Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ezek tudatában eladnátok az...

Ezek tudatában eladnátok az örökölt lakást?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim XII. kerületi lakását megörököltem, az egész gyerekkorom odaköt, nagyon sokat voltam náluk. Férjemmel van már saját lakásunk, amit 1 éve teljeskörűen felújítottunk, a belvárosba nem mennénk vissza egyelőre lakni, főleg azért, mert megszületett azóta a gyerekünk és kijebb élhetőbb kisgyerekkel, mint bent a városban.

Dilemmázok az eladás és a kiadás között, igazából egyikre se visz rá a lélek, az utóbbinál pedig félek a teljes amortizációtól - mamámék lakása olyan 5 éve volt teljeskörűen felújítva, festve pedig 1 éve. Mit tennétek a helyemben? Piaci áron most olyan 60 millió körül tudnám eladni, de a lakásunkból amúgy sem akarunk tovább költözni a közeljövőben.

Vagy adjam ki bútorozatlanul, közjegyzővel és majd később jó lesz a gyereknek?


nov. 11. 19:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Azert van a kaucio.
nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Sokra megyek két havi kaucióval, ha például egy albérlő teljesen leamortizálja a lakást. Mondjuk kérek két havit, az nagyjából ilyen 400-500 között lenne, kb. semmi nem jön ki belőle a mostani munkadíjakkal (viszonyításként nekünk két szoba festése volt szakemberrel tavaly 600 ezer forint).
nov. 11. 19:11
 3/28 A kérdező kommentje:
De a fő félelmem, hogy kifogok olyan bérlőt, aki elmarad a fizetésekkel, a jogszabályok pedig mint hallottam, különösen téli időszakban a bérlőt védik és nem tudod kirakni, hiába van közjegyző. De nem adtam még ki lakást, csak amiket így hallottam horror sztorikat ezzel kapcsolatban mostanság.
nov. 11. 19:13
 4/28 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
42%

Add el, most még jó pénzt kapsz érte. Beteszed állampapírba, 10%-ot kamatozik jelenleg.

Mennyiért tudnád kiadni? Havi 200? Az is egy évben még csak 2,4 millió Ft.

A 60 milliónak a 10%-a meg 6 millió forint... ennyit kapsz állampapírban és nem kell szenvedned albérlővel, kockázatokkal.

nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Semmiképp sem adnám el. Az csak a tied. Ki tudja mi lesz a jövőben. Ne adj Isten elválsz van hova menni. Vagy jó lesz a gyereknek. Az állampapír se fog minden évben ennyit adni. Add ki. Es nézz a körmükre a bérlőknek
nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
Közkegyzős bérleti szerződéssel adnám ki.
nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Jajj már megint egy félős tulaj.... Ha ennyire parás vagy, akkor inkább add el. Jaaa akkor meg majd az infláció fogja elvinni a hasznot, és/vagy az elbaltázott befektetés. Választhatsz.
nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7


Te sem örülnél ha leamortizálnák azt a lakást, amikhez 30 évnyi emlék köt szerintem. Más kicsit az ember hozzáállása, ha befektetési céllal vásárolt ingatlant ad ki, ahhoz nem kötődnek emlékek.

nov. 11. 20:25
 9/28 anonim ***** válasza:
72%
Akkor tartogasd és úgy romlik az állaga. Vagy add el és többé nem látod.
nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Tessék, itt van:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__12463713-ho..

Neki elmondtuk hogyan keressen jó bérlőt.

De ha ennyire szentimentális vagy, akkor zárd le, húzd be az ajtó mellett szilóval, hogy még a levegő se menjen be és hagyjátok üresen....

nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!