Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet, hogy ugyanazon a...

Hogy lehet, hogy ugyanazon a környéken ugyanolyan állapotú és kategóriájú lakások most kb.2-3 millióval többe kerülnek mint 2 évvel ezelőtt? Mi miatt szöktek így fel az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
2015. máj. 15. 23:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nekem vásárlási szándékom van, de korlátozottak a lehetőségeim, hitellel is, most van annyi pénzem, amennyiért 2 éve meg tudtam volna venni azokat, amiket most ennyivel magasabb áron árulnak. És 1-1,5 szobás max. 37nm-es lakásokról beszélek, amelyik közül némelyik alaposan felújításra is szorul. Volt, aminél ledöbbentem, mégis miért kínálják majdnem ugyanannyiért, mint egy sokkal jobb állapotú ugyanakkora lakás ugyanott.

Ugyanazt az ingatlant 2 nap eltéréssel közzé téve 1 millióval eltérő áron is láttam, ugyanattól az irodától mostanában.

2015. máj. 17. 00:31
 12/23 anonim ***** válasza:
Amúgy ha már ennyit "védtem" az ingatlanosokat: én csak magánembertől vennék.
2015. máj. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Vannak nem kizárólagos megbízások is, amikor a tulajdonos és ingatlanos cégek is árulnak ingatlanokat. Mi például ingatlanossal mentünk oda (de a neten találtunk rá), úgy vettük meg.
2015. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

A 4-es válaszolónak tökéletesen igaza van.Nekem Egerben van

eladó ingatlanom,a legjobb részén a városnak.Érdeklődő van ,mindenkinek tetszik,de pénz egy szál se,max 10 esetleg 15 milliót tudnak összekaparni.Tömeges lakásvásárlásról szerintem nincsen szó nem is lehet,feltéve ha nem ingyen osztogatják valahol,mert ,hogy most pénz nincs az biztos,akinek meg van,az már bevásárolt 4-5 éve most meg várja az ár növekedést,a média erre segít rá nem is rosszul.

2015. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Attól több pénzem még nem lesz, ha növelik az árakat. Bár a fizetések növekednének ilyen ütemben.
2015. máj. 17. 16:41
 16/23 anonim válasza:
Az árakat nem fogják tudni növelni,mert azt a kereslet határozza meg.Jelenleg manipuláció folyik az ingatlan piacon,ez rövid ideig fog tartani,sőt vidéken el se kezdődött.Aztán majd szépen visszacsökkennek az árak is a magyar valóság szintjére,mikor már vagy 1 éve hirdeti hasztalan a lakását emelt áron az eladó.
2015. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Budapest belvárosában elszabadult a pokol.Itt valóban csak a befektetés megy, élhetetlen lett a környék és irreálisan drága. Orosz és kínai felváltva licitál, alku szóba sem kerül. Már szinte nincs magyar szomszédom a házban. A lakások itt a környéken 20%-kal lettek drágábbak és az új tulajok nyomatják napi bérletbe.
2015. máj. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Az árakat nem fogják tudni növelni,mert azt a kereslet határozza meg.Jelenleg manipuláció folyik az ingatlan piacon,ez rövid ideig fog tartani,sőt vidéken el se kezdődött.Aztán majd szépen visszacsökkennek az árak is a magyar valóság szintjére,mikor már vagy 1 éve hirdeti hasztalan a lakását emelt áron az eladó."


Nagyjából másfél perc alatt jön 20 érdeklődő levél egy irreálisan drágának tűnő albérletre is. Nem fog lejjebb menni az ár.

2015. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Én nem albérletet nézek, nem bérelni szeretnék, hanem venni, az egy "csöppet" nagyobb egyszeri kiadás, mint egy albérlet.
2015. máj. 27. 12:14
 20/23 anonim ***** válasza:
Ja igen bocs, összekevertem egy másik hasonló kérdéssel.
2015. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!