Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek egy húsz éves...

Szerintetek egy húsz éves vegyen fel hitelt és vegyen egy lakást, vagy várja meg amíg 25-30 éves korában összeköltözzön a párjával és addig fizessen albérletet?

Figyelt kérdés

nov. 20. 00:01
A kérdező szavazást indított:
albérlet
hitel
leírom
30 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Egyénfüggő, nekem korainak tűnik, de van akik kb ott élik le az életüket, ahol vették az első lakast.


Én főiskola alatt, után laktam vagy 10 albérletben 35 éves koromig.


És éltem 4 városban. Ha jól számolom, és ezt nem is bánom, unalmas lett volna ugyanott leélni az egészet.


Én albérletre szavazok, de az is igaz, hogy én 10 éve 30e Ft ért bérletem szobát Budapesten, nem ami most van, hogy 100e Ft.


Ilyen árak mellett elég szorongás lehet albérletet fizetni.


Régi fejjel albira szavaznék, árakat látva lehet racionálisabb a lakasvasar

nov. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Amíg dolgozik és szülőknél lakik, gyűjtögessen, vagy ha valaki mázlista és gazdag családba született, akkor szüleik segítenek neki lakást/házat venni. (ez a ritkább eset)
nov. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Ha megteheti, nem látom okát hogy szórja albérletre a pénzt saját ingatlan helyett.
nov. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%
A hitel veszélyes, nem tudhatod, milyen anyagi helyzetben leszel pár év múlva. Én elhúznék külföldre pénzt gyűjteni.
nov. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha van önerőd, akkor mindenképp érdemes, a törlesztő sem drágább, mint a bérleti díj (egész lakás esetén).

Mire oda kerülsz, hogy a pároddal közös lakást vennél, az nem 2 év lesz...

Addig meg lehet azz, hogy béreltek egy nagyobbat, a sajátot (vagy sajátokat) meg kiadjátok.

nov. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nehéz megtalálni azt a párt, akivel érdemes közös ingatlant venni. Jobb ha van sajátod.
nov. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Azért ahhoz, hogy ezen érdemes legyen gondolkodni két dolog kell, ami 20 évesen a többségnek nincs:

-önerő (ami a mostani árak mellett jó néhány millió forint)

-akkor fizetés, ami elegendő a banknak (jellemzően a fizud 35-40%-a lehet max a törlesztő).

nov. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azért az lényeges, hogy a bankok nem adnak csak úgy a semmire hitelt. Ha egyedül vagy, és a bank szerint nincs elég önerőd, jó eséllyel nem fogsz annyit hitelt kapni, amiből egy lakást megvehetsz. Az albérlet nem jobb, de ha el akarsz költözni, alternatívának jobb lehet, mint egy saját lakás, ahol a hitel törlesztése mellett (már ha ugye kapsz) még a rezsit és a megélhetésedet is saját magadnak kell fizetni.
nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
20 éveseknek amúgy sem adnak hitelt, minimum 21nek kell lenni a legtöbb banknál. De gondolkozni, tervezni mar nyugodtan lehet ennyi idősen is. Nekem sem volt még 20évesen semmi pénzem, aztán pár évre rá elkezdtem nagyon jól keresni. Sajnos mivel nem gondolkodtam előre, nem fektettem be jól. Csak jóval később ébredtem rá, hogy hogy kellett volna. Szóval gondolkozni, célokat kitűzni, tervezni is nagyon fontos,hogy ha jön a lehetőség, akkor élni tudjon vele az ember.
nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%

20 évesen hitel, pláne a mai kamatok mellett nagyon-nagyon rossz ötlet.

Albérletnek sincs értelme, hacsak nem távol költözöl.


Nem az ördögtől való a szülőkkel élni. Képzeld, én 30 éves koromig a szülőkkel éltem és bizony 2 évig a párom is velünk élt, utána vettünk saját lakást. Nincs abban semmi.

nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!