Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek egy ilyen házat?

Vennétek egy ilyen házat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szüleim igen messze laknak és párom faluból származik.

Beszéltük, hogy a falujára mennénk lakni, mert sehol máshol nem ismerünk úgy senkit, akivel össze lehetne járni.

A falu 500 fős, az oviban kbm 24 gyerekkel. Szülei, tesója, uncsijai vannak ott.

Számomra fontos, hogy legalább az egyik család legyen közel, ha már az enyém nem lehet.

Én úgy nőttem fel, hogy nem voltak nagyszüleim és szerintem nagyon jó, ha van kire számítani.

Ami gondom, hogy 35 perc busszal(20 perc autóval) az út a suliba majd a gyerekünknek. Ovi van itt.

A másik gondom, hogy jelenleg vàroson vagyunk panelben és a munkahelyem itt van, de ez a város 50 perc kocsikázásra van a falutól én ezt nem szívesen vállalnám be vagy nem tudom mennyire vállalható gyerekek után majd.

A bevásárlási lehetőség is 20 percre van kereken autóval, annyira van a tesco.

Úgyhogy ez kicsit felzaklat ez a téma. A párom azt mondja ne a munkával foglalkozzak. Várandós vagyok egyébként és jelenleg már nem számítana, mert nem kellene bejárnom. Végleges szerződésem van, aminek örülök. Óvodában dolgozom, mint óvónő. Párom szerint majd biztosan lesz közelebb is állás, de én már jó ideje nem láttam közelebb állást( bàrmennyire is pedagógus hiány van).

Van egy ház a faluban, ami tetszik nekünk. Sajnos már 6 éve nem volt normális ház eladó, mert mindbe laknak, amiből kihaltak meg valamiért nem akarják eladni épp.

Egy bajom van a házzal, hogy falu szélén van. Mellettünk egy hatalmas dombbal. Egy picit zavar, hogy ha kinéznénk az ablakon csak a mezőt látnánk. Velünk szemben meg már egy erdő van és balra meg ugye az utca házakkal.

Illetve a szomszédok idősek és csak lejjebb vannak fiatalok. F

Tudom faluban nincs távolság, de én szívesen eltrécselnék néha a szomszédokkal stb.



Szeretném kikèrni a véleményeteket. Noha tudom, hogy ezt nekünk kell eldönteni, illetve valaki eleve nem lakna faluban. Párom nagyon szeretne házi állatokkal foglslkozni. Szeretne kutyát, macskát, sok tyúkot, libát, kacsàt, sok fát, szőlőst, szeretne föld területet is müvelni, amivel nekem nincs is bajom, de kíváncsi lennék, hogy vajon a gyermekünknek ez a mai világban bejönne?



márc. 16. 14:51
1 2 3
 11/21 Senior Séf ***** válasza:
100%
Erre nagyon nehéz korrekt választ adni. A legtöbben menekülnek a faluból, ellentétben velem, aki 40évnyi városlakás után azt mondtam,városban csak LAKNI lehet,ÉLNI nem. A feleségem is városi lány ahogy ő mondta; buta, városi liba) volt, de az első év után semmi pénzért nem ment volna vissza. Ennek már 25 éve, és nem bántuk meg.
márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Végül megvesszük. 15 millió, vagyis nem olyan drága. Majd később az idő rendezi a sorsunk. Köszi nektek. :))
márc. 18. 11:20
 13/21 anonim ***** válasza:
#13 Te normális vagy? Alapjáraton így beszélsz mindenkivel vagy csak idegenekkel, név nélkül?
márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Vajon a miss phicsán kívűl ugyan mi lehetett sértő? A rút igazság? Talán te is a picsa tábort erősíted azért fáj?

Nehogy magának termelje a zöldséget, mert letörik a körme :D


Nekem is van műkörmöm azt mégis kertészkedek nem nagy cucc dehát aki kényes

márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Persze #13...

Tok jo dolog egy valag idot buszozassal pocsekolni, vegulis minek csinalj valami hasznosat az idoddel, ha helyette fagyoskodhatsz a buszmegalloba, vagy szagolhatod mas honaljat napi 2 orat. Ez is rut igazsag. Falusikent irom, es tapasztalatbol a tobbseg ruhell buszozni/vonatozni.

Es ugye csak az a 2 veglet van, "szabad" lenni vagy panelban nyomorogni. Ketto kozott nincs mas opcio, de tenyleg.

márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Mert Pesten aztán nem baxod el A-B be az idődet még kocsikázással is.. ugyan már...
márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az a pestiek gondja. A tobbseg nem ott el.
márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Undorító, hogy mennyire nem tudtok normális emberi hangon kommunikálni.
márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Hát szerintem is. Erről tényleg felesleges vitát indítani, mert a városi sose fogja megérteni a falusit, a falusi meg a városit, ha éppen szeret ott lakni.

Anyukámék is rendesen kiborultak mikor kijelentettük, hogy falura megyünk én meg városi vagyok, de ezt csak úgy lehet ha a szépet megpróbálom látni benne. A párom szülei meg a várossal vannak úgy, hogy soha az életbe nem laknának ott

márc. 19. 11:59
 20/21 A kérdező kommentje:

A kérdésem főleg akkor az lenne, hogy zavaró-e szélen lakni, mikor csak egy mezőt látsz. Tulajdonképpen városban is ha szélső ház ugyanúgy ezt látod.

Meg az utazásról szólt, hogy a gyereknek rossz-e..

márc. 19. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!