Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen Budapesten a 8. kerulet...

Milyen Budapesten a 8. keruletben lakni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ott van a "dzsumbuj", ezert olyan emberektol kernek konkret tapasztalatot, akik ott laknak/laktak. Mennyire biztonsagos? Mire kell figyelni? Melyik utcak a leggazosabbak? Javult-e a helyzet mostanaban? (hallottam rehabilitacios programokrol)

2015. ápr. 9. 09:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én most Zuglóban lakom (Stadionokhoz közeli zöldövezet). Tökéletesen csendes, nyugodt, gyönyörű környék. Zugló nagyon jó választás! Össze sem lehet hasonlítani a VIII. kerülettel!
2015. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"Össze sem lehet hasonlítani a VIII. kerülettel!"

De össze lehet, nem az "almát" a "körtével" kell összehasonlítani, hanem két bp.-i (szomszédos)kerületet. A fenti kijelentés valós információ tartalma 0, abból a kérdező túl sokat nem fog megtudni.


"Én most Zuglóban lakom (Stadionokhoz közeli zöldövezet)" - A Városliget mellett, az Abonyi utcában laktam 10+ évet, ami nagyon jó környéknek számít Zuglón belül is, most nyóckerben lakok 1 éve, nem bántam meg (a párom se).


"Zugló nagyon jó választás!" - Tényleg? Minden része?: [link]

de említhetném a Hungária körút zuglói szakaszát, az M3-as kivezető szakaszát stb.

Zugló jó választás lehet, adott helyeken, ahogy ez a nyóckerre is igaz, mint ahogy a nyócerben is vannak olyan részek ahol nem laknék, pl a Diószeghy utca.


Pl. ha a bűnözést nézzük (forrás otthontérkép, 2014-es adatok, kiválasztaható milyen statitisztikát akarsz látni) [link]

A statisztikából látszik, hogy: zuglói lakosként több az esélyed arra, hogy elviszik a kocsidat vagy betörnek hozzád, mint nekem nyóckeres lakosként.

2015. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

""Össze sem lehet hasonlítani a VIII. kerülettel!"

De össze lehet, nem az "almát" a "körtével" kell összehasonlítani, hanem két bp.-i (szomszédos)kerületet. A fenti kijelentés valós információ tartalma 0, abból a kérdező túl sokat nem fog megtudni. "


Tudod, ez egy mondás, amit nem kell szó szerint érteni. Olyan, mint a "cigányútra ment". Ez a mondatod jól mutatja, hogy csak kötekszel.



""Én most Zuglóban lakom (Stadionokhoz közeli zöldövezet)" - A Városliget mellett, az Abonyi utcában laktam 10+ évet, ami nagyon jó környéknek számít Zuglón belül is, most nyóckerben lakok 1 éve, nem bántam meg (a párom se). "


Ez már egyéni szoc prob.


""Zugló nagyon jó választás!" - Tényleg? Minden része?: [link]

de említhetném a Hungária körút zuglói szakaszát, az M3-as kivezető szakaszát stb.

Zugló jó választás lehet, adott helyeken, ahogy ez a nyóckerre is igaz, mint ahogy a nyócerben is vannak olyan részek ahol nem laknék, pl a Diószeghy utca."


Nyilván mindenki tudja, nem kell elmondani senkinek, hogy minden kerületben vannak rosszabb és jobb részek. Csak nem mindegy, hogy mennyi. 14-ből kihagytad még a Cserei utcát és az Ilka utca egy részét, vagy az utász utcát, mint rossz részt, de úgy látom, ennyire már nem ismered Zuglót. VIII. kerületben ezzel szemben fel lehetne sorolni legalább a fél kerületet, de Te igazságos módon csak a Diószeghy utcát írtad, vajon miért? Csak nem elfogult vagy? Teljesség igénye nélkül:

Népszínház utca, Kálvária tér, Orczy tér, Baross utca, 32-esek tere, Teleki tér, Magdolna utca, Mátyás tér, Muzsikus cigányok parkja, Kőbányai út az egész piaccal együtt (ahova néha én is járok vásárolni, de a közelében nem szívesen laknék), Szigony utca, és az ezekből nyíló kis utcák.

Rengeteget kihagytam, nem teljes a lista. Nem azt mondom, hogy ki fognak rabolni, vagy megkéselnek ezeken a környékeken, mert ennyire nem durva a helyzet, egyszerűen bántó a szemnek a sok hajléktalan, iszákos ember, a zsigerből hangoskodó, üvöltöző, egyedül soha nem mutatkozó cigányok, a kulturált emberhez nem méltó visekledés az utcákon, a főbb tereket ellepő kosz, hányás, pisi és kakaszag, az eldobott injekcióstűk és a hozzájuk tartozó drogosok. Te az auróra utcában laksz, ami lehet, hogy pont egy jó utca, vagy jó a ház, amiben laktok, de a környéketeken a fentebb felsorolt állapotok jellemzőek. Ha ez téged nem zavar, akkor két dolog lehetséges: Te is ilyen ember vagy, mint akiket felsoroltam, vagy pedig nem vagy elég igényes a környezetedre. Ebben az esetben neked tényleg a VIII. kerület való, mert legalább olcsón szereztél számításodnak megfelelő lakást.


Ha legalább azt írtad volna, hogy a körút Duna felőli oldalán laksz valahol a Kálvin tér körül, arra azt mondanám, hogy az tényleg szép rész a VIII. kerületen belül. De nem ez a jellemző a VIII. kerületre.


Én nem akarlak megfosztani az örömödtől, mindenkinek mások az igényei, a véleménye, kinek ez tetszik, kinek az, de abban nagyon sok ember egyetért, hogy a VIII. kerület nagy része mocskos dzsuva, az ott lakó emberek nagy százalékával együtt. És mivel főleg az ilyen emberek lepik el az utcákat, nem sokat ér, hogy felújították pl a Teleki teret, stb.


Zuglóban ugyanilyen embereket a fent említett utcákban találsz, ami lényegesen kisebb arány.


"Pl. ha a bűnözést nézzük (forrás otthontérkép, 2014-es adatok, kiválasztaható milyen statitisztikát akarsz látni) [link]

A statisztikából látszik, hogy: zuglói lakosként több az esélyed arra, hogy elviszik a kocsidat vagy betörnek hozzád, mint nekem nyóckeres lakosként."


Persze, mivel a VIII. ker nagy része be van kamerázva, csak épp a házakon belül mennek a csúnya dolgok, a szomszédok között, de tény, hogy Zuglóban is van olyan rész, ahol óvatosan kell parkolni, de ez nem azt jelenti, hogy a VIII. kerületben meg lehet nyugodni.


Legbiztosabb megoldás, ha kifogsz egy nyugalmas, jó szomszédságú házat, jó környékkel, ahol nem kell kerülgetni az alja környékeket és ebben Zugló a jobb. SZVSZ

2015. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Össze sem lehet hasonlítani a VIII. kerülettel! ... "mondás, amit nem kell szó szerint érteni. Olyan, mint a "cigányútra ment"." - Az "Össze sem lehet hasonlítani" jelentése:

1-lehetetlen (pl alma-körte),

2-összehasonlíthatlanul jobb v. rosszabb: ezt is leírtam, hogy ez nem így van, ráadásul vannnak olyan fontos szempontok(pl. betörés, autólopás), ami szerint számok tükrében is tényszerűen jobb a nyócker mint Zugló(, de ez nem mind csak egy pl).


Erre: "vannak olyan részek ahol nem laknék, pl a Diószeghy utca."

azt válaszoltad, hogy: "de Te igazságos módon csak a Diószeghy utcát írtad, vajon miért?"

Véleményem szerint nem jól értetted a mondatot, mert: "vannak olyan részek" jelentése, hogy több ilyen is van, mert többesszámot használtam,

a "pl a Diószeghy utca" jelentése, hogy például a Diószeghy utca ilyen, a például jelnti, hogy csak egy példa, nem az összeset írom.


"egyszerűen bántó a szemnek a sok hajléktalan" - Tolerancia? Vannak olyan életútak, amikor önhibájukon kívül kerülnek emberek ilyen helyzetbe.


"főbb tereket ellepő kosz, hányás, pisi és kakaszag, az eldobott injekcióstűk és a hozzájuk tartozó drogosok" - nem egészen, pont ezek a helyek vannak a legjobban bekamerázva és sok a rendőr a környékükön, vagyis így buknának le a leghamarabb.


"Te is ilyen ember vagy, mint akiket felsoroltam, vagy pedig nem vagy elég igényes a környezetedre. Ebben az esetben neked tényleg a VIII. kerület való"

A fenti részek már olyan szintet jelentenek, amire nem reagálnék és jelezni szeretném, hogy a topik nem erről szól.

2015. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Össze sem lehet hasonlítani a VIII. kerülettel! ... "mondás, amit nem kell szó szerint érteni. Olyan, mint a "cigányútra ment"." - Az "Össze sem lehet hasonlítani" jelentése:

1-lehetetlen (pl alma-körte),

2-összehasonlíthatlanul jobb v. rosszabb: ezt is leírtam, hogy ez nem így van, ráadásul vannnak olyan fontos szempontok(pl. betörés, autólopás), ami szerint számok tükrében is tényszerűen jobb a nyócker mint Zugló(, de ez nem mind csak egy pl).


Most megint ezt csinálod: kivettél egyetlen példát és azzal dobálózol. Attól még, hogy egy dologban (vagy még párban, amit mindjárt igazolsz is egy kimutatással) 2014-es évben jobb volt a VIII., nem mindenre igaz ez.

Nem kell ahhoz feltétlenül megtörténnie a bűncselekménynek, hogy szarul érezzem magam. Elég, ha látom az utcán a bűnözőket, akik nyilvánvalóan nem a saját otthonukba fognak betörni.


"Erre: "vannak olyan részek ahol nem laknék, pl a Diószeghy utca."

azt válaszoltad, hogy: "de Te igazságos módon csak a Diószeghy utcát írtad, vajon miért?"

Véleményem szerint nem jól értetted a mondatot, mert: "vannak olyan részek" jelentése, hogy több ilyen is van, mert többesszámot használtam,

a "pl a Diószeghy utca" jelentése, hogy például a Diószeghy utca ilyen, a például jelnti, hogy csak egy példa, nem az összeset írom. "


Ne haragudj, de ez nem egy nyelvtan óra, túlmagyarázod. Igenis a VIII-ban csak egy utcát említettél meg, míg a XIV-ben többet, holott nem ez az arány. De mint rávilágítottam az előbb, kiderült, hogy nem is ismered te igazán a XIV. kerületet, így viszont nem sokat ér a dobálózásod.


""egyszerűen bántó a szemnek a sok hajléktalan" - Tolerancia? Vannak olyan életútak, amikor önhibájukon kívül kerülnek emberek ilyen helyzetbe. "


Attól még nem akarok közöttük élni és látni, hallgatni, ahogy beb*sznak, szarnak, hugyoznak az utca kellős közepén. Hozzátenném: a csövesek nagy része lumpen, lusta disznó, magának csinálta a sorsát. Tisztelet a kivételnek.



""főbb tereket ellepő kosz, hányás, pisi és kakaszag, az eldobott injekcióstűk és a hozzájuk tartozó drogosok" - nem egészen, pont ezek a helyek vannak a legjobban bekamerázva és sok a rendőr a környékükön, vagyis így buknának le a leghamarabb. "


Nem találgatást írtam, hanem tényeket. Szinte minden nap dolgozom a VIII. kerületben és látom, amit látok. Ha te nem látod, hogy milyen egy hányadék pl a Népszínház utca és a terei, akkor már asszimilálódtál.


""Te is ilyen ember vagy, mint akiket felsoroltam, vagy pedig nem vagy elég igényes a környezetedre. Ebben az esetben neked tényleg a VIII. kerület való"

A fenti részek már olyan szintet jelentenek, amire nem reagálnék és jelezni szeretném, hogy a topik nem erről szól."


Nem sértésnek szántam ezt, hanem tényleg így gondolom, hogy akik szeretik a nyóckert, ott valami nincs rendben. Hiszen ha mást nem, a mérhetetlen koszt, büdöset csak rühelli az átlagember. A kellemetlen alakokról az utcán nem is beszélve.

2015. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hiába jeleztem, hogy: "A fenti részek már olyan szintet jelentenek, amire nem reagálnék és jelezni szeretném, hogy a topik nem erről szól."

Továbbra is a nyócker perifériájára szorult embereihez hasonlítasz és mosol össze velük, úgy, hogy nem ismersz és a topik is TELJESEN másról szól. Igényességről beszélsz és a fenti módon reagálsz.

Emlékeztetőül a kiindulási pont: állításodra, miszerint Zuglót össze sem lehet hasonlítani nyóckerrel, jelzem, hogy nem így van, tényekkel is alátámasztva.


Néhány cikk:


-Teleki tér átadásáról, elején egy rövid összefoglaló a nyóckerről, érdemes elolvasni:

[link]


-2014-es cikk, amely szerint a nyóckerben építették a legtöbb lakást (6 más kerületben egyet sem)

[link]


-a Népszínház utca: amit annyira gyűlölsz, teljes felújítás vár: [link]


A fenti cikkekből is látszik, hogy rossz részeket felújítják/újraépítik, de már most is sok olyan része van ami teljesen rendben van és nemcsak Zuglóval de más kerülettel is összehasonlítható.

2015. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Engem nem erdekelnek a cikkek, a mediat es a sajtot nagyobb szennynek talalom, mint a nyockert. Annak hiszek, amit a sajat szememmel tapasztalok. Azt meg mar leirtam fentebb, a vita meddo.
2015. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Amelyik részén én laktam az elég szar volt. Egyetemistaként kerültünk fel, egy ismerősömnek volt ott lakása, csak elfelejtette bemutatni a környéket. Nappal türhető volt de este/éjszaka borzalmas, még az elején sétáltunk haza egy buliból, belénk kötöttek, csak rákeféltek mert nem az a beszari városi gyerekek voltunk. Természetesen először csak felszólítottuk a bokszosdobozokat hogy hagyjanak békén bennünket, nem kell a balhé, menjen mindenki a maga dolgára. Nem akartak tágitani, na ekkor hármat megruháztunk úgy istenesen, többi összeszedte őket és elmentek, ilyen eset vagy három alkalommal még megtörtént aztán elköltöztünk. Azóta már lehet javult de nekem ilyen emlékeim vannak róla.
2015. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"mediat es a sajtot nagyobb szennynek talalom, mint a nyockert"

a) ezt így nem lehet összehasonlítani, tudod az: az "alma" és "körte" esete, a második linken megint tényszámok vannak, hogy mennyi új lakás épült, nem kamuszöveg, de ez ugyanúgy nem számít neked, mint a bűnügyi statisztikai adatok

b) az nem igaz, hogy media és sajtó szenny, van ilyen is, olyan is


"Annak hiszek, amit a sajat szememmel tapasztalok" - leírtad, hogy "főbb tereket ellepő kosz, hányás, pisi és kakaszag, az eldobott injekcióstűk és a hozzájuk tartozó drogosok", de szerencsére ez nem igaz 2015-ben. Hiába írtam le, hogy nem így van, nem is lehet, mert be van kamerázva és ellenőrzik, sok rendőr járőrözik a környéken, azonnali bukta lenne, a drogosok célja nem az azonnali bebukás és ezzel járó procedúrák. Sőt vannak olyan terek is amit este bezárnak. Vagyis, még a rossz környék se annyira rossz mint írod, ráadásul úgy írsz erről, mintha a kerület nagy része ilyen lenne, ami nem igaz. Persze vannak rossz részei, ahova nem költöznék.


Az első linkről ( [link] egy rövid összefoglaló a nyóckerről:

"Józsefvárost sokan tokkal-vonóval Budapest pöcegödrének tartják. Nyomor, bűnözés, drogtanya, alacsony költségvetésű utcai prostitúció stb. Ezen a vulgáris leegyszerűsítésen bárki könnyen túlteheti magát. Elég csak egy fél napot rászánnia arra, hogy keresztül-kasul bebicajozza a nem is mindenfelé annyira szánalmas Nyóckert.

Valóban vannak a kerületnek félelmetesen lepukkant részei, de a Palotanegyedet az ötödik kerület is simán bevállalná, a már részben felépült Corvin-negyed pedig bármelyik puccos nyugat-európai nagyvárosban is helyt állna. A Tisztviselőtelep egyes részei kifejezetten rendezettek, kertvárosias jellegűek, még medencés családi házat is találni. A patinás közintézményekről: a remekül felújított Szabó Ervin könytárról, múzeumokról, egyetemekről, az ország egyik legjobb általános iskolájáról és gimnáziumáról nem is beszélve.

"

Érdemes a többi részt is elolvasni és felülni egy bicóra és bejárni a TELJES nyóckert, az idő pont jó ehhez.


További tények: a Tisztviselőtelepen és Századosnegyedben családi házak is vannak. Zuglóban sok házat hirdetnek 10MFt körül, nyóckerben nem, itt sokkal drágábbról indul, vajon miért? - ha (szerinted) annyira rossz? Töredéke kellene lenni a zuglói ház árakhoz képest.


Abból, hogy az írtam, hogy vettem lakást az Auróra utcában, tényként kezeled, hogy ott lakok. Nem ott lakok, de ha úgy alakul fogok, nem gond. A zuglói lakást lecseréltem egy nyóckeres kertes házra, így közel vagyok a belvároshoz és szép csendes helyen lakok. A zuglói társasház ahol laktam, sokan eladták a lakásukat, ukrán, mongol stb. tulajdonosok jelentek meg a közösségben és rengeteg kutyás költözött oda a Városliget közelsége miatt, így a ház egyre zajosabb lett, én is kutyásnak adtam el a lakásom, jó áron, még mielőtt a fentiek miatt csak sokkal olcsóbban kelt volna el. 10+ éve amikor megvettem azt a lakást, nem ez volt a helyzet, de érzékeltem a változást és jókor váltottam. Miért írtam le? - azért, hogy jelezzem, hogy adott helyek területek változnak, jó részek indulhatnak rossz irányba és fordítva, nem áltattam magamat azzal, hogy: de hát ez u.olyan jó környék továbbra is mint volt, az én szempontomból, hanem időben hoztam egy jó döntést, így anyagilag és más módon is jobban jártam. A kutyások akik odaköltöztek, az ők szempontjukból jó, de sajnos az én hátrányomra. Nem mondom azt, hogy a sajtó és média szenny, (persze egy részére igaz, de nem mindre), hanem használom az ott megjelenő valóban értelmes infókat, statisztikákat stb.


Az írtad, hogy "a vita meddo" - akkor igaz az ha nem érvek, ellenérvek és tények alapján megy. Én ezek mentén vitatkoztam.

2015. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
52%
Vicces, ahogy ennyire kapaszkodsz. Ne haragudj, ha en nem a cikkek alapjan mondok velemenyt a VIII-rol, hanem a valosag alapjan. Mint irtam, szinte minden nap megyek a keruletbe, tehat a latottak alapjan beszelek. Most nekem aztan linkelhetsz akarhany cikket, sokat nem ersz vele. Zuglobol elkoltoztel faji problemak miatt. Ha te a ciganyok, arabok, negerek, kinaiak ellepte keruletben erzed magad jol, valjek egeszsegedre. Akkor a VIII. kerulet pont neked valo, megtalaltad a szamitasaidat.
2015. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!