Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek egy ilyen házat?

Vennétek egy ilyen házat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szüleim igen messze laknak és párom faluból származik.

Beszéltük, hogy a falujára mennénk lakni, mert sehol máshol nem ismerünk úgy senkit, akivel össze lehetne járni.

A falu 500 fős, az oviban kbm 24 gyerekkel. Szülei, tesója, uncsijai vannak ott.

Számomra fontos, hogy legalább az egyik család legyen közel, ha már az enyém nem lehet.

Én úgy nőttem fel, hogy nem voltak nagyszüleim és szerintem nagyon jó, ha van kire számítani.

Ami gondom, hogy 35 perc busszal(20 perc autóval) az út a suliba majd a gyerekünknek. Ovi van itt.

A másik gondom, hogy jelenleg vàroson vagyunk panelben és a munkahelyem itt van, de ez a város 50 perc kocsikázásra van a falutól én ezt nem szívesen vállalnám be vagy nem tudom mennyire vállalható gyerekek után majd.

A bevásárlási lehetőség is 20 percre van kereken autóval, annyira van a tesco.

Úgyhogy ez kicsit felzaklat ez a téma. A párom azt mondja ne a munkával foglalkozzak. Várandós vagyok egyébként és jelenleg már nem számítana, mert nem kellene bejárnom. Végleges szerződésem van, aminek örülök. Óvodában dolgozom, mint óvónő. Párom szerint majd biztosan lesz közelebb is állás, de én már jó ideje nem láttam közelebb állást( bàrmennyire is pedagógus hiány van).

Van egy ház a faluban, ami tetszik nekünk. Sajnos már 6 éve nem volt normális ház eladó, mert mindbe laknak, amiből kihaltak meg valamiért nem akarják eladni épp.

Egy bajom van a házzal, hogy falu szélén van. Mellettünk egy hatalmas dombbal. Egy picit zavar, hogy ha kinéznénk az ablakon csak a mezőt látnánk. Velünk szemben meg már egy erdő van és balra meg ugye az utca házakkal.

Illetve a szomszédok idősek és csak lejjebb vannak fiatalok. F

Tudom faluban nincs távolság, de én szívesen eltrécselnék néha a szomszédokkal stb.



Szeretném kikèrni a véleményeteket. Noha tudom, hogy ezt nekünk kell eldönteni, illetve valaki eleve nem lakna faluban. Párom nagyon szeretne házi állatokkal foglslkozni. Szeretne kutyát, macskát, sok tyúkot, libát, kacsàt, sok fát, szőlőst, szeretne föld területet is müvelni, amivel nekem nincs is bajom, de kíváncsi lennék, hogy vajon a gyermekünknek ez a mai világban bejönne?



márc. 16. 14:51
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

művelni* mindben*

Bocsi a hibákért, kusza mondatokért. :)

márc. 16. 14:55
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Számomra ideális lenne a falu, a ház elhelyezkedése is. Egy gyereknek szerintem szuper, ha faluban nő fel es helyben még az ovi is megoldható.

6 év múlva kellene a gyerekednek 35 percet buszoznia vagy 20 percet autózni, hogy a legközelebbi iskolába eljusson? Még vállalható távolság.

Te kb. 2-3 év múlva mennél vissza dolgozni, remélhetőleg nem az 50 percre lévő jelenlegi helyedre, hanem akkor keresnél egy közelebbit, pl. azon a településen, ahol laksz vagy ahova a gyereked is fog jáni iskolába.

márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Az állatokkal foglalkozáshoz gondolom jól ért, és készített üzleti tervet (keresetet vártok ebből).

A falut gondolom jól ismeri.

Gondolom az ingatlant megfelelőnek tartja (műszakilag, a gazdálkodást is figyelembe véve, és a jövőbeli bővítési lehetőségeket is)

Jó, ha az egyik családotok közel van.

márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
60%
Hát ez nekem így kissé rizikósan hangzik. Én nem biztos, hogy nem aludnék rá még vagy 30-at!
márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

Oszinten nemhogy venni, hanem ingyen se koltoznek kb a vilag vegere, pedig en is falun nottem fel.


hogy vajon a gyermekünknek ez a mai világban bejönne?

Es pont ezert nem. Azonkivul hogy az ingazas rengeteg elpocsekolt ido, a gyereknek is jokora hatrany.

márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te hogy állsz ezzel a falu kontra város témával?

Hiába mondja x, hogy ő sose költözne falura, y meg imádja a falut, nem fognak egyetérteni. Te hogy érzed?

márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

ha nem csak egy gyereket akartok, akkor tényleg elfelejtheted a munkábajárást.

Ha a párod tudja mit csinál, akkor nem lesz gondotok a pénzzel, neked meg úgyis lesz elég meló a gazdaságban.

Szerintem a gyereknek sokkal jobb közeg egy ilyen hely (feltéve, hogy nem cigányfalu) mint a lakótelep.

márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

"Egy gyereknek szerintem szuper, ha faluban nő fel es helyben még az ovi is megoldható."


Bvahhaha. Falun nottem fel. Par ezres lakosuban, nem 500-asban. UTALTAM.

márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Ennél jobb helyen nem is lehetne a ház. Utcai forgalom előttetek nem nagyon lesz, csendesebb is, ha csak 1 irányból van szomszéd, mert azért vidéken a program favágás, fűvágás, permetezés (nyilván gépi, mert a f.szom fogja még pumpálni is), szóval zörgés az van. Szomszédokból meg jobb az idősebb, mert a fiatalok ma egymással szomszédi viszont nem nagyon ápolnak, nyilván van kivétel és tisztelet a kivételnek, aki még korrekt, baráti módon viselkedik a szomszédjával, de az idiótából több van és egyébként ehhez elég csak itt olvasnod a kérdéseket, hogy meggyőződhess erről. Veszekednek minden sz-ron, hogy a kerítés rossz helyen van, hogy a fa árnyékot vet, hogy kivágja, de lesz-rja, ha rádől a tetődre, hadd dőljön, ne zörögjél, ne tarts állatot, mert büdös, 2-3 méteres falakat építenek kerítésnek, meg ne lássad, hogy ma sem volt egy percet sem a kertben, elk-rja a mikroklímát ezzel a te kertedben stb. stb. Az öreg jó szomszédnak!

Tesco-ba miért kell egyébként elmenni? Az házhoz megy egy ezresért. :) Nincs sorbaállás a kasszánál, megtalálsz mindent a webshopban amit akarsz, nem kell kóvályogni a sorok között, csak azt veszed meg, amire tényleg szükség van. Pékáruért kell egyedül elmenni, ha az nincs helyben, de hát 500 főre azért gondolom én egy kisbolt van helyben.

50 perc autóútra a melóhelyed az kicsit sok, de nem tragikus, fővárosban rengetegen töltenek ennyi időt az autóban és haladnak csak "pár" kilométert.

Pontosan 35 percet buszoztam a suliba, soha nem éltem meg ezt rosszul, mert miért és hogy élhettem volna meg ezt rosszul? Hisz természetes volt, nem volt viszonyítási alapom. A városban egyébiránt nem jutott előbb haza a helyijárattal osztálytársaim, akik nem a belvárosban laktak, akkor meg? Magamból kiindulva, nyilván a buszon előbb-utóbb ismered a többi diákot is, aki utazik, beszélgetsz, zavarod a felnőtteket, zenét hallgatsz, ilyesmi, eltelik hamar a 35 perc. Merem feltételezni kb. 20km-re lennétek a várostól.

Szerintem sem aggódj a melón, 50 perc még nem tragikus és majd esetleg a jövőben lehet munkahelyet váltani, ha találsz közelebb. Még az is lehet, hogy a helyi oviban is lesz idővel munkalehetőség. Az egy teljesen jó meglátás, hogyha a nagyi a faluban van, az nagy segítség. Figyelj, akármikor leteheted nála a gyereket, ha valami dolgotok van vagy ha nincs is, de egy picit akarsz időt másra is szánni a gyereken kívül. Ott vannak a szünetek, amit eltölthet majd a nagyinál, neked nem kell szabit kivenni, (sokaknak ez irdatlan nagy problémát jelent), este mégis otthon lehet a gyerek, az ágyában aludhat. Akár ha beteg a gyerek sem feltétlen neked kell otthon maradni vele. Ezzel többet nyertek, mint buktok! Családban van a gyerek, valódi családban, szocializálódik, rengeteget tesz hozzá ez az emberhez, a jellemhez, ez a mai tipikus szerteszét világ, ez nem gyerekbarát.

Falun ellehet engedni a gyereket szabadjára, nem kell féltened. Kétfélekép hat ez az emberre, vagy felnőttként is szeretne majd családiházban, falun élni, vagy irtózni fog tőle és városi ember lesz, lakásban fog lakni és neki ne legyen semmi dolga meló után azon kívül, hogy leül. Na de pont ez történik azzal is, aki lakásban nő fel.

márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nekem tetszik a ház elhelyezkedése. A falu viszont nem igazán.

Mi szeretjük a falusias környezetet, de számomra alap volt, hogy azért legyen sétatávolságban normális bolt és minden, ami az élethez kell. Mi kisvárosban élünk, van séta távra hentes, spar, bölcsi, ovi, suli, orvosi rendelő, kormányablak, stb. Néha így is utálom, hogy egy normális bevásárláshoz 20-30 percet autózni kell, csak azért nem zavar, mert ha visszamegyek dolgozni, eltudom intézni útközben majd.

Azt is érdemes mérlegelni, hogy hova kell majd vinni a gyerekeket oviba, suliba. Egy 7-8 éves gyereket nem fogsz egyedül elengedni busszal suliba, már nem ezt a világot éljük. Ki viszi el, utána hogy jut el a munkahelyére, ki viszi a kicsit oviba, utána hogy jut el a munkahelyére? Van-e bölcsi a környéken, jelentkezhettek-e oda?

Szerintem egy gyereknek óriási élmény a saját udvar, az állatok, a tiszta levegő és alapvetően a természet közelsége. Részemről jobb lett volna így felnőni, mint egy paneltömbben, így evidens, hogy én a gyerekeimnek ezt akartam adni, de NEM a világ végén!! Inkább a mama legyen 20-30 percre, de ti valami olyan helyre menjetek, ami kiszolgálja mindkettőtök igényeit.

Nem lehet azt mondani, hogy ne törődj a munkával, majd lesz másik. Ez nekem erős redflag. Írd össze a saját előnyeidet és hátrányaidat és ha ez alapján nem akarsz odaköltözni, állj ki mellette.

márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!