Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Húszonéveseknek harmincasévein...

Húszonéveseknek harmincasévein elején jàróknak miből telik újépítésű hàzakra?

Figyelt kérdés

Környezetemben több húszonéves pàr is van akik 60 millios hàzban laknak. Màrmint szomszédok.


Mi az asszonnyal 50 évesek vagyunk és most tudtunk csak csalàdi kertes hàzat venni...


2023. szept. 11. 07:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki csóró, nagyjából ennyi a titok. Dolgoznak a szüleik így van pénzük, dolgoznak a gyerekek is, nekik is van pénzük. Hitelek is relatív kedvezőek voltak eddig. Zöld hitel, csok, babaváró.
2023. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Kettő huszonéves fizetéséből nem fog összegyűlni 60millió, akkor se, ha átlagon belül keresnek. Lehet örökség, szülői segítség, lehet hogy nem "rendes" fizetésből élnek, hanem vállalkozók és jól megy nekik, lehet hitel is a dologban. A kérdés mögött egy adag jó magyaros irigységet sejtek, de a fent felsoroltak közül egyik sem erkölcstelen dolog. Mondom ezt úgy, hogy nekem sincs saját ingatlanom.
2023. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
mibű?
2023. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

30 vagyok, jelenleg egyedül, albérletben élve, átlag fölötti, de közel sem extrém (nem millió fölötti) fizetésből összetettem 30 milliót. Ha lenne egy pénzügyileg hasonlóan álló párom, akkor kettőnknek lenne kb. 60 milliója, ha a családi hátterünk nem kiemelkedő, de azért a szülők is dolgoztak/dolgoznak, akkor akár mindkét irányból kaphatnánk 10-10 milliót "ajándékba", az már 80. Akkor erre ha még van akarat, akkor lehet CSOK-ot, babavárót és még banki hitelt is felvenni, aztán már hopp, 100 millió fölött vagyunk. Hát így.

Gazdag szülők, vagy egy nagyobb nagyszülői örökség után pedig igazából nem is kérdés. Elég csak arra gondolni, hogy meghal a nagyi, aki egy 5. kerületi polgári lakásban éldegélt és hopp, az öledbe hullik rögtön 60-100 millió.

2023. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

A kis fizetésből soha nem lehetett könnyen drága lakást venni. A nagy fizetésből meg mindig sikerült.

Most a kezdő mérnök fiam bruttó fizetése 600 körül van, a párja szintén kezdő, de nem mérnöki munkát végez, az övé kb. a fele vagy kicsit több.

Az albérletük havi 150 ezer plusz egy kevés megy a rezsire még. Mindkettőnek most indul a karrierje, innentől csak jobban fognak keresni. Majd ha ott lesz az ideje nyilván mi is fogunk nekik segíteni a lakásvásárlásban, ahogy nekünk is segítettek a mi szüleink és ők is fognak hozzá hitelt felvenni, ahogy nekünk is kellett anno.

Persze ahol a szülők nem tudnak segíteni, a jövedelem ennél sokkal alacsonyabb, ott nem fog olyan "könnyen" menni a saját lakás vásárlása. De ez mindig is így volt.

2023. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Van ismerősöm. Fiatal építésvezető. A főnökei is kedvelik, a vállakozók is. Eleve sok dolgot megkapott ingyen, elvégeztek neki csomó melót jelképes pénzért. A szülei is biztos, hogy támogatták. Mellette zöld hitel, csok. És ott van a srác valami 26-27 évesen.


Ha magamat nézem akkor ennyi idős voltam, mire elkezdtem egyáltalán dolgozni. Szóval érthető, hogy hátrébb vagyok 😃


Egyedül is össze szedtem pár év alatt 16-18 milliót albérlet mellett is. Ráadásul szarul vagyok bejelentve, ezért hitelképes sem voltam igazán.


Rendes bejelentéssel, hasonló fizetéssel rendelkező párral nekem is simán lenne minimum 50-60 milliós lakásom Budapesten.

2023. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok fiatal jól keres, ha nyelveket beszél és jó szakon diplomázott, vagy tudatosan választott és szerzett jól fizető szakmát. Sokkal több lehetőségük van, mint a mostani 40-50-es korosztálynak volt annó. Sokkal tudatosabbak is, pl. én úgy választottam pályát régen, hogy mi az ami a legjobban érdekel, szó sem volt még akkor arról, hogy melyik végzettséggel mennyi jövedelemre fogok szert tenni. Szeretem a munkámat, de ugyanezen tárgyakkal amikkel továbbtanultam választhattam volna mást, amivel sokkal jobban keresnék most. De akkor nem volt aki a fejemre koppintson és ilyenekre felhívja a figyelmem.

Egy 2-3 év külföld is nagyon sokat jelent anyagilag, ha valaki a szakmájában tud kint dolgozni akkor pláne.

Egy fiatal párnak ezért a szülei is segíthetnek vagy a nagyszülei. Most még a CSOk is egy lehetőség. Több részből de nem olyan nehéz ezt összehozni, ha a fiatal jól gondolkozott, vagy jól tudtál a szülei terelgetni gyerekként. Persze ha a párja is hasonló akkor működik a dolog.

2023. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell isteníteni őket és sz**kodni a f***ukat és ezt mondani, hogy "ők dolgoznak (te meg nem)".


A legtöbb ilyeneknek minimum jómódú, vagy gazdag szüleik vannak (akár mindkét oldalról) és kaptak tőlük pénzt, esetleg örököltek vagy örökséget adtak nekik tovább (pl. a nagymama örökségét odaadták a gyereküknek a szülők), meg még persze mindenki felveszi/felvette az összes babavárót, csokot és hasonlókat is. Így van nekik. Ez mellett persze kereshetnek jól, dolgozhatnak és lehetett saját megtakarításuk is, de a családi segítség olyan ugródeszka, ami nagyon meghatározza az életet és a lehetőségeket így is.

2023. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Mi 28 éves korunkban költöztünk családi házba. Nekem tehetős a családom, segítettek ahol tudtak, a férjem csak adósságot örökölt. Viszont mindketten informatikusok vagyunk, a fizetésünk nagyon magas, illetve elég jók voltak akkoriban a hitelkonstrukciók. Családtámogatást nem vettünk fel. Kollegáink, barátaink is hasonlóan vettek családi házat. 32/N
2023. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hol lehet 60 millióért új építésű házat venni? Pont azt néztem a minap, hogy mennyi új építésű lakótelep épül még mindig, melyekben a kb. 30 m2, amiben a szoba meg a konyha egyben, kerül 46 millióba. Kik veszik meg ezeket?
2023. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!