Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5 évvel ezelőtt szocpolt...

5 évvel ezelőtt szocpolt igényeltünk a jelenlegi lakásunkra 2 gyerekre. Azóta megvan a két gyerek. Eladhatom a lakást?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hiteles a lakás?
2013. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eladhatod. De ha jól tudom 5 éven belül ha eladod akkor a szocpolt vissza kell fizetni. A szocpol még a Tulajdon lapon is rajta van,ha még nem járt le az 5 év. Nekem ezt annó 2003-ban mondták így a Földhivatalban. Azóta lehet,hogy változott valami.
2013. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs hitel, csak szocpolt vettünk fel és most szeretnénk nagyobbat építeni, de egy ismerőstől hallottam hogy 10 évig rajta lesz a szocpol, addig nem lehet eladni.
2013. szept. 5. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,ha szocpolt vettél fel a lakásra akkor egy jó darabig nem adhatod el hacsak: Van olyan megoldás ha a szocpolt visszafizeted amit vissza(fogsz) kapni akkor van remény a nagyobb otthon eléréséhez. Az ügylethez mindenképpen ügyvédet javasolok:Miért is kell a szocpolt visszautalni annak akitől kaptad? Netán a szocpol összege kamatozik valakinek (3 hónapot mondanak arra,hogy visszakapd a pénzed) no és tényleg jó lenne ha azt vissza is kapnád!
2013. okt. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!