Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen Budapesten a 8. kerulet...

Milyen Budapesten a 8. keruletben lakni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ott van a "dzsumbuj", ezert olyan emberektol kernek konkret tapasztalatot, akik ott laknak/laktak. Mennyire biztonsagos? Mire kell figyelni? Melyik utcak a leggazosabbak? Javult-e a helyzet mostanaban? (hallottam rehabilitacios programokrol)

2015. ápr. 9. 09:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Zuglobol elkoltoztel faji problemak miatt. Ha te a ciganyok, arabok, negerek, kinaiak ellepte keruletben erzed magad jol, valjek egeszsegedre." - Nem ezért költöztem el, hanem írtam, hogy: "rengeteg kutyás költözött oda a Városliget közelsége miatt, így a ház egyre zajosabb lett"- ez volt az oka. Semmi gondom más nemzetekkel, úgy gondolom, arról senki sem tehet, hogy hova születik. Amiről valaki tehet, hogy milyen ember lesz, inkább van gondom azokkal akik pl. hazudnak, csúsztatnak, gyűlölködnek stb.


Bevallom, hogy ezt " ukrán, mongol stb. tulajdonosok jelentek meg " azért írtam (bár igazat írtam), mert kíváncsi voltam, hogy másokkal is van gondod, mint akiket eddig is felsoroltál. Válaszodból: "Ha te a ciganyok, arabok, negerek, kinaiak ellepte keruletben erzed magad jol, valjek egeszsegedre." látszik, hogy valóban gondod van.


"Ne haragudj, ha en nem a cikkek alapjan mondok velemenyt a VIII-rol, hanem a valosag alapjan." Fordítva van: a cikkek amelyekre hivatkoztam, a valóság alapján írták, ezek között voltak számszerű tények és statisztikai adatok is, még akkor is ha erről azt gondolod, hogy: "Engem nem erdekelnek a cikkek, a mediat es a sajtot nagyobb szennynek talalom, mint a nyockert".


A "Vicces, ahogy ennyire kapaszkodsz.","Akkor a VIII. kerulet pont neked valo, megtalaltad a szamitasaidat.", "Most nekem aztan linkelhetsz akarhany cikket, sokat nem ersz vele". Többször írtál rólam, hiába kértelek, hogy ne tedd, a vita tárgya nem ez, másrészt ide névtelenül és arc nélkül tudsz bármit beírni, véleményem, hogy ennek ellenére a hozzászólás mikéntje jellemzi az íróját is, még akkor is, ha abban nem magáról ír.

2015. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Csak magamat tudom ismetelni, sokadjara: Ha neked a nyocker valo, eld le ott az eleted! A cikkek szerint tok jo ott lakni. Igaz h hetvegen a jozsefvarosi piacrol hazafele a 28-as villamoson egy bedrogozott ciganygyerek ralepett a cipomre, aztan bekomalt fejjel kerdezte, h merre van a blaha... az agyontetovalt tarsaval vegul a II. Janos Pal Papa teren elhagytak a villamost. De a cikkek szerint a fotereken nem lehetnek drogosok, mert az be van kamerazva...

Nem is tudom, mert vitatkozom meg veled, felesleges lesullyedni ilyen csolatasu emberek szintjere.

Unlak mar, kileptem.

2015. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"Csak magamat tudom ismetelni, sokadjara: Ha neked a nyocker valo, eld le ott az eleted!" A topik és vita tárgya nem ez, ráadásul többször kértelek, hogy ne személyeskedj.


"A cikkek szerint tok jo ott lakni." - A cikkek azt mondják (amit én is), hogy vannak jó és rossz részei, a jó részein tök jó ottlakni.

"Igaz h hetvegen a jozsefvarosi piacrol hazafele" - ezt nem értem: elmondtad, hogy szerinted mennyire gázos, erre odamész vásárolni? Miért nem a Bosnyák téri piacra jársz?

"28-as villamoson egy bedrogozott ciganygyerek ralepett a cipomre, aztan bekomalt fejjel kerdezte, h merre van a blaha"

- tehát nem helyi nyóckeres drogosok voltak, de persze vannak helyi nyóckeres drogosok is, csak jelezni szerettem volna, hogy máshol is vannak drogosok

... az agyontetovalt tarsaval vegul a II. Janos Pal Papa teren elhagytak a villamost. De a cikkek szerint a fotereken nem lehetnek drogosok, mert az be van kamerazva..." A tereket megfigyelik, ellenőrzik, így ha ott drogoznak, akkor gyorsan lebuknak, inkább kameramentes helyeken fognak drogozni. A Jászai Mari téren egy idős hölgyet a villamos alá lökött egy hajléktalan, de ebből nem azt gondolom, hogy a Jászai Mari tér rossz hely, meg agresszív hajléktalanok tanyáznak arra, de igen is hajléktalanokkal, drogosokkal stb. bárhol találkozhatsz a városban.

"Nem is tudom, mert vitatkozom meg veled, felesleges lesullyedni ilyen csolatasu emberek szintjere." Az eredeti állításodon vitatkoztam volna veled, ami szerint "Én most Zuglóban lakom (Stadionokhoz közeli zöldövezet). Tökéletesen csendes, nyugodt, gyönyörű környék. Zugló nagyon jó választás! Össze sem lehet hasonlítani a VIII. kerülettel!". Ez nem így van, de továbbra is csak személyeskedsz és valótlan állításokat mondasz. Nem egészen értem miért rám mondod, hogy csőlátású, amikor pl. ilyenek is írsz: "Engem nem erdekelnek a cikkek, a mediat es a sajtot nagyobb szennynek talalom, mint a nyockert."

Csak halkan jegyzem meg, egy barátomra is igaz, hogy "Zuglóban lakom (Stadionokhoz közeli zöldövezet)", de az ő elmondása szerint éjjel csak füldugóval tud aludni, mert annyira odahallatszik a Hungária körút. Amikor megvette napközben volt a lakásban, akkor nem volt annyira vészes a zaj, de amikor odaköltözött és ott aludt, rájött, hogy éjjel sokkal hangosabb, mert a kevesebb autó miatt a nagy teherszállítók is nagyobb sebességgel közlekednek, így az úthibák miatt a zajuk is sokkal nagyobb. Ráadásul amikor s Syma csarnokban vagy a stadionban van valamilyen rendezvény, akkor a környéket oly mértékben ellepik az ott parkoló autók, hogy a srác nem talál parkolót, csak sokkal távolabb tud parkolni, sok keresgélés után. Ez a parkolási probléma olyankor az Abonyi utcában is gondot okozott, mert sokan már ott letették a kocsi, egész távol a csarnokoktól.

2015. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Másfél éve élek a 8. kerületben, szóval ez idő alatt azt hiszem eléggé kiismertem itt a helyzetet. Alapvetően nem különbözik nagyon a többi belvárosi gangos, bérházas résztől, csak bizonyos részeken sokkal lepukkantabb. A legtöbb életveszélyes házat inkább elbontották, a belső részeken rengeteg az üres telek, házhely, tiszta foghíjas az egész utcakép ami ronda. Az utcák nap végére szarosak, mocskosak szinte mindenhol, de reggel elég jól kitakarítanak mindent. Megjegyezném, hogy akármerre jártam én Pesten, 5-6-7-8-9. kerületben is hasonló a helyzet. Szemét, mocsok és bűz mindenhol. Most akkor reagálnék néhány tévhitre. Nem igaz, hogy a kerület este veszélyes, meg be ne tedd a lábad. Este 11 órától, főleg hétköznap kb. egy lélek sincs az utcákon. Rendszeresen jártam bulizni éjszaka, és általában 2-3 órakor értem haza és soha nem kötöttek belém. Ellenben délután 4-5-6 óra tájban van a "rajzás" ilyenkor tényleg nem érdemes kimenni az utcára, főleg a belső kis zugutcákba. Alapvetően forgalmas részeken nincs semmi különös probléma, Baross utcán pl. bármikor végig lehet sétálni senki nem fog hozzád szólni. Pontosítok mert egyszer 2 kis cigány csaj kért tőlem... zsebkendőt. :D Atrocitás egyetlen egy alkalommal ért, amikor a Mátyás térről jövet egy cigánygyerek elénk állt és a szokásos mese után pénzt kért, majd nem akart elengedni minket, de végül meggondolta magát és elment. Nagyon meg kell nézni, hogy milyen az adott társasház ahova költözik az ember, mert itt szomszédos házak között is óriási a különbség. Igen tényleg sok a cigány az arabszerűség, a néger és a kínai származék, de alapvetően nincs velük probléma. Még a cigányok nagy részével sincs. Van egy hangos kisebbség akik mindig kint vannak az utcán és csinálják a balhét. Illetve az elvonuló fiatal, bulizós cigánycsordákkal kell vigyázni. Ezek általában éjszaka jönnek elő. A kerület egyébként közlekedés szempontjából nagyon jó, 3 metróvonal is érinti. Átmegy rajta a nagykörút, a hátsó részeken is sok villamosvonal halad + busz, troli. Horváth Mihály teret, Kálvária teret most újították fel, Teleki tér és a Mátyás tér is nemrégen lett megcsinálva. Rengeteg épületet szigetelnek, újítanak. A kerület szerintem 10-15 év múlva teljesen megújul és kicserélődik. A legnagyobb problémát még nem írtam le és ez nem más mint a hajléktalanok. Rengeteg van belőlük, alapvetően nem agresszívak, nem kötözködnek, de elég siralmas látvány, hogy mindenhol ott vannak és az utcán, tereken: szarnak, vedelnek, fetrengenek a mocsokban. Nagyjából ennyit tudok elmondani a kerületről.
2015. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Utolso: koszi szepen, ilyen kommenteket vartam. :)

Atrocitas sajnos barhol erhet, es hajlektalan is sok mindenutt a belvarosban. De akkor leirasod alapjan nem rosszabb, mint a tobbi belso kerulet. Nekem is ugy tunt, hogy nagyon probaljak felhuzni, merthat azert megiscsak jo helyen van es ertekes belvarosi resz.

2015. jún. 8. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!