Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy ne agyaljak azon, hogy...

Hogy ne agyaljak azon, hogy sosem fogok tudni lakást venni? Komolyan már egy garzon is jó lenne, csak hát Budapest, Győr környékén minden baromi drága.

Figyelt kérdés

Annyira elkeserítő... Jó, talán ha férjhez megyek és ketten együtt úgy esetleg összejöhet. De anélkül esélytelen, nagyon szomorú az egész helyzet jelenleg.

(Öröklés előbb - utóbb lesz de ilyen áron meg úgy vagyok,bár ne lenne soha sajátom inkább...)

Nettó 400 megvan a fizetésem szóval még kb ne panaszkodjak de a mai árak mellett még ez is semmi, lakásvásárláshoz meg pláne.



2023. aug. 25. 23:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
53%
Ne "ezen agyalj!", hanem szerezz normál végzettséget, normál munkahelyet és pár év múlva minden esélyed meglesz.
2023. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
65%
Ne azon agyalj, hogy hogy NEM lesz lakásod, hanem hogy hogyan lesz... Én is két állásban dolgoztam nagyon sokáig és a férjem is, hogy olyan ingatlant tudjunk venni, amilyet szeretnénk. Amikor elmondtam mennyit keresek a másodállásomban (140 nettóért vettek fel, utána azért gyorsan megugrott), akkor hülyének néztek, hogy miért "szorulunk" mi erre rá és értetlenkedtek, amikor elmondtuk, hogy házat szeretnénk venni. Jelentem, nem szorultunk rá. De 140-200 ezer forint is pont ennyivel több megtakarítás és a férjem is hazahozott hasonló összeget pluszban, illetve az alap bevételeinkből is tudtunk félretenni. Nagyon melós volt, de a 30-as éveinkben járva van egy lassan tehermentes teljesen felújított, modernizált családi házunk. Most meg persze azt kapjuk, hogy nekünk könnyű, kb. sz*rjuk a pénzt. Ühümm...
2023. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Megelégednék egy pesti garzonnal is.. :DDDDD


Költözz kisebb városba.

Szegeden 20 millióért már másfél szobás panellakást tudsz venni.

Budapest után Szegednek van a leghosszabb villamoshálózata, egyetemi város, Tisza folyó mentén helyezkedik el, SZIN-t minden augusztusban megrendezik. Híres a Borfesztiváljáról, azt követően a Bornapokról. Rengetek kulturális eseménye van.

2023. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ❤️ Elkezdtem most egy másodállást pár hete, szóval próbálok minél többet félretenni. :)

Azért csak Győr környéke vagy esetleg Budapest (és környéke) jöhet szóba, mert az összes rokonom errefelé lakik.

Persze remélem nem maradok egyedül aztán végleg, csak nyilván senki nem ígérte meg, hogy mindig lesz mellettem valaki az életben 😅

2023. aug. 26. 17:55
 15/32 anonim ***** válasza:
43%

7: Nagyon szép, de 2000 nm-rel nagyon sok a munka ám.

2 ember az év minden napját főállásban ott kell töltse.

2023. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

#15 Persze hogy van munka, mondhatni egy életforma. De ezerszer inkább ez, mint egy minigarzonban kuporogni ki tudja meddig.

És ott van Győrtől 19km-re, ez bőven vállalható ingázás szempontjából is. 20perc kocsival. Még felújítandót is megéri megvenni feleennyiér, úgy hogy 2-3 évet dolgozik sajátkezüleg az ingatlanon. Én is ezt csináltam és nem bántam meg.

Tágas terek vannak, garázs, udvar, nyugalom, be lehet ültetni a kertet egy csomó mindennel és nem kell megvenni a boltba a kínai fokhagymát, a holland sárgarépát meg a spanyol paradicsomot stb. mikor ott terem a kertbe a magyar. Az udvarba akár műhelynek is van hely, lehet barkácsolni, még egy esztergagép is elfér. Mi kell ennél több?

Egy garzonba meg nem lehet csinálni semmit, nincs hely se, vagy zavarja alattad/melletted lakót, még egy biciklit se tudsz lefesteni vagy meghegeszteni mert valakinek büdös lesz. egymás nyakán van mindenki, csak annak jó a garzon aki csak aludni jár haza. Kertben meg egész nap flexelhetsz, vagy bográcsozhatsz, kutyát nem érdekli egy faluban, kb. bármit csinálhatsz.

Én azért se vettem volna garzont, mert nem érezném jól magam ott, és nem szeretem a semmittevést.

2023. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
3500 nm-en élünk. Azért közel sem kell belegebedni a kinti melóba... :)
2023. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
49%

tegnap 22:12


"Kertben meg egész nap flexelhetsz, vagy bográcsozhatsz, kutyát nem érdekli egy faluban, kb. bármit csinálhatsz."


Szóval te vagy az, aki csak szórakozásból flexel...

2023. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
31%

17: Főállás mellett? Utazással együtt 10 óra elmegy a napból, marad 1 órád max.

Ismerősöm hetente 4 napokat dolgozik vele gebedésig, pedig csak 1200 nm.

2023. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

De áruld már el, hogy az ismerősöd mit dolgozik vele annyit. :D

3500 nm-ből 1200 van aktív használatban. 2 hetente le kell nyírni, ez 1,5 óra. Hazaérünk 4-fél 5 körül, ilyenkor este 8-ig simán lehet nyírni, mégcsak egy teljes esténk sem megy rá.

Van egy 100 nm-es konyhakertünk. Mélymulcsos, néha fel kell kötözni a paradicsomot, meg beindítani a kutat öntözéshez ekkora melegben. Leszedni a termést. Ha mondjuk az ültetést, őszi utómunkákat is belevesszük, az heti 2 óra és akkor már sokat mondtam.

A maradék terület 3-4 hetente kaszálva van, semmi egyéb meló nincs vele, kb. 3 órás feladat.

Más? Tavasszal virágültetés, heti egyszer medence takarítás (fél óra). Tavasszal egyszer megnyírtuk a sövényeket, tujákat, az szintén 4 óra volt kb. és ennyi.

Ez a munka télen kb. nulla.

Főállásban dolgozunk, nekem van egy mellék is, a házat is rendben tartjuk (110 nm) és gyerekeink vannak, akiket vinni kell olykor edzésre.

Hacsak nincs bekapálva az az 1200, amit hetente kapálhat újra, akkor őszintén nem értem mit mókol ennyit... Vagy ha tényleg ennyire vállalhatatlan lenne, akkor miért nem automatizál valamit? Pl. robotfűnyíró, automata öntözőrendszer, stb.? Mert ezzel még a fent leírt időkből is lazán tudnánk spórolni.

2023. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!