Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Húszonéveseknek harmincasévein...

Húszonéveseknek harmincasévein elején jàróknak miből telik újépítésű hàzakra?

Figyelt kérdés

Környezetemben több húszonéves pàr is van akik 60 millios hàzban laknak. Màrmint szomszédok.


Mi az asszonnyal 50 évesek vagyunk és most tudtunk csak csalàdi kertes hàzat venni...


2023. szept. 11. 07:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ezt mondom, nyilván segít a család. Nem tudom ezért miért kell lepontozni, én sem utálkozásból mondtam, hanem ténymegállapításként. Ügyes vagy, sokat keresel. De attól még a családod gazdag és (több) tízmilliókkal megdobtak, nem mindent magadtól értél el és magadnak köszönhetsz az életben. Ez egy tény. Nem tudom ez miért fáj egyeseknek.
2023. szept. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#4 Kifejthetnéd bővebben hogy 30 éves korodra hogyan tettél össze a fizetésedből 30milliót! Nekem nonszesznek tűnik, vagy közel 10éve dolgozol...

#5 A fiad valószinüleg rádöbben hogy a fizetésükből soha nem lesz saját lakása pláne Budapesten. Bár nem írtad hogy Budapest, az albérletí díjból feltételezem. Azért mondom csak, mert én is albérletben laktam sokáig mérnökként és ez lett a konklúzió.

2023. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"#4 Kifejthetnéd bővebben hogy 30 éves korodra hogyan tettél össze a fizetésedből 30milliót! Nekem nonszesznek tűnik, vagy közel 10éve dolgozol..."


Hát leírtam. Nem élek nagy lábon, de a KSH által közölt átlagbér 2-3x-osát nagyjából megkeresem. Egyetem alatt is végig dolgoztam, ösztöndíjam is volt, mindig tudtam félretenni, a megtakarításaimat meg nem csak egy folyószámlán aszaltam. A jelenlegi kamatkörnyezetben 10 millió forintra évi 1,5 millió kamatot lehet kapni. Régen nyilván nem volt ennyi, de azért évek alatt a sok kis "aprópénz" simán milliókat jelent.

2023. szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12: 30 éves koromra nekem is volt több mint 10M, de az 10 évvel ezelőtt volt.

Most 40 évesen ha összeszámolom a megtakarítasaimat, ingatlanomat, levonva a hiteltartozást, akkor most van kb 120M "vagyonom".

Én teljesen 0-rol indultam, es a feleségem nem keresett túl sokat soha. Mindig figyeltem mire költök, sosem volt flagship telefonom, meg tulárazott "márkás" cuccaim, nem mentem nyaranta 3 fesztiválra meg hetente 2x romkocsmába elkurni a pénzemet, mint a kortársaim többsége. Kocsit, biciklit, motort csak akkor vettem újat, mikor az előzőt már gazdaságtalan volt fenntartani.

2023. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a #4-es vagyok, de szerintem nem lehetetlen, önfegyelem meg céltudatosság kérdése és persze fizetésé. Ha belvárosi új építésű teraszos modern lakást bérel egyedül akkor sokkal hosszabb idő. Tedd fel, hogy a 4-es 23 éves kora óra dolgozik normál állásban, kb ez a reális szám. Előtte mondjuk 2 évet diákmunkát végzett egyetem alatt, amiből a kezdő albérleti kauciót összeszedte, meg volt némi alap háztartási felszerelése.


7 év alatt (ha nem szállt el attól hogy van normál fizetése és megelégszik a közös albival, akkor 2 barátjával kivesz közösen egy átlag külvárosi lakótelepi lakást, az most kerül kb. havi 75/fő + rezsi ami 90 ezer lakhatási kiadás havonta, + egy BKK bérlet 10 ezer. Kaja+ tisztálkodó szerek kihozhatók havi 100-ezerből most, a lezajlott/zajló infláció után/közben. (Nekem egy személyben ennyiből jön ki, és nem érzem hogy hiányt szenvednék valamiből, de nem rendelem a kaját az biztos.) Az tény hogy szórakozásként max havi 0-1 mozi fér esetleg bele, de ez sem létszükséglet a mai világban mer le lehet tölteni mindent, meg az ingyenes programok, ingyenes sportlehetőségek. Összesen havi 200-ból meg lehet élni, ha nincs valami költséges hobbi vagy vagy betegség vagy függőség az életében. (pl. nem dohányzik, nem jár edzőterembe, nem eszi a fehérje porokat, nem beteg nem kell gyógyszerek költenie stb.)

Ruházkodásra, telefon cserére, szülők meglátogatására, nyaralásra jut havi 50 ezer/hó összesen.

Ami havi 250 fölötti bevétel az mehet a bankba lekötésre. Amit ír, abból az következik, hogy millió alatt keres. Ha "csak" 820 a bruttó az már 545 ezer havonta...lehet hogy van efelett éves bónusza vagy cafeteriája. Havi 300 ezret simán félre tud tenni ennél a keresetnél, az 7 év alatt 25,2 millió, úgy hogy a kamatos kamatokat nem számoltuk hozzá, ami azért nem kevés, mert van olyan része ami 7 éve van lekötve és már a kamata is kamatozik. Szóval nem kell csak normális fizetés és odafigyelés a cél érdekében.

2023. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja nulláról indultam papíron, de a szüleim belém fektettek rengeteg időt, törődést, energiát, normális és nyugodt gyerekkort adtak, támogattak amíg tanultam. Ezek is azért iszonyú sok embernek nem adatnak meg, miközben pont ez jelenti vagy jelenthetné a különbséget aztán a jó és a rossz élet között.
2023. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16: igen, ha a szüleid hülyék, onnan jóval nehezebb továbblépni.

De a gyereknevelés nincs papírhoz és engedélyhez kötve, de ha felülsz egy babettára jogsi nélkül, vagy netán kicserélsz egy konnektort villanyszerelő bizonyítvány nélkül, akkor bűnöző vagy.

2023. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#13 Na így már épp hihető, de akkor gondolom pályakezdő korodtól jó bérezéssel vettek fel. Ritka az ilyen, és a takarékos életmód is. Bennem rögtön az merült fel hogy amikor 15M-nál tartottál, mondjuk 4-5 éve, akkor hogyhogy nem vettél akár hitelre egy kisebb lakást. Persze saját döntés, én 30M-ig nem gyűjtögettem.

#14 Igen, ez is hihető. Ingatlan szempontjából valószinüleg pont szerencséd volt. 10éve 10millióér kb. kétszobás jó állapotú lakást lehetett kapni Budapesten.

#15 Értem, a számításod korrektnek tűnik.


A konklúzió végülis hogy jó bérezés mellett legalább 7 év kell egy "belépő szint" eléréséig minimál életmód mellett.


Ezek után az eredeti kérdésre a saját válaszomat is megadom:

Nem gondolom hogy általános és gyakori az hogy 30éves korára valaki (akár élettárssal) nulláról indulva egy új építésű saját házban élhessen. Sokkal inkább gondolom, hogy ezeken az ingatlanokon óriási hitelek vannak, akár a szülői támogatás mellett is.

2023. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!