Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vannak itt olyan személyek,...

Vannak itt olyan személyek, akik már elgondolkoztak más alternatívákon a költözés terén?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én, már régóta figyeljük az ingatlanpiacot, de nem találunk olyan lakást vagy házat, ami az anyagiakba beleférne. Párhete egy ismerősöm aszt mondta, hogy nézzünk meg más alternatívákat. Youtube, tele van rengeteg ilyen videóval. Vannak olyan személyek, itt Magyarországon is, akik konténerházakba költöztek, de jurták is egyre népszerűbbek. Az utóbbinál elgondolkoztunk. Van 15 millió forintunk, és hitelt semmilyen körülmények között nem akarunk felvenni.

Mit gondoltok erről?



2023. aug. 11. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
89%

Volt már olyan, hogy éjszaka mentem ki wc-re és a konyhában ahogy felkapcsoltam a villanyt a konyhapultról 4patkány nézett rám mérgesen hogy megzavart a bulit…


Pedig amúgy egy tiszta rendezett srác vagyok nem élek mocsokban. Csak ez a ház volt óriási nagy hiba.

2023. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, pár éve foglalkoztam a dologgal, gyereknek albérlet helyett nézegettem a lehetőségeket.

Sokféle megoldás van és sok működik is. A gond az, hogy mindig kell hozzá telek. Hiába veszel 5 millióért egy szigetelt faházat, ha nincs ahová letedd. ugyanígy - ahogy már írták - a közművesítés is sokba kerül és az sincsen saját telek nélkül.

Nem maga a ház az ami sokba kerül, nem az épület. Az téglából is kijön kevés pénzből, szigeteléssel, nyílászárókkal, jó tetővel. Ami sokba kerül - és ezért nagyon drágák a kicsi lakások is - az a terület ahová épül, a közművesítés, a fűtési rendszer, a vízvezeték, a konyha, fűrdő, vécé. Hogy mellé 1 szoba van vagy 5 az már nem olyan, hogy arányosan nőne az ára. A 20 nm-es kis házikóhoz képest nem kerül 3-szorosába egy 60nm-es ház, ha van benne vécé, fürdő, konyha, fűtés, áram, internet, stb.

Néztem mobilházakat, szigetelt faházakat, használt konténert átalakítani. A végén arra jutottam, hoyg egyszerűbb venni egy kis lakást avgy háza, scak messzebb és venni hozzá egy kocsit, hoyg könnyebb legyen a közlekedés.

Ha ott ahol nézitek nem tudtok lakást/házat venni, akkor menjetek tovább, a környék kisebb településeire. Ott felébe, harmadába kerülnek az ingatlanok. Akkor marad pénz mellé kocsira és már nem is olyan gond az, hogy messzebb van.

2023. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
100%

Közművek luxus, csak ennyit szólnék hozzá. Így is lehet élni.

[link]

2023. aug. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
70%

Sokaknak bejön az off-grid stílus, nekem csak tavasztól őszig, nekünk a telkemen van egy rendes házam, de május-szeptembe/októberig amíg jó idő van, a telkem másik végében élünk főleg párommal a jurtánkban.

Itt komposzt wc van és esővízzel zuhanyzunk, kütyüinket pedig napelemmel töltjük. De télen bemegyünk a házba, ilyenkor csak családi filmezni vagy főzni megyünk fel, de az idő nagyrészét itt töltjük kettesben, gyerekek meg fent vannak a házban, már nagyok.


De egyébként ha olyan telket veszel, ahol a telken bent van a szenyvíz, víz, villany… ott már azt továbbvinni nem egy hatalmas költség. A villany attól függ, de a szenyvizet meg a vízet gyakorlatilag oda viszed ahova akarod, szomszédom vályogházába most kötötte a helyi szaki, kerítéstől a konyháig és fürdőig úgy hogy csak a szerelvényeket kellett neki intézni a burkolás, gödör ásás stb maguknak csinálták 200ból megvolt.

2023. aug. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 hosszúhajú ***** válasza:
100%
mobilház, gyorsház, miniház, gurulóház? ezek is szóba jöhetnek. én 15 évvel ezelőtt vettem fontolóra. azért nem lett semmi mert telek is kell hozzá, az is pénz.
2023. aug. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
73%

2: Csak egy gondolat: Miért akarsz 80 nm-t kifűteni?

Én azt az 1 nm-t fűtöm 19-20 fokra, ahol éppen ülök.

2023. aug. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a nagy hitel fóbiát... A csok előtt is hasonló thm el adtak hiteleket, persze a jóhoz könnyű hozzászokni.

Jelenleg 8,5-9 % THM egy átlag fix lakashitel, amit 20 éves futamidő alatt közel dupláját kell visza fizetni. Lehet 20 millió helyett 38at fizetsz vissza, de 20 év albérlet után ugyan úgy nincstelen leszel. Ha szorgosan fizeted a hitelt nem tesznek ki!

2012ben 45000ért (48000?) béreltem 48 m2es lakást, most ugyanott 150000 alatt nincs + közösköltés + rezsi.

Az ismerettségi körömnek is ezel arányosan növekedett a fizetése átlag 3xára.

A tendencia folytatódni látszik, és mikor 10 ev múlva 300000 alatt nem igen találsz majd albérletet a fix hitel törlesztője éppen úgy 170000 körül lesz.

A "mi lesz ha" hozzá állást meg el kell felejteni... Mert ennyierővel minden nap a halálodat is várhatnád. Pl beléd csap a villám, rád esik egy repülő, de elüthet egy autó is stb.

Amit sokan nem ertenek, de jelzálog hitellel is elehet adni egy házat, manapság pedig semmivel sem okoz hosszabb banki ügyintezést.

2023. aug. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön vállaltam munkát úgy oldódott meg ez a lakhatási kérdés, nem panaszkodni akarok de én itthon nem jutottam egyről a kettőre. Tudtam pénzt félre tenni és nem kellett mellette nyomorognom. Így tudtam venni itthon egy kis házat (90 nm, kinek mi a kicsi ugye), ez volt kb 2 éve, még mindig külföldön dolgozom mert jobban keresek és jobbak a munka körülmények, a ház ki van adva.

Szakmunkásként mentem ki de már nem is a szakmámban dolgozok szóval jelenleg sima betanított munkás vagyok...

2023. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
84%
2: ott más gondok is vannak akkor. Én is vegyesfalazatú házban lakom, teljesen kifűthető kedvező áron és a vastag falak miatt jó hőtartó.
2023. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
89%

Amiről nem beszélnek a jurtások:



wc: pottyantós budi a ház mellett (télen éjszaka hidegben nem akkora fun) tisztálkodás: lavórban, 10 liter melegvízzel amit begyújtással együtt kb. 1 óra elkészíteni.

főzés: gázpalackkal vagy sparhelt

fűtés: kandalló (folyamatos kosz és munka generátor)

Kiköltözéskor eladhatatlan az egész hóbelevanc.

2023. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!