Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vannak itt olyan személyek,...

Vannak itt olyan személyek, akik már elgondolkoztak más alternatívákon a költözés terén?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én, már régóta figyeljük az ingatlanpiacot, de nem találunk olyan lakást vagy házat, ami az anyagiakba beleférne. Párhete egy ismerősöm aszt mondta, hogy nézzünk meg más alternatívákat. Youtube, tele van rengeteg ilyen videóval. Vannak olyan személyek, itt Magyarországon is, akik konténerházakba költöztek, de jurták is egyre népszerűbbek. Az utóbbinál elgondolkoztunk. Van 15 millió forintunk, és hitelt semmilyen körülmények között nem akarunk felvenni.

Mit gondoltok erről?



2023. aug. 11. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
67%

"Nyilván azért terjed és lakunk egyre többen jurtában, mert élhetettlen :D"


Azta mindenit, hány ember lakik jurtában? Valószínűleg hajléktalanból is több van és a hajléktalanság is terjed, akkor lehet nekik van igazuk, nem? :O

2023. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
30%
Jolvan fogyatékosokkal nem vitázom… komolyan már ott tartunk, hogy hajléktalan vagyok mert jurtám van?
2023. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
74%
Nem igazán sikerült megérteni azt, amit leírtam, ugye? Tényleg sok a funkcionális analfabéta. Kérlek, emeld ki, hol írtam, hogy hajléktalan vagy. :) Ha ez nem sikerül, akkor innentől szerintem jogosan tartalak nem túl eszesnek.
2023. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%

Engem főleg a téli jurtás élet érdekelne.

Konkrétabban:

Mivel fűtesz?

Reggelre hány fok van, és ehhez meddig kell fűtened?

Ha elmész dolgozni 8-10 órára, mikor haza érsz hány fok van?

Mennyi idő alatt lehet felfűteni?

Állandó 22-24°C milyen költséggel tudsz tartani?


Meg még a nyár is:

Mennyire melegszik fel napközben tartós 35-38°C körüli külső hőmérsékleten?


Mivel szigeteletlen kocka házban nőtem fel, jelenleg pedig új építésűben lakom, így eléggé képbe vanok ezek téli nyári tulajdonságaival. A régi házam pedig födém szigeteléssel és műanyag nyílászárokkal ellátott tégla parasztház volt. 20+ évig pedig fával fűtöttem. kezdetben kályhákkal később központi fűtéssel, most pedig gázkazánnal.

2023. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
75%

Van klímám H-tarifával, van a jurta közepén egy cserépkályha, valamint saják készítésű sörkollektorból van kb 30négyzetméternyi hadrendbe állítva télen zárható szelepekkel, ha süt a nap és kint 0fok körül van, csak ez felfűti a 8méteres jurtámat 18-20fokra. Estére mindig felfűtöm a cserépkályhát, és annak a melegében alszom, ha pedig bármi okból 17fok alá megy, kapcsol be a klíma.

Annyi csalás van a dologban, hogy asztalos vagyok, nem igazán költök a tűzifára.

2023. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%
Itt is a szigetelésen múlik minden.
2023. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim válasza:

Nagyon sokat nézegettem én is 6-7 millióig felújítást igénylő házakat, de sajnos rengeteg pénzt kellene még beletenni, innen jött az ötlet...konténerház. Májusban vásároltam egy telket egy kis faluban, nagyon jó környyezet, óriási telek. Elkezdtem aa közművesítést, víz 0.5 millió, áram 0,5 millió, telek ára 1.1 millió.

Múlthéten rendeltem meg 42nm konténert amely két egységből áll, ez ablakokkal együtt és szállítással 5.6 millió + a belső tér kialakítása bútorokkal együtt nagyjából 2 millió.

Szerintem érdemes elgondolkodni ezen a lehetőségen is, engem meggyőztek ezek a jól szigetelt épületek.

2023. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még "jól szigetelt" konténerházat, pedig sokszor találkozom velük.


Ma egy jól szigetelt házon 20cm szigetelés van. A konténerház oldalán jó ha 10cm.

2023. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
Mindenbe bele kell kötni
2023. szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
Ez nem kötekedés, hanem a saját észrevételem, amit hátha felhasznál valaki, hogy ne kelljen a fél fizetését fűtésre fordítania.
2023. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!