Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vevő szempontjából van előnye...

Vevő szempontjából van előnye annak, ha nem közvetlen a tulajdonostól, hanem ingatlan ügynökségen keresztül vásárol valaki?

Figyelt kérdés
Pl. az Otthoncentrum nyújt valami pluszt a vevőnek, vagy csak zsebre teszi a közvetítésért meg az ingatlan bemutatásáért a százalékát? Mennyi lehet ez a százalék egyébként? Egyértelműen az eladó érdekeit képviseli?
2015. szept. 4. 16:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azért azt tegyük hozzá, hogy lakást, házat venni nem ugyanaz, mint lemenni a boltba egy kiló kenyérért, amit egy 8 éves is meg tud oldani. Itt milliós összegekről van szó, a többi érvet a közvetítő mellett már fentebb leírtam.

Persze, nekem is voltak rossz tapasztalataim, akadt ingatlanos, aki - miután közöltem az irányárat - ő meg ingatta a fejét, hogy ó, hát ennyiért nem fog menni, de megírtuk a szerződést. Ehhez képest nem is hallottam róla többet, a honlapjukon sem jelent meg a hirdetés.

Mivel magam is hirdettem, több közvetítő is felhívott és szinte kiröhögött az áron. Megköszöntem, én is röhögtem magamban..

A másik "tuti vevőt" hozott, mondván - a 8,5 millás irányárú lakásért max. 7,8-at adnak, de ez már baromi jó üzlet..

Az volt a szerencsém, hogy abszolút nem volt sürgős az eladás, úgyhogy köszöntem, inkább nem, én ráérek.

Végül 8,3-ért sikerült eladni, egy másik ingatlanossal, aki hajlandó volt dolgozni is a pénzéért. Ha levonom a jutalékot, így is kb. 8,1 a vége és nem 7,8- mínusz jutalék (utóbbi ráadásul nem kis százalékkal dolgozott )..

A lényeg, hogy nagyon észnél kell lenni, akár magad hirdetsz, akár ingatlanossal.

2015. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!