Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 30-35 nm-es garzonlakás...

30-35 nm-es garzonlakás esetén a fűtés fajtája mindegy vagy érdemes figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Budapesten készülöm megvenni az első saját garzonlakásomat. Mivel nagyon sokszor kerestem már albérletet, így az albérleti csoportokba Facebookon már otthon vagyok. Sokszor tűnt fel az, hogy sok ember kizárta a keresésből, hogy gázkonvektoros lakásba költözzön. Ennek sose tudtam az okát, de hátha erről felvilágosít esetleg valaki, hogy milyen hátránya van.

A mostani albérletem is konvektoros, egyetlen hátránya, hogy a fürdőben nincs fűtés, de annyira kicsi a fürdő, hogy az ajtaja nyitva van és így kb szobahő van ott is.


A fűtési számlám meg nem volt még több 8000 Ft-nál télen sem, igaz engem körbefűtenek, első emeleti lakásban lakok.


Na de a kérdésre visszatérve:

Ami még lehetséges az én anyagi keretemben: távfűtés, házközponti (szóval a társasháznak van saját kazánja) vagy utolsóként a saját gázkazános.


A saját gázkazánostól annyiból tartok, hogyha javítani kell az nekem költség, de például házközpontinál ha elromlik ott is az én pénzemből is javítják.


Egy ismerősömnél például házközponti egyedi méréssel de még is rohadt hideg van náluk. 5. emeleten lakik de pulcsiban is meg lehet fagyni. Alig meleg a radiátor.


nov. 7. 16:35
A kérdező szavazást indított:
gázkonvektor
távhős egyedi méréssel
házközponti egyedi méréssel
saját gázkazános cirkófűtés
elektromos fűtőpanel
hőszivattyús
hűtő / fűtő klíma
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Legolcsóbb a hőszivattyús tud lenni, utána távhő, házközponti

Elektromos a legdrágább

nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

gázkonvektor. Harminc éve öt db van a lakásban, még egy sem vacakolt. Ráadásul biztonságos, nem a lakásból szív levegőt, és nem oda fújja

a használtat.


A hatásfokot vitatják..szeintem pont annyi mint más fűtés.


A fő szempont: soha nem romlik el, és nincs a lakás légtere veszélyben...

És ha nem lesz gáz? Akkor több millió fogyasztónál nem lesz

nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szigorú magyar valóság: 30-40 éves szétégett, agyontákolt gázkonvektorok vannak általában a lakásokban. (ha tied nem ilyen, ülj le és örülj)


Az infra panelnek horror a rezsije.


Hőszivattyút nem nagyon tudsz tenni lakásba, az inkább családi házas téma.


Távhő egyedi méréssel, elég jó, de sok helyen nem áll rendelkezésre. Nagyon helyfüggő.


Házközponti egyedi méréssel. Nagyban függ a ház szigetelésétől, meg úgy a gépészet állapotától. Itt szintén igaz az első megállapítás, a társasházakban nem sokat költenek a kazánokra, kérdéses az állapotuk.


Saját gázkazán, a társasházak minimális hányadánál megoldott a kémény kivezetés.


Részemről a klímát támogatom, ilyen kis lakásban nagyon gazdaságos tud lenni. Persze itt is bele lehet futni olyanba, hogy nincs megfelelő falfelület, ahova a kültéri szerelhető, de értelem szerűen az ilyen lakásokat kerülni kell.

nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A konvektoros jó, mert kihajítod az összeset és felrakatsz egy mika kazánt az egyik helyére radiátorokkal.
nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!