Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha anyum saját nevére vette...

Ha anyum saját nevére vette meg az ingatlant, akkor hogy lehet közmű az én nevem?

Figyelt kérdés
Anyum vett egy házat az ő nevén van,de azt mondta hogy a közmű a nevemen lehet,ugy tudtam hogy a közműk csak a tulaj nevén lehetnek vagy tévedek?
márc. 27. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem, bárki nevén lehet. A közműveket nem igazán érdekli, hogy ki fizet, csak fizessen. Apám már vagy két éve halott volt, de hivatalosan még mindig az ő nevére jöttek a számlák, lusta voltam átíratni.
márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
A közmű csak a tulaj nevén lehet.
márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Ennek mi értelme? Ha az övé a ház a közmű is az ő nevén legyen
márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem értem anyum vett nekem 1 ingatlant de azt mondta hogy a közmű az én nevem lesz.Ebben eligazodni😅
márc. 27. 19:53
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Akik a 2 est lepontozták nagyon rosszul tudják az erre vonatkozó törvényt.Ingatlan vásárlása esetén ahol van közmű óra,15 napon belül át kell íratni a tulajdonos nevére .Mivel ennyi idő alatt a Föld Hivatal még nem küldi ki a tulajdoni lapot,az adásvételi szerződést kell vinni.Lehet ezt már elektronikus úton is intézni,de legjobb ha az eladó vevő is ott van.

A közmű órákat le kell fény képezni.Ezek után azonnal kiszámítható,van e az eladónak fogyasztási tartozása,amit azonnal ki is egyenlíthet.

Az órákat azért írják a tulaj nevére,mert ha az esetleges nem fizetés történik,és ez felhalmozódik,a szolgáltató kérheti a Föld Hivatalt,hogy tartozási összeggel terhelje meg az ingatlant.Így jut majd valamikor a szolgáltató a pénzéhez.Hogy ki fizeti a fogyasztási díjakat,az már a szolgáltatókat nem érdekli.

márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha az óra kizárólag a tulajdonos nevén lehetne, akkor például a haszonélvező, vagy a megbízható bérlő nevére nem lehetne íratni. De lehet. A tulajdonos bemegy a haszonélvezővel a szolgáltatóhoz, és átírják a haszonélvező nevére akár az összes közművet. Ne a tulajdonos kapja ezekez az értesítéseket és számlákat - hanem baromi praktikusan az, aki benne lakik és használja azokat.
márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
37%
Ha neked vette miért az ő nevén lesz a ház? Ha fél hogy eladod tegye rá az élvezetet a ház meg legyen a neveden. Akkor a közművek is mehetnek a nevedre addig minek.
márc. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért vette a saját nevére,mert több 100 ezres illeték is van még utána.

A lány meg illetékmentesen meg örökli.

Csak úgy kérdezem a 6 tól,ha a haszonélvező nagy számlát csinál,most mindegy hogy milyen közműnél,netán végleg külföldre távozik,hogy hajtja be rajta a szolgáltató a fogyasztási költséget ? Nem véletlen van ez kitalálva .

A szolgáltató nem nyomozóhatóság.

Így van ez az albérlők estében is.Ma vannak,holnap nincsenek.Távoznak számla kifizetése nélkül sok estben. Őket már nem érdekli ha a szolgáltató

kikapcsolja a szolgáltatást.

márc. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem apum pár hónapja hunyt el, én vagyok az örökös, tehát a tulajdonos, anyukám a haszonélvező, mégis lehet minden közmű és mérőóra a nevén.


Annak viszont nem látom értelmét, hogy anyukád tulajdonos és ingatlan használó, mégis a te neveden vannak ezek. Nekem van saját ingatlanom az örököltön kívül és mivel életvitelszerűen benne lakom, így minden az én nevemen van.

márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Talán nem is próbálkoztatok ezt a dolgot rendbe tenni.Egyforma nevetek lehet,de ezt addig senki sem firtatja amig a számlák fizetve vannak.

A probléma akkor szokott előjönni,mikor teljesen idegen veszi meg az ingatlant.Az átírási papirokat az eredeti tulajnak is alá kellene írni.Igy voltunk mi is az ingatlan vételnél.Most kellett a halotti nyilvántartási papír.Már 10 év telt el.

márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!