Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Összeköltözésen gondolkozunk...

Összeköltözésen gondolkozunk a párommal és 1-2 éven belül családalapítást szeretnénk. A tanácsotokra lennék kíváncsi? Melyiket válasszuk szerintetek, első körben a 3 lehetőség közül?

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek van 2 szobás, hitelmentes, 50 m2-es lakása, saját nevünkön. A dilemma az, hogy melyiket adjuk el, és ha eladjuk akkor hogyan tovább.


Alapvetően 3 verzió merült fel:


A) Egy házban ( sok albetétes, nagy társasházban, a környéken nagyon sok ilyen van, Óbudán ) veszünk 2 ugyanilyen lakást, tehát maradna hitelmentesen 2 db 50 m2-es lakás, 2+2 szobával, csak két külön lakásban, viszont egy épületben.

Így lenne gyerekszoba, felnőtt hálószoba, nappali, 2 konyha, 2 fürdőszoba és egy irodaszoba. Utóbbi nagyon fontos szempont mert mindketten dolgozunk otthonról ( hibrid is ). Hitelre így nem lenne szükség viszont bevétel sem lenne kiadásból.


B) Az egyik lakást eladjuk, a másikat pedig kiadjuk. Itt muszáj lenne hitelt felvenni ( CSOK plusz ) hogy a 2 szobás lakást 3 szobásra tudjuk cserélni.

Itt ami jó hogy elméletben a kiadás összege fedezné a hitel összegét. A hátrány azonban hogy kicsi gyerek mellett hiába van 3 szoba nagyon nehéz lenne az otthoni munkavégzés. Ha viszont nincs kiadva a lakás akkor a törlesztőrészlet anyagi teher. Tehát ezen a felálláson erősen gondolkodunk.


C) Eladjuk mindkét 2 szobás lakást, veszünk belőle egy 3 szobást ( hitel nélkül ) + valami 1 szobás garzont csak és kizárólag "iroda"-célra. Ez nagyon kicentizve jönne csak ki anyagilag ( számoltunk már és sok lakást néztünk ), de esetleg működhet kis szerencsével.



dec. 29. 07:14
A kérdező szavazást indított:
A verzió
B verzió
C verzió
13 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Összeköltöztök az egyikbe, a másikat kiadjátok és még bőven van időtök eldönteni, hogy mi legyen amikor már úton van a baba. Addig ki tudja mi lesz.
dec. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 1-es. Sajnos ez az amit nem szeretnénk, mármint az összeköltözés rendben van, de nem szeretnénk kiadni a másikat. Mint említettem kell a home office miatt, tárolás miatt, a plusz tér miatt. Ettől még nem fogunk külön élni de nem akarjuk hogy idegen oda becuccoljon és vacakolni kelljen a bérlővel. Nem mindenkinek élete célja hogy "főbérlősködjön". Ez leírva mindig könnyebb de rengeteg ismerősöm ad bérbe lakást itthon is és külföldön is és RENGETEG probléma van vele és járulékos költség. Olyanok amikre az ember nem is gondol hiszen nem ő lakik már ott hanem egy másik ember, más elvárásokkal, amik mind mind költséget tudnak generálni.

Tehát nekünk ez a "kiadósdi" nem opció. Nyilván szép dolog hogy jön belőle bevétel de én ezt csak egy 3. lakásnál tudnám elképzelni de oda lehet csak nyugdíjas éveinkben jutunk el ha egyáltalán.

dec. 29. 08:07
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! Ha nem akarjátok kiadni a másik lakást, akkor minek írtad a B opciót ?

De amúgy én is azt javasolnám mint az 1-es, hogy addig kár nagyon bekavarni amíg nincs úton a baba, mert sajnos még bármi előfordulhat. Nem vészmadárkodom, de ismeretségi körömben van olyan akinek nem jött össze a baba, de akár az is lehet, hogy pár éve belül szétmentek. Akkor csak egyszerűbb lesz mindent visszacsinálni.

dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

3-as igazad van, azért írtam ki mert bár nem preferált de tudom hogy ezt "szokták" sokan. Viszont ezt is max úgy tudnám elképzelni hogy nincs kiadva, tehát ez nekem nem alternatíva. Még családi házas ismerőseim is panaszkodnak hogy lehetetlen minőségi munkát végezni ha otthon van a család, akár csak 1-2 ember, akár 2-3.


Oké köszönöm hogy az 1-es verziót javaslod de ott is felmerül a dolog hogy "visszacsinálni", tehát ott is azt jelenti a dolog hogy "visszaköltözni", a bérlőt kitenni, amit tönkretett fixálni. Tehát ha anyagiasak akarunk lenni ( márpedig ez most szimplán pénzügyi kérdés ) akkor nem biztos hogy ebből jól jön ki bárki is.


Az együttélés kell mielőtt belevágunk a házasságba, gyerekvállalásba, de a kiadással kb. pecsétet teszünk rá hogy akkor most ez így lesz. Énidő ( ami fenntartja a tüzet ) is megszűnik mert állandóan sülve főve együtt ( amivel nincs gond ), de talán munka közben nem kéne....ahhoz hasonlítom ezt amikor valakivel egy munkahelyen dolgozol. Én láttam hogy volt ahol ez működött de legtöbbször nem és az egyik el is ment máshova dolgozni. De ha a munkahely otthon is ( és irodában is ) van akkor ez nem opció.


Tehát nem meggazdagodni szeretnénk csak optimalizálni a lehetőségeket és nem feleslegesen hitelt felvenni ha pl. 2 különálló lakással működhet a dolog.


Hadd tegyem fel a kérdést: miért látod hátrányát az "A" verziónak? Nyilván azért azt írtam előre mert az a legkézenfekvőbb, persze az is kb. 1 év mire realizálódik hiszen meg kell találni a 2 lakás amik egy helyen vannak, de mivel olyan környékről beszélek ahol sok ilyen van, ez nem annyira nehéz mint sokan gondolják. Szóval érdekelne a vélemény hogy ez miért hátrány? Azon felül nyilván hogy nincs plusz bevétel ( viszont kiadás sincs hiszen nem lakja le senki a lakást és hitel se kell ).


Köszi előre is!

dec. 29. 08:40
 5/40 nemaRendőrség ***** válasza:
64%
Kiadjátok mind a kettőt és béreltek egy nagyobbat az árából
dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

5-ös: bevallom ez felmerült de itt megint leírni könnyebb mint belegondolni a részletekbe.


1) Keresni kell 2 normális bérlőt, akik rendesek, hosszútávra maradnak, tehát ezzel komolyan foglalkozni kell és nem 1 bérlővel hanem 2-vel. Azért ez elég sok idő, energia és az idő pénz mint tudjuk.


2) Keresni kell egy lakást amit lehet hosszú távon bérelni a bejövő pénzből.


3) Eldönteni mihez kezdjünk a "fennmaradóval". Ne essünk tévedésbe a főbérlők abszolút profitéhesek tehát túl sok fennmaradó összeg nem lesz.


4) Ez talán a legfontosabb: a bérlő ( még a legrendesebb is ) durván lelakja a lakást, és komoly költség utána azt rendbe hozni.


Tehát felteszem a kérdést biztos ez a legjobb megoldás?

dec. 29. 08:48
 7/40 anonim ***** válasza:
74%
Eladnán mindkettőt, ha kell akkor megtoldanám csokkal és vennéd egy 4 szobás modernebb lakást vagy egy kis családi házat (vagy sorházat vagy hasonlót)
dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

#4 Én abban látom hátrányát, hogy nagyon kicsi rá az esély, hogy egy házban, vagy egy lépcsőházban találsz olyan lakásokat, ami tetszik, és eladó. Szerintem ilyen ritka, de persze előfordulhat. Mondjuk csak úgy tudnám ezt a verziót elképzelni, hogy egymás mellett is van a két lakás, és összenyitni. Itt egy vállalkozó csinált ilyent, de ő még újépítésüként vette.

Megfontolnám még a cserét családiházra . Vannak olyan opciók, mikor válnak, és nekik is egyszerűbb ha mondjuk a házukat elcserélik két lakásra. Háznál meg tudtok olyant csinálni, ha nincs elég szoba, hogy vesztek egy kis lakókonténert, és azt megcsinálni irodának, ha tényleg ennyire fontos a nyugodt munka.

Üdv:3

dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

7-es: ez is egy elég jó alternatíva, erősen gondolkodóba ejtett is nem tagadom.


Előnyei: hogy megvan a 4 szoba és ha jó a kialakítása a háznak ( több szintes stb. ) akkor az irodaszoba messzebb kerülhet a többi szobától, ettől függetlenül sajnos itt is az van hogy koncentrálós munkánál sajnos nem biztos hogy jó hogy egy háztető alatt van az iroda is meg a család is. Erről azért a COVID alatt rengeteg cikk született.


Hátrány: sajnos a matek a hátránya ennek, pedig amúgy jól cseng. Óbudán a 2 említett 2 szobás lakás 40-45 milliót ér, ilyen árak vannak már, befolyásolja sok minden ezért ekkora szórással írtam. Viszont ha ezt a kettőt összeadom akkor kijön 80 millió és ehhez hozzájön ugye akkor a CSOK ami 15 millió, tehát 95 milliónál vagyunk.


Lehet ebből házat venni, 4 szobásat? Véleményem szerint neccesen. Vagy ha lehet akkor csak és kizárólag vidéken az meg nem mindenkinek alternatíva ha minden Bp-re köti ( rokonok, munka, stb. ).


A másik probléma hogyha el kell adni akkor abból nem fog kijönni 2 lakás, vagy ha igen megint hitellel csak.


Ettől függetlenül nem elvetendő nyilván.

dec. 29. 09:09
 10/40 anonim ***** válasza:
73%

Te most konkrétan azért akarnál plusz egy lakást fenntartani, ha jól értem, hogy legyen hova "elmenni dolgozni"? Ne haragudj, de ennél nagyobb hülyeséget én még nem hallottam. Ha ez nálatok ilyen kardinális kérdés, akkor a gyerek mellett is dolgozó fél menjen be az irodába, vagy keressen egy közösségi irodát, de a cég honorálja azt nektek, hogy csak az "iroda" funkció miatt fenntartotok egy lakást? Utána számoltál mennyi pénz ez?

Azt is hatalmas hülyeségnek tartom, hogy két egymásmelletti lakásban éljen egy család azért, hogy legyen hova átmenni dolgozni. Nagyon fura valóságban éltek.

Vagy az egyes válaszoló verzióját preferálnám, vagy azt, hogy mindkettőt eladni és annyi szobás lakásba/házba költözni, hogy legyen egy iroda is. Családi ház esetén még az is játszik, hogy az udvarba lepattintotok egy mobilházat és az látja el az iroda funkciót hosszabb távon, ha nem tetszik, hogy egy fedél alatt kell dolgozni a családdal (ami egyébként nagyon sokan megoldanak jó elrendezés mellett). Én pl. ha beülök a legszélső szobánkba, abszolút nem hallom a családot, de ha pl. fontos meeting van és tutira nem akarok bele gyereksírást, akkor beülök egy kávézóba, vagy beugrom az irodába. Kizárt, hogy ezért tartsunk mégegy lakást.

dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!