Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Összeköltözésen gondolkozunk...

Összeköltözésen gondolkozunk a párommal és 1-2 éven belül családalapítást szeretnénk. A tanácsotokra lennék kíváncsi? Melyiket válasszuk szerintetek, első körben a 3 lehetőség közül?

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek van 2 szobás, hitelmentes, 50 m2-es lakása, saját nevünkön. A dilemma az, hogy melyiket adjuk el, és ha eladjuk akkor hogyan tovább.


Alapvetően 3 verzió merült fel:


A) Egy házban ( sok albetétes, nagy társasházban, a környéken nagyon sok ilyen van, Óbudán ) veszünk 2 ugyanilyen lakást, tehát maradna hitelmentesen 2 db 50 m2-es lakás, 2+2 szobával, csak két külön lakásban, viszont egy épületben.

Így lenne gyerekszoba, felnőtt hálószoba, nappali, 2 konyha, 2 fürdőszoba és egy irodaszoba. Utóbbi nagyon fontos szempont mert mindketten dolgozunk otthonról ( hibrid is ). Hitelre így nem lenne szükség viszont bevétel sem lenne kiadásból.


B) Az egyik lakást eladjuk, a másikat pedig kiadjuk. Itt muszáj lenne hitelt felvenni ( CSOK plusz ) hogy a 2 szobás lakást 3 szobásra tudjuk cserélni.

Itt ami jó hogy elméletben a kiadás összege fedezné a hitel összegét. A hátrány azonban hogy kicsi gyerek mellett hiába van 3 szoba nagyon nehéz lenne az otthoni munkavégzés. Ha viszont nincs kiadva a lakás akkor a törlesztőrészlet anyagi teher. Tehát ezen a felálláson erősen gondolkodunk.


C) Eladjuk mindkét 2 szobás lakást, veszünk belőle egy 3 szobást ( hitel nélkül ) + valami 1 szobás garzont csak és kizárólag "iroda"-célra. Ez nagyon kicentizve jönne csak ki anyagilag ( számoltunk már és sok lakást néztünk ), de esetleg működhet kis szerencsével.



dec. 29. 07:14
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

29: "addig meg az egyik fél megy szépen albérletbe."

Azért az emberek 95%-ának nincs olyan jövedelme, hogy ezt megtehesse.

dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
54%

29:"A teljes vagyonunk közös és mindketten jól keresünk."


Nem rólatok szólnak ezek a megállapítások!

Nagyon kevés embernek van Magyarországon akkora vagyona és mellette jó keresete, hogy egy osztozkodás után 2 önálló lakás és még albérlet is kijöjjön belőle.

Talán a felső 0,5 %.


"Ha elválunk osztozkodunk, amíg az nem megy le"


És honnan tudod, hogy az aktuális, válós élethelyzetben is lesz-e akkora közös vagyon PLUSZ olyan jövedelem (6, 18, 34 év múlva), hogy ez megvalósítható legyen?

Most ne mondjak mást, 1945-ben lebombázták Budapest lakóházait.

dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
41%

29: "Ha elválunk osztozkodunk"

Ez pedig az életben az esetek 80%-ában egymás kifosztási kísérletében szokott kimerülni, és bizony kerülnek így utcára emberek.

Nem bírnak ketten egy fedél alatt megmaradni, az egyiket bírósági végzéssel "kirakják", a bent lakó meg akadályozza az értékesítést.

10-20 évek is eltelhetnek ezzel, míg nem sikerül felosztani a vagyont.

Nem véletlen a mondás, hogy a váláskor ismered meg a másikat.

Még gyilkosság, megnyomorítás vagy mentális tönkretétel is történhet.

dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Húú... Nos. Szerintem ha az a felső 0,5% kategóriája, aki anyagilag megteheti a havi bevételéből, hogy egy esetleges válás után megfizessen egy albérletet jobb esetben átmenetileg, amíg a vagyon ráeső részét meg nem kapja, akkor az "nullaegészhány" százalék, aki fenntart plusz egy lakást válás esetére biztos, ami biztos alapon?

Házasság előtt is él és boldogul valahogy az emberek nagytöbbsége, nem csak párban. Feltételezem párban gyorsabban gyarapodnak és 5-10-20 év alatt azért összesepreget két ember ezt-azt. Ha nem is jön ki belőle egy-egy lakás mindkét félnek, egy erős önerő biztosan megvan.

Ha lebombázzák a lakóházunkat, amiben a két lakásunk van, azzal kivagyok segítve ahhoz képest, mintha a bankban tartanám a megtakarításomat? Vagy ezt a felvetést a kérdés tekintetében őszintén nem értem.

Nyilván nem tudhatom 34 év múlva milyen anyagi körülmények között leszünk, ha élünk még egyáltalán. De én azért vagyok annyira pozitív, hogy elfogadom, hogy minden eshetőségre nem kell és nem is lehet felkészülni. Pl. arra nem, hogy 34 év múlva éppen mi lesz, amikor majd lehet elválunk. Így nem lehet élni. Azt tudom, hogy minden körülmények között meg fogok tudni állni a lábamon és ennyi.

Végignéztem néhány válást, érdekes a legtöbben (pláne ahol gyerek is van), egész emberi módon megtudtak egyezni ott is, ahol volt sértettség a háttérben (megcsalás). Szerintem ez emberi intelligencia kérdése. Ha valaki válásnál ismeri meg igazán azt az embert, akivel 20+ évig együtt élt, az roppant kellemetlen.

30# A fogyasztást írtam én is, hogy az nyilván nem duplázódik. A közös költség viszont jogos. Ha egy társasházon belül feltételezzük a lakásokat, akkor valóban jogos az állításod. Ha nem, akkor azért lehet erősen sarkított. Vagyis attól, hogy én itt 50 nm-ben 20 ezret fizetek, nem biztos, hogy három házzal arrébb 75 nm-re 30-at fogok, sőt.

dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden hozzászólást, nekem úgy tűnik, hogy túlságosan túlbonyolítod itt a dolgokat :D


Tehát van 2 lakásotok és lesz majd CSOK is. Gondolom van valamennyi pénz félretéve és egy kisebb jelzáloghitel beleférne.


Nos, itt van egy kétgenerációs ház: [link]


16. kerület, jó környék és "csak" 104 millió forint. Azt a 4 milliót biztos le lehet alkudni belőle. A két lakásotokat biztos el lehetne adni 80-85 millióért, kaptok 15 millió CSOK-ot, az már 95-100 millió. Legfeljebb 5 millió hitelt kellene felvennetek, az meg szinte semmi.


Szerintem ez teljesen élhető lenne és mindenki félre tudna vonulni dolgozni és meetingelni ahogy szeretne.

jan. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

35-ös köszönöm a korrekt hozzászólást. Valóban ez sem elvetendő viszont nagyon sokan ( nem mindannyian ) vágyunk a házra, a fenntartási költségeihez mérten a fizetésünk nem annyira kiemelkedő. A két ingatlan maga komoly értékkel bír ( a két lakás együtt ) viszont nem tartom jó ötletnek házba forgatni hiszen utána kvázi "vissza" már nem olyan egyszerű, tehát hogy utána majd 2 lakás kijöjjön később, kb. esélytelen.


CSOK-ot nem lehet úgy felvenni hogy az egyik lakást bővítjük? Tehát eladjuk és ahhoz felveszünk CSOK-ot? +1 szoba ára ugyan nem 5 millió lenne, de legalább megmaradna a másik lakás.


Nővéremék 2 lakásból csinálták amit Te leírtál ( agglomerációban ráadásul ), azóta is nyögik az összes terhét.


De ott nagy volt a család még valahol érthető is, 3 gyerek "alsó hangon".

jan. 4. 11:09
 37/40 anonim ***** válasza:

"akkor az "nullaegészhány" százalék, aki fenntart plusz egy lakást válás esetére biztos, ami biztos alapon?"


Nem ő tartja fenn, hanem a bérlő.

jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

"Vagyis attól, hogy én itt 50 nm-ben 20 ezret fizetek, nem biztos, hogy három házzal arrébb 75 nm-re 30-at fogok, sőt."


A Kérdező ugyanabban a házban szeretne 2 lakást.

jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:

Valami ilyesmi jo lenne nektek: [link]


Inkabb adjatok el a kettot, ami most van es vegyetek egy(!) olyat, ami megfelel az igenyeiteknek. Meg akkor is, ha kell ra egy kis hitel. Megeri.

jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
39-es ez valóban szép lakás, de ha mindkét lakás el lenne adva semmiképpen nem játszana a hitel, sőt akkor szeretnénk ha maradna tartalék. Mint mondtam 1 lakás árából nem lehet 2 lakást venni, a nagyobb lakás arányaiban mindig olcsóbb.
jan. 4. 15:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!