésre válaszolok, hogy gyakorlatilag a világon semmi értelme sincs, kivéve ha valamiért a sátrazás a szerelmed... az olyan sátrazás, ahová be van kötve a közművek fele és így egyesíti a ház kötöttségét és a sátor élhetetlenségét. :D

2023. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván azért terjed és lakunk egyre többen jurtában, mert élhetettlen :D
2023. aug. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

#49 Sajnos ez nem érv.

Nekem a jurtával nincs gondom, nem arra értem, de ha belegondolsz, a hülyeség terjed lekönnyebben és leggyorsabban. Tehát attól mert valamiből egyre több van még nem jelenti, hogy értelmes dolog.

2023. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!