Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit lehet fizetni kèszpènz...

Mennyit lehet fizetni kèszpènzben ingatlan megvètelekor?

Figyelt kérdés
Szeretnènk ingatlant venni, èvek alatt sok kp gyűlt össze, sok van a kártyánkunkon is, adtunk el ingatlant. Na most ingatlanvásárlásnál mennyit lehet kp-ban fizetni? Egy ismim azt mondta már csak utalni lehet mert a fia is utalt lakás vásárlásnál. Szerintem ez nem èrv.
febr. 16. 11:21
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
87%
Bármennyit. Attól függ kinek adod el, hogy kpba vagy utalással kéri. Legtöbb ember nyilván utalással fogja, mert könnyebb és biztonságosabb neki. De vannak olyan emberek, akiknek kpba kell, de azok olyanok is, olyan helyzetben vannak. Én is vettem úgy egy házat, hogy több tulajdonos volt a háznak és mindegyik kpba kérte és külön beszéltük meg mennyiért adják el a részüket.
febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Több mindentől függ, pl. CSOK esetén max 10% készpénz lehet. Ha a szerződésben más van, a banknak vissza kell utasítania a hitelezést.

A nem kevés kp. átszállítása némi óvatosságot kíván.

Megoldás lehet, ha úgy szerződtök, hogy szerződéskötéskor 10% kp-s foglaló az ügyvédnél, és a fennmaradó összeget banki pénztári befizetéssel teljesítitek az eladó által megadott bankszámlára, lehetőleg ugyanabban a fiókban ahol ő bankol. Ott még igazolást is kapsz a befiz. megtörténtéről.

febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Megeggyezés kérdése,de mi van,ha 30 millió kp-ba 300 ezer hamis tíz vagy húszezres van!?
febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem lennènk hitelesek, saját önerőből fizetnènk az egèszet
febr. 16. 11:59
 5/23 A kérdező kommentje:
A kp-t mi vettük ki a bankból mèg règebben, bankban csak nem tároltak atm-ekben hamis jegybankot :)
febr. 16. 12:00
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Eladóként írtam...

Ideállítanál 30 millió kővel elzavarnálak!🤪

febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem kővel,kpvel
febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Minden megbeszélés kérdése.

Mi anno 26 millióért vettük a házat, 6 millió kp és 20 millió utalás volt.

Nem akartuk felrakni számlára/levenni számláról a pénzt, neki pedig így is megfelelt.

febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyit fizethetsz keszpénzzel, de nekem csak úgy fizethetbéd, higy együtt besétálunk a bankomba, es te ott befizeted a KP-t a számlámra.
febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyit.

Senki nem korlátozza, ha magánszemély az eladó is és a vevő is.

febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!